Ново
Скотско-британски Exl единечно тркало, 1 во x 1 во x 3/16 во 8A Med, 50 по случај

Скотско-британски Exl единечно тркало, 1 во x 1 во x 3/16 во 8A Med, 50 по случај

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 672.00

Го минимизира изградбата на топлина за да се намали влијанието врз топлинските материјали. Избравме материјал со отворено веб што е отпорен на оптоварување и ги одржува абразивните минерали сечење на високи перформанси со ограничување на затнувањето на најлонските влакна. Достапно е со алуминиум оксид во фини, средни, груби и дополнителни груби оценки, и силиконски карбид во многу фини и фини оценки. Тешката, слоевит, единечна конструкција може да работи насоки во насока на стрелките на часовникот или спротивно од стрелките на часовникот. Нашето единизирано тркало на Scotch-Brite Exl е исполнето со абразивни минерали за брзо измазнување на рабовите на метални, пластични и композити. Скотот-братот Егзит единизирано тркало брзо ги отстранува бурните и острите рабови во операциите за алатки за крај на рацете, давајќи постојани перформанси низ целиот живот на абразивниот. Едилизираното тркало на Scotch-Brite Exl е исполнето со абразивни минерали за брзо измазнување на рабовите на метални, пластични и композити. Комбинирањето на абразиви со влакната создава абразивен систем кој дава постојани резултати во текот на животот на производот.Работ на тркалото може да биде облечен за ефикасно дебагирање, завршување и полирање на сите метални легури и многу пластика и композити. Единизираното тркало на Scotch-Brite Exl дава чист раб без размачкање, намалувајќи ја потребата за дополнително чистење и подготовка. Сообразноста им овозможува на абразивниот да остане во контакт со комплексни делови во роботска обработка. Наменето за оптимални перформанси на мелница за умирање, единечното тркало EXL го минимизира изградбата на топлина за време на работата, што го прави идеален за употреба на материјали чувствителни на топлина. Едилизираните тркала на Scotch-Brite Exl имаат мека, прилагодлива конзистентност што ефикасно ги измазнува, дебара и ги завршува рабовите на металните легури, како и многу пластика и композити. Шкотскиот Брајт нуди уникатни производи за кондиционирање на површини со абразиви вклучени во неткаени најлонски влакна. Скот-Брит е уникатен производ за кондиционирање на површината со абразиви вклучени во неткаени најлонски влакна. Се спротивставува на размазнување за почисти површини и помалку подготовка. Со широк спектар на опции за сообразност и висока конзистентност, долготрајните индустриски абразиви на Шкотска-Брит се одлична опција за роботско дебагирање. Густини и оценки кои се движат од мека и прилагодлива до тврда и агресивна понуда за алатка за широк спектар на апликации. Наменето за оптимални перформанси на мелница за умирање, единечното тркало EXL го минимизира изградбата на топлина за време на работата, што го прави идеален за употреба на материјали чувствителни на топлина. Комбинирањето на абразиви со влакната создава абразивен систем кој дава постојани резултати во текот на животот на производот.

За стоката

Слична стока во категоријата

Совршен за перење автомобил, мотоцикл или камион, како и за чистење на прозорецот и мебелот на куќата...

КЕРАМИЧКО ПИВО ШТАЈН : оваа пивска штајн е изработена од бела керамика со златна облога и Драчка...

【Дизајн】 Ова ќе биде нов моден тренд Висат суво и ниско железо доколку е потребно · Ова панталони е лаб�

Големина на готов производ : Ширина 50см, висина 60см Забелешка : Моделите на хартија треба да се отсечат с�

Материјал : пластика Тип на четка : издржлив Алатка носителот површинска обработка : СТОМАЧНИ МУСКУЛИ...

€ Убава Цврста Метална Монета Можете да го користите како игра реквизит ● Одлична идеја за подарок за м

ТРИЛОН е 4 ТРИЛОН е 4 ТРИЛОН 4.618 СТГ ги користи истите стандардни делови што се наоѓаат во верзиите со мом�

* 360° ГЛАВА НА ЧЕТКА : овој дизајн на главата со тркалезна четка ви овозможува да ги исчистите оние тешко �

✿ Модерни, едноставни дизајни дизајнирани со широк спектар на модерни бои, стилови и обрасци, вклучите�

Безбеден и стабилен : дизајн што не се лизга со поширок и подебел безбедносен појас Заграда во форма на V

Мини нано на лице за лице USB небулизатор за прскање на лицето овлажнувач хидрирачки антистаречки брчки �

Додадете прекрасни слики и фрази на картички и повеќе со овој печат и сет на умре! Овој пакет содржи авто

Официјално Лиценциран Производ на АМЕРИКАНСКАТА Морнарица Висококвалитетна, двострана монета за пред�

Микрофибер кожа Големина : 6.2x6.2in / 16x16cm Материјал : Кожа од микрофибер и 300 DPVC, лесно е да се исчисти, треба �

100% Полиестер Увезени Повлечете го затворањето Машинско Перење Елек без ракави, Ребрести Деколте На Еки�

Изработени во Премиум 3м материјали за долготрајна УлтраТенка Заштита Двослојна Конструкција...

Приклучете И Репродуцирајте, Автоматско Поврзување Е Лесен За инсталирање, стабилен и сигурен, убав и у�

Име на производ : Копче За Контрола На Потенциометар;Модел : КИП25184Ј Копче Врвен Дијаметар : 18мм / 0,7"; Диј�

Сите прашања ве молиме контактирајте со нас, ние сме подготвени да ви помогнеме да ги решите...

Должина на приврзок : 3,1 см (1 2 / 8"); Ширина : 2см (6 / 8"); Дебелина : 1,2 см (4 / 8"); Диа За Клучеви Со Кружен Круг : 2,5 �

сини деверуша фустани женски врвови облечени обичен случајен средновековен фустан рикаат 20 ти фустани

Полиестер Увезени Затворање на бравата Машинско Перење Изработена Од Висококвалитетна Полиестерска Т�

Направено Од Г3 3 Боросиликатно Стакло Жарење Точка 560 . Линеарен Коефициент На Експанзија 32×107 / ℃...

Големина : 45*35 (сместување 38 ширина*27 висина) Стил : едноставен и Комбинација форма : флип капак Материјал

Материјал на површината на вентилаторот : симулација на свилен двостран вез Материјал за рачка на венти

Викиншките Чаши за рогови за пиење се полирани рогот убава Боја : Природна И Црна Материјал : Рог Вкупна �

Macrame Wallид што виси таписерија изработена од врвен материјал, рачно изработена макрама со прекрасен диза

Мешавина од памук Затворање на влечење Машинско миење Трендовски модни машки џемпери Удобно и дише...

2 мм интервал)канал.2 мм интервал)канал.Мора да го инсталирате уредот за филтрирање пред блокови за вода,

Scroll