Ново
ABS FILAMENT TITANX 1,75 mm природен 2300 грам 3D печатач

ABS FILAMENT TITANX 1,75 mm природен 2300 грам 3D печатач

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2399.84

Силноимиран механички својства. Минимално искривување, одлична адхезија на меѓуслојни и лепење на лесна плоча. Прецизно 3Д печатење со извонредни фини детали. Скоро обработка без мирис и без непријатен мирис на стирен кога се печати 3 D. Компатибилен со поддршката на Хелиос за комплексно мулти-екстракција 3Д печатење. Силноимиран механички својства. Минимално искривување, одлична адхезија на меѓуслојни и лепење на лесна плоча. Прецизно 3Д печатење со извонредни фини детали. Скоро обработка без мирис и без непријатен мирис на стирен кога се печати 3 D. Компатибилен со поддршката на Хелиос за комплексно мулти-екстракција 3Д печатење. Titanx е индустриско одделение, високо-перформанси и FFF/FDM-оптимизирана инженерска власт. Titanx е еволуцијата на ABS во влакно без искривување со ненадминети механички својства и е исклучително погодна за 3Д печатење големи размери и високи прецизни инженеринг предмети. Titanx е навистина FFF/FDM-оптимизиран бидејќи има нула искривување, совршена адхезија на меѓуслојни и може да се отпечати директно на загреана стаклена плоча без да се користат лепила или ленти.

За стоката

Слична стока во категоријата

Користи статички наместо традиционално лепило Станува непроирен кога се печати; Направено од транспар�

Квалитет на ресторанот со лесен, но сепак издржлив изградба на не'рѓосувачки челик, оваа купола е погод�

Материјал : Дрво Вклучен пакет : 4 ленти од рамка од дрво Боја : Природна Спецификации на дрво : дебелина о�

Овој адаптер за напојување со висококвалитетна замена од 18 V е компатибилен со Bose Sound Link I, Sound Link 1 безжиче

Висококвалитетна тефлонски цевка 10м должина Материјал : Тефлонски боја : бела сина црвена црна Боја опц�

Лесниот Приклучок И Фаровите За Играње Ќе Одговараат На Оригиналните Фарови Со Четири Запечатени Зраци

【Силиконски садови за пржење на воздухот】 : Силиконот на силиконот Зукаехом Фрајер е дизајн за пржење �

100% јп Увезени Торбата Може Да Стои Самостојно За Да Ви Помогне Лесно Да Истурате Предмети, Да Ви Помогне

240 поставени страници (120 gms) 7 "× 9" Ултра формат со затворање на обвивка Смит зашиен хард списание Маркер н

Econtrolly Заменете го далечинскиот управувач погоден за Apple TV Player A1842 MQD22 MP7 P2 A1625 MGY52 MLNC2 A1427 A1469 MD199 A1378 MC572 A1218 MA71

Тенок Дизајн Оваа торба за пилули е доволно пространа за да ги чува сите ваши апчиња и други предмети до�

1.Compact единечно парче, лесен и преклопен дизајн Екранот можете да го преклопите во мала големина и да го с

99мм х 51мм дрвени ознаки Изработено од квалитетно природно дрво од 3 мм Дизајн отпечатен од едната страна

Scroll