Ново
Филамент за печатач со 3Д бела боја и крцкање CR допир автоматски комплет за сензори за израмнување на креветот

Филамент за печатач со 3Д бела боја и крцкање CR допир автоматски комплет за сензори за израмнување на креветот

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 783.84

Висококвалитет PLA-влакно : Со квалитет и конзистентност во умот, посилна цврстина со ниско намалување и подобра лепење на слојот. Исполнете ги вашите потреби за функционални проекти за печатење. (Користење совети : Ве молиме, поминете го едниот крај на влакното во дупката за фиксирање за да избегнете да се заплеткате по завршувањето на печатењето.). Димензионална точност и конзистентност : PLA филамент. Само-адаптивниот систем за контрола во производството гарантира со дијаметар од 1,75 мм, димензионална толеранција : +/- 0,02мм, 1 кг количка (2,2 км) нето тежина. Без затнување и без меур : ПЛА е вакуум запечатен со десикант за да го заштити влакното од влага за да постигне печатење со голема прецизност. Не затнувањето и без меурчиња. Помалку затегнување и лесен за употреба : Автоматско-механичко ликвидација за да бидете сигурни дека жицата е уредно распоредена. Подредена PLA филамента Екструзија/Температура на млазницата 180 ℃-215. Официјален производ на крцкање : Сензор за израмнување на автоматско ниво на CR Touch Auto Bedled исполнета едноставна структура и висока прецизност.Перформи за откривање на повеќе точки на платформата за печатење и ја снима висината на секоја точка за откривање. Стабилен квалитет, долг животен век на услугата и може да се користи повеќе од 100,000 пати . Висококвалитет PLA-влакно : Со квалитет и конзистентност во умот, посилна цврстина со ниско намалување и подобра лепење на слојот. Исполнете ги вашите потреби за функционални проекти за печатење. (Користење совети : Ве молиме, поминете го едниот крај на влакното во дупката за фиксирање за да избегнете да се заплеткате по завршувањето на печатењето.). Димензионална точност и конзистентност : PLA филамент. Само-адаптивниот систем за контрола во производството гарантира со дијаметар од 1,75 мм, димензионална толеранција : +/- 0,02мм, 1 кг количка (2,2 км) нето тежина. Без затнување и без меур : ПЛА е вакуум запечатен со десикант за да го заштити влакното од влага за да постигне печатење со голема прецизност. Не затнувањето и без меурчиња. Помалку затегнување и лесен за употреба : Автоматско-механичко ликвидација за да бидете сигурни дека жицата е уредно распоредена. Подредена PLA филамента Екструзија/Температура на млазницата 180 ℃-215. Официјален производ на крцкање : Сензор за израмнување на автоматско ниво на CR Touch Auto Bedled исполнета едноставна структура и висока прецизност.Перформи за откривање на повеќе точки на платформата за печатење и ја снима висината на секоја точка за откривање. Стабилен квалитет, долг животен век на услугата и може да се користи повеќе од 100,000 пати . Пакетот вклучува (1) PLA 3 D печатач за печатач Бела боја и (2) комплет за сензори за израмнување на сензори за израмнување на креветот на CR CR.

За стоката

Слична стока во категоријата

РАЧНО РАЗНЕСЕНА СТАКЛЕНА КАПКА ВОДА ЗА ВИСКИСамо една капка вода во вашето виски може да го промени сос�

ШАМПАЊ ФЛЕЈТА МАРКЕРИ прстен форма вино стакло маркери, едноставен и лесен за разликување вино стакло...

Состојба : Ново Тип : Бит чекор Карактеристики : 1) Одлично е за лим, алуминиумски чаршафи, дрвени чипови, п

Wallидни монтирани ретровизори Мултифункционално огледало со двојна намена, може да се користи како огле

Едноставно вклучете го вклученото напојување и УСБкабелот Автоматски препознаен од оперативниот сист�

Повеќенаменски : Користете го овој ранец со врвки на знамето на гордоста на виножитото како торби за веж

Етилен Винил ацетат единствен ЕКСТРЕМНО ЛЕСЕН И УДОБЕН ЗАТНУВАЊЕ : тимот за Дизајнер На Џогер за Безбед�

Бинго Одбори 24 Двострани Бинго Играње Одбори (89 "х 11") Картички 192 Целосна Боја Американски Знаковен Јаз�

Нашата големина е азиска големина, обидете се да изберете една големина поголема при нарачката Менс худ

Организатор на пилули од 14 ден : двонеделни прегради ви помагаат лесно да ги испланирате и дистрибуират�

100% Стп Кожа Надворешноста е изработена од мазна стп кожа, а внатрешноста е мека фланелен...

Високо конфигуриран хардвер : Брзо Реактивно и Стабилно Работење Мулти Опции, пронајдете ја соодветнат�

Направен со висококвалитетна пластика овој послужавник не само што ќе го задржи својот pleasетски пријат�

●Пакетот Содржи 1бокс 24 Парчиња долго притискање на ноктите, 24 парчиња желе лепак, 1 парче алкохол памук,

Економските политорби со мала тежина ги штитат производите од нечистотија, прашина и влага Чантите се п

Вредност Пак & направен во САД Со овој пакет со вредности од 48 закачалки, нема да ви помогнеме за закачал

Бренд : Меѓународно сребро Тип : Служење лажица Состав : Стерлинг сребро Производител : Интернационал...

®Применливи Модели : стерео автомобилот е компатибилен За Хамер Н3 2005 2006 2007 2008 2009 2010 Ве молиме проверете �

Алтернативните броеви на делови вклучуваат WP3196803, AP6007870 и PS11740995 240 V 25 засилувачи (3) терминали Двоен пол К�

●ВИСОКОКВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ ● Секоја футрола за пилули е изработена од висококвалитетни житни влакна

Лесно За Отворање : наградуван дизајн, со задоволувачки пролетен отворен дизајн, потребно е само помалк�

1ООО% ВОЗДУШНО И ОТПОРНО НА ИСТЕКУВАЊЕ херметички запечатени стаклени бенто кутии отпорни на истекувањ

Релеи Релеи5 парчиња 14 Пина 27ММ Дин Железнички Панел Монтиран Електромагнетен Приклучок За Реле За Напо

: 2.4 Г Поддршка 5 офлајн јазици : англиски / корејски / Јапонски / Кинески / француски Системски Јазици :

【Fitment】 : Fit 19822022 Most Harley Sportster 883 1200, Dyna Model ( Street Bob, Low Rider, Fat Bob, Wide Glide, Super Glide, Switchback FLD ), Softail Model ( Slim, Deluxe, Heritage So

Надворешен клуч за повеќето големини за позитивен погон и поголеми можности за носење вртежен момент...

Стандардна оценка Мазна завршница и без поддршка Јачина на затегнување : 711 psi (50 кг / см²) 1 / 8 "дебела црве�

Getе добиете максимални перформанси од нашите материјали за заптивка кога ја користите нашата постапка �

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање на ставката Ruffle Butts се гордее што е компанија со

Scroll