Ново
Флуоресцентни Светлосни Капаци За Тавански Светлосни Дифузни Панели-Хаваи Шема - Флуоресцентни Светлосни Капаци за Канцеларија Во Училница-Канцеларија &засилува?

Флуоресцентни Светлосни Капаци За Тавански Светлосни Дифузни Панели-Хаваи Шема - Флуоресцентни Светлосни Капаци за Канцеларија

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 3.00

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресцентна Светлина Опфаќа мерки, 22,38 "х 46,5"(ширина 3,87 СТАПКИ х долга 1,86 СТАПКИ). ЛЕСЕН за ИНСТАЛИРАЊЕ : Лежи на врвот на тековниот дифузер (не е замена за вашиот дифузер). ПОГОДЕН за СЕКОЈА ОКОЛИНА : училници За Наставници, училишни ходници, болници, канцеларии или дури и свој дом. Нашите флуоресцентни филтри за светлина се погодни за секоја околина - што ја прави секоја соба попријатно место за работа и престој. ЕЛИМИНИРАЈТЕ ГО СУРОВИОТ ОТСЈАЈ ШТО ПРЕДИЗВИКУВА НАПРЕГАЊЕ НА ОЧИТЕ и ГЛАВОБОЛКИ : светлите нијанси на хаваи ги штитат и го намалуваат суровиот сјај и треперење што предизвикува напрегање на очите и мигрена на вашата работна маса и кабина. Флексибилна СТРУКТУРА : капакот на панелот е изработен од лесен, еколошки и флексибилен материјал за самогаснување, кој е лесен за инсталирање и брзо се заменува. Погоден за сите средини. Но, овие панели не се наменети да ги заменат тврдите капаци на акрилниот дифузор. Вметнете Флуоресцентен Филм За Покривање На Светлината : нашите специјално дизајнирани лесни капаци филмовите се тркалаат, мала тежина, издржливи и лесни за инсталирање. Едноставно отстранете го филмот од пакувањето - филмот сам ќе се одвитка рамно. Откако ќе се одвитка, едноставно поставете го филмот на врвот на постојниот пластичен дифузер - НЕМА ПОТРЕБА од ЛЕПАК или ЛЕНТА. Вашата соба веднаш ќе се трансформира во нешто извонредно што ќе има длабок визуелен ефект. Совршен за Стоматолози, Простории За Медицински Преглед, Канцеларии, Училници и каде било на друго место каде што би сакале да го трансформирате тоа грубо флуоресцентно осветлување во нешто пријатно. ЗАБЕЛЕШКА : нашите флексибилни филмови за покривање на светлината не се акрилни и не се наменети да го заменат вашиот сегашен акрилен дифузер.

За стоката

Слична стока во категоријата

Повеќе од една деценија, Deljou print На Барање го постави стандардот во ликовната уметност giclee печатење Наши

Специјална белешка : Овој прекинувач за копче е пролетен прекинувач за самостојно ресетирање (Контрола

На покривот има и привлечна завршница на јаглен што одговара на повеќето екстериери.4" Вкупно површина з

52032Р двоен ред заптивки лого 5203 рс топчести лежишта 5203 рс Дворедни Аголни Контактни Топчести Лежишта...

Главата Случај Дизајни Официјално Лиценциран Алин Спилер Производ Ултра Тенок и Супер Лесен Вода и отп�

Потребно Е Професионално Вклопување Овој вентилатор за ВАШИОТ КОМПЈУТЕР може да се користи како замена

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

?Ев е компатибилен со 16ампер и 32амп Адаптерот тип 1 Е SAEJ1772 женски, тип 2 е IEC62196 машки ?Погодно е За американ

100% полиестер Помал од големината на нас, ве молиме изберете 12 големина нагоре Материјал : полиестер Соло

Заштита на електрична енергија : Инсталацијата е едноставна и удобна за употреба, што ефикасно ги штити

[Време на испраќање] : 12 дена, Проценето време на пристигнување : 1225 дена, ако имате какви било прашања, ве�

Фалсификувани од најдобрите хром молибден легура челикнајдобар избор за сила и издржливост...

Достапно пакување : 12 или 24 приклучоци за електрични места за САД Апсолутно дизајн на обложување на деца

Димензии (во инчи) : 4 H x 4 W x 1 / 4 D градежно одделение Инсталација на подот не се препорачува...

100% Стомачни Увезени 1пц Х сунѓер Има Супер Хидрофобна, Самочистечка Стаклена Обвивка која Делува Како З�

Изборен Стил : Достапен во девет стилови за избор : 15 ВРТЕЖИ во МИНУТА, 30 ВРТЕЖИ во МИНУТА, 50 ВРТЕЖИ во МИН�

Направете екранот да се зголеми 23 пати, сликата е јасна и динамична Обликот на производот е едноставен, �

Релеи способност против пречки, стабилни перформанси Широко се користи за сите мцу контрола, индустрис�

Scroll