Ново
ABS FILAMENT TITANX 1,75 mm природен 2300 грам 3D печатач

ABS FILAMENT TITANX 1,75 mm природен 2300 грам 3D печатач

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2399.84

Силноимиран механички својства. Минимално искривување, одлична адхезија на меѓуслојни и лепење на лесна плоча. Прецизно 3Д печатење со извонредни фини детали. Скоро обработка без мирис и без непријатен мирис на стирен кога се печати 3 D. Компатибилен со поддршката на Хелиос за комплексно мулти-екстракција 3Д печатење. Силноимиран механички својства. Минимално искривување, одлична адхезија на меѓуслојни и лепење на лесна плоча. Прецизно 3Д печатење со извонредни фини детали. Скоро обработка без мирис и без непријатен мирис на стирен кога се печати 3 D. Компатибилен со поддршката на Хелиос за комплексно мулти-екстракција 3Д печатење. Titanx е индустриско одделение, високо-перформанси и FFF/FDM-оптимизирана инженерска власт. Titanx е еволуцијата на ABS во влакно без искривување со ненадминети механички својства и е исклучително погодна за 3Д печатење големи размери и високи прецизни инженеринг предмети. Titanx е навистина FFF/FDM-оптимизиран бидејќи има нула искривување, совршена адхезија на меѓуслојни и може да се отпечати директно на загреана стаклена плоча без да се користат лепила или ленти.

За стоката

Слична стока во категоријата

стакло Јасни Стаклени Тегли : Мултифункционална употреба, теглата може да складира сушена храна, овошје

Супер мек пешкир со качулка Одлично за бебиња и мали мали деца Аспираторот е отпечатен со уникатен диза�

Висококвалитет PLAвлакно : Со квалитет и конзистентност во умот, посилна цврстина со ниско намалување и п

100% полиестер Еластично затворање Машинско миење 【Цврст еластичен опсег】 Еластичниот опсег на задниот

Направено од материјал со креативен дизајн и мазна површина Совршен подарок за роденден, годишнина, сва

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

Сигурност и издржливост Рачката за влечење на вратата е конструирана од тежок материјал со сатенска цр

Направено од високо квалитетен ABS материјал, стабилен и за употреба Наведен вентилатор за ладење на про�

Го минимизира изградбата на топлина за да се намали влијанието врз топлинските материјали Избравме мат

●Функционален Rj45 Jack За Cat6, Cat5e, Cat5 Работи За Сите Верзии Позлатени Контактни Точки за Супериорни Перфор�

Текстил и Синтетички Гумен ѓон Мрежест горен дел за дишење Outономски дизајниран надворешен ѓон за влече

✨ Направете време за бања забавно и пријатно времето на бања на бебето е предизвикувачко искуство за р�

✔ 10 пакет мини венец од пена , Големина : 20x2.7cm / 8x1.06inch ✔ Висока густина бела мазна полистиренска пена ве�

Тервис тамблерите имаат конструкција изолирана со двоен ѕид што ги одржува пијалоците топли или ладни �

Цврста оска Синоанодизиран алуминиум 6061T6 Го заменува предниот или задниот диференцијал...

Земја Како Што Е Означено 100% Најлон Сосема нов и квалитет Персонализирајте ја вашата нараквица за да од�

Керамичките чаши имаат прекрасна сјајна завршница и се безбедни за миење садови и микробранови Дизајно

Д р Вилмар Швабе Индија Кали Сулфурикум Биохемиска таблета 3x Користете под надзор на медицински советн�

Замена за батеријата Comm Scope CPTBK12 U Единица по продажба : 1 Замена за батеријата Comm Scope CPTBK12 U Единица по прод�

Супериорен екстра рафиниран графит со висока густина, содржи 1 СЕКОЈ : 2 ЧАСА, HB, B, 2 B, 4 B, 6 B и Моно Нула Гума

Димензии (во инчи) : 6 H x 6 W x 1 / 4 D градежна оценка Инсталација на подот не се препорачува Слика нанесена на

Црвен бакарен материјал : Направено од црвен бакар материјал, отпорен на висока температура и корозија..

304 нерѓосувачки челик, ПП, силикон Квадратна Кутија за Складирање : Лесно складирање, збогувајте се со не

1 Нежните примена : Нашата пудра во прав рамномерно дистрибуира шминка за беспрекорна завршница 2 Мека и

Целиот пигмент во боја на смола е проucирен и јасен ефект, освен белата боја Голема разновидност на бои : �

Модел : Сд01 (Протокол М 2 САТА) / Сд02 (Протокол М.2 НВМЕ) Боја : Простор Сива Материјал : Алуминиумска Легура..

Scroll