Ново
Флуоресцентни Светлосни Капаци За Канцеларија Во Училница-Летна Шема - Флуоресцентни Светлосни Капаци за Канцеларија во Училница-2ft x 4ft Тавански Флуоресцентен Дек

Флуоресцентни Светлосни Капаци За Канцеларија Во Училница-Летна Шема - Флуоресцентни Светлосни Капаци за Канцеларија во Училница-2ft

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.67

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресцентна Светлина Опфаќа мерки, 22,38 "х 46,5"(ширина 3,87 СТАПКИ х долга 1,86 СТАПКИ). ЛЕСЕН за ИНСТАЛИРАЊЕ : Лежи на врвот на тековниот дифузер (не е замена за вашиот дифузер). ПОГОДЕН за СЕКОЈА ОКОЛИНА : училници За Наставници, училишни ходници, болници, канцеларии или дури и свој дом. Нашите флуоресцентни филтри за светлина се погодни за секоја околина - што ја прави секоја соба попријатно место за работа и престој. ЕЛИМИНИРАЈТЕ ГО СУРОВИОТ ОТСЈАЈ ШТО ПРЕДИЗВИКУВА НАПРЕГАЊЕ НА ОЧИТЕ и ГЛАВОБОЛКИ : светлосните нијанси на Летната шема штитат и го намалуваат суровиот сјај и треперење што предизвикува напрегање на очите и мигрена на вашата работна маса и кабина. Флексибилна СТРУКТУРА : капакот на панелот е изработен од лесен, еколошки и флексибилен материјал за самогаснување, кој е лесен за инсталирање и брзо се заменува. Погоден за сите средини. Но, овие панели не се наменети да ги заменат тврдите капаци на акрилниот дифузор. Вметнете Флуоресцентен Филм За Покривање На Светлината : нашите специјално дизајнирани лесни капаци филмовите се тркалаат, мала тежина, издржливи и лесни за инсталирање. Едноставно отстранете го филмот од пакувањето - филмот сам ќе се одвитка рамно. Откако ќе се одвитка, едноставно поставете го филмот на врвот на постојниот пластичен дифузер - НЕМА ПОТРЕБА од ЛЕПАК или ЛЕНТА. Вашата соба веднаш ќе се трансформира во нешто извонредно што ќе има длабок визуелен ефект. Совршен за Стоматолози, Простории За Медицински Преглед, Канцеларии, Училници и каде било на друго место каде што би сакале да го трансформирате тоа грубо флуоресцентно осветлување во нешто пријатно. ЗАБЕЛЕШКА : нашите флексибилни филмови за покривање на светлината не се акрилни и не се наменети да го заменат вашиот сегашен акрилен дифузер.

За стоката

Слична стока во категоријата

It лесно се облекува и соблекува и одговара на друга облека Ние ќе ви дадеме задоволителен одговор во рок

●ПРЕДЛОЖЕНО ВКЛОПУВАЊЕ во ПРОСТОРОТ е Идеално За осветлување на фоајето, осветлување На Кујната, Лусте

Димензии : 4 7х6, 6х6, 6 инчи (12х17х17 см); изработен Од Оксфордска ткаенина, не водоотпорен Издржлива и високок

Екстра Голема Покривка За Кафез За Птици : Измерена долга 18,1 инчи / 46 см, широка 13,8 инчи / 35 см и висока 32,3 и

Ако се автограмира, вклучува индивидуално нумериран холограм очигледен Ако се автограмира, вклучува ин

1, има копче на предната страна на вшмукувачката чаша за ослободување или зголемување на стаклената вшм�

Јасен Акрилик Ротирачки И Отстранлив Послужавник Од 360 Степени : нашиот организатор за складирање шминк

100% памук Повлечете го затворањето Ова топло руно во тешка категорија се одликува со четкан дизајн на по�

Моќ Додатоци Адаптери За Далечинско Управување Либерт Интелислот ЕВебКартичка За Управување СО ВЕБ Ка

Дали каучот или креветот се премногу високи за вашето куче? Скокањето може да биде напрегање на колкови�

Постелнина ленени Материјали, ЕДНОСТРАНО HD печатење (не вклучува вметнување, само перница) Квадратни фр

Монитор и тастатура со целосна големина; Користете 1 / 2 "пин за употреба со ригидни раце и монтирања...

Scroll