Ново
Лин Дијабетичар &засилувач; Циркулатор Чорапи Жени Мажи, Необврзувачки Чорап 9-11 10-13 13-15 Едем Невропатија Лимфедем, 6 Пара

Лин Дијабетичар &засилувач; Циркулатор Чорапи Жени Мажи, Необврзувачки Чорап 9-11 10-13 13-15 Едем Невропатија Лимфедем, 6 Пара

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2.67

Машинско Перење. ● ● Необврзувачки Врв●неограничениот врв На Чорапите Со Дијабетес ЛИН може да се протега до 9,8-12 инчи, а чорапите ќе се вратат во првобитната форма дури и по повеќекратно истегнување. Ткаенината е издржлива и ја одржува својата мекост дури и преку повеќекратно перење. €®Меките И Удобни Чорапи За Дијабетични Глуждови се направени од супер меки, еколошки бамбусови влакна, кои се супер абсорбента, дишат, а особено ја отстрануваат влагата, одржувајќи ги стапалата суви и свежи. Нашите чорапи за невропатија се достапни во 3 големини : 9-11 (стандардна женска големина на чевли 5-9); 10-13 (стандардна големина на машки чевли 8-12); 13-15 (големина на чевли 11-14) . Ниска температура падне сува (30°C/87°F макс)/линија сува е подобро. Машинско Перење. женските И Машките Чорапи Се достапни во 3 големини : 9-11 (стандардна големина на женски чевли 5-10); 10-13 (стандардна големина на машки чевли 7-12); 13-15 (стандардна големина на машки чевли 7-12) код 9-16). Ја поздравуваме секоја комуникација, без разлика дали ја давате како подарок или за себе, ЛИН се придржува до концептот за следење на природното здравје и ви го обезбедува најдоброто искуство. €®Меките И Удобни Чорапи За Дијабетични Глуждови се направени од супер меки, еколошки бамбусови влакна, кои се супер абсорбента, дишат, а особено ја отстрануваат влагата, одржувајќи ги стапалата суви и свежи. Дијабетичните чорапи за мажи може да изгледаат како да се намалуваат по миењето, но тие се враќаат во првобитната форма кога ќе ги облечете. Ја поздравуваме секоја комуникација, без разлика дали ја давате како подарок или за себе, ЛИН се придржува до концептот за следење на природното здравје и ви го обезбедува најдоброто искуство. Броевите на големината ги означуваат инчите на стапалото од пета до пети. Зголемување на циркулацијата на крвта и намалување на болката за вас, овие дијабетични чорапи за отечени нозе се препорачуваат за луѓе со дијабетес, едем и невропатија предизвикани од проблеми со циркулацијата. Исто така, го намалува ризикот од инфекција и го елиминира ризикот од појава на плускавци, одржувајќи ги нозете удобни. ● ● Необврзувачки Врв●неограничениот врв На Чорапите Со Дијабетес ЛИН може да се протега до 9,8-12 инчи, а чорапите ќе се вратат во првобитната форма дури и по повеќекратно истегнување. Броевите на големината ги означуваат инчите на стапалото од петицата до палецот. Измијте во топла вода на нежен циклус, максимум 30°C/86°F. Ви препорачуваме да ги измиете пред да ги облечете. Екстра широки чорапи за отечени глуждови и стапала ја зголемуваат вашата удобност со намалување на притисокот.

За стоката

Слична стока во категоријата

[ВЕЖБА ЗА нокти] USB Електричната Вежба за Нокти AIRSEE е мултифункционална за лесно мелење, резба, сечење, по

Уникатната форма со четири дупчиња е лесна за држење и цврсто се вклопува во рака Тешкиот шам обезбедув�

Земја Како Што Е Означено 100% нов квалитет, лесен за прилагодување на должината за да одговара на зглобот

€ Патување Електронски Организатор Големина : 5 9х9, 44х3, 14 во / 15х24х8 см ● Материјал За Организатор на елек

3 ТОНОВИ на ОСВЕТЛУВАЊЕ, топло, Ладно И Природно Тоа е совршена светлина за одземање на сите ваши неприја

Специјално дизајниран под лицето за миење на главата и заоблена точка За апликации кои бараат висока ја

Секој Проблем Ве Молиме Контактирајте Со Нас, Ќе Добиете Најдобро Решение Увезени Предвремено затворањ

Мултифункционален сад за складирање храна, погоден за чување ориз, грав, брашно, ореви, житарки и храна з

Апс Увезени Материјал : СТОМАЧНИ + Стакло Големина : [Копче На Вратата]3,5евизија 2,8 СМ / 1,38€1,10 ИНЧИ [Завртк�

Тервис тамблерите имаат конструкција изолирана со двоен ѕид што ги одржува пијалоците топли или ладни �

Има карактеристики на висока пластичност, отпорност на ниска температура, отпорност на удар и отпорнос�

Тери Затворање на чипка Машинско Перење Хитови на половината; прибл должина : 17" Прицврстена хауба со вр�

ЦВРСТА и ИЗДРЖЛИВА Нашата шолја за кафе 10оз има издржлива конструкција, чист и префинет изглед, светло �

304 нерѓосувачки челик, ПП, силикон Квадратна Кутија за Складирање : Лесно складирање, збогувајте се со не

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресце

Големина : 5" Винил налепници се направени за надворешна употреба и ќе издржат сурови временски елементи

€ Убава Цврста Метална Монета Можете да го користите како игра реквизит ● Одлична идеја за подарок за м

Scroll