Ново
Кишу Бебе Свадл Примање ќебе - Gots Organic & Fairtrade Сертифицирано ќебе за мулки од муслин - камен измиен за дополнителна мекост - Инди

Кишу Бебе Свадл Примање ќебе - Gots Organic & Fairtrade Сертифицирано ќебе за мулки од муслин - камен измиен за дополнителна

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1299.20

Луксузно мекото ќебето за тресење направено од една од најразновидните ткаенини на земјата - 100% органски памучен муслин кој е дише, издржлив, лесен и месен мека против чувствителната кожа на вашето новороденче - чувајте го вашето бебе топло и безбедно прицврстено додека го намалува ризикот од прегревање. Сертифициран Swaddle Fairtrade & Gots, кој е убаво и етички направен во Индија од високо квалификувани кројачи кои заработуваат фер плата за живеење-направени од не-ГМО памучни семе и обоени со безбедни мастила кои се ослободени од азо, забранети амини и тешки метали-најбезбедни метали За вашето бебе. Подобро од бамбус бебето swaddles кои не се квалификуваат за сертификација на GOTS (глобален органски текстилен стандард) дури и кога се произведуваат од органски одгледуван бамбус - обратно, нашиот инди од Кишу Бебе муслинот се овластени органски и камен измиен за дополнителна мекост. Лесна грижа и мулти -употреба - Машината што се пее и станува помек со секое миење - исто така користете како безбедносно ќебе, примање ќебе, покритие за носач на бебиња, капакот на шетачи, заштитник на сонцето, капакот на автомобилот, ќебето за пикник, подлогата за менување, крпа од бања, бања крпа, медицинска сестра, шал, шамија и многу повеќе!. Доверлив бренд, дизајниран од родители - од 2015 година, Кишу Бебе ги воодушевува новите родители со иновативни додатоци за бебето на Муслин - развиен во ЛА од тим за маж и жена, кои знаат што им е потребно на новите родители врз основа на сопственото искуство како родители, како и на широко потрошувач Истражување. Луксузно мекото ќебето за тресење направено од една од најразновидните ткаенини на земјата - 100% органски памучен муслин кој е дише, издржлив, лесен и месен мека против чувствителната кожа на вашето новороденче - чувајте го вашето бебе топло и безбедно прицврстено додека го намалува ризикот од прегревање. Сертифициран Swaddle Fairtrade & Gots, кој е убаво и етички направен во Индија од високо квалификувани кројачи кои заработуваат фер плата за живеење-направени од не-ГМО памучни семе и обоени со безбедни мастила кои се ослободени од азо, забранети амини и тешки метали-најбезбедни метали За вашето бебе. Подобро од бамбус бебето swaddles кои не се квалификуваат за сертификација на GOTS (глобален органски текстилен стандард) дури и кога се произведуваат од органски одгледуван бамбус - обратно, нашиот инди од Кишу Бебе муслинот се овластени органски и камен измиен за дополнителна мекост. Лесна грижа и мулти -употреба - Машината што се пее и станува помек со секое миење - исто така користете како безбедносно ќебе, примање ќебе, покритие за носач на бебиња, капакот на шетачи, заштитник на сонцето, капакот на автомобилот, ќебето за пикник, подлогата за менување, крпа од бања, бања крпа, медицинска сестра, шал, шамија и многу повеќе!. Доверлив бренд, дизајниран од родители - од 2015 година, Кишу Бебе ги воодушевува новите родители со иновативни додатоци за бебето на Муслин - развиен во ЛА од тим за маж и жена, кои знаат што им е потребно на новите родители врз основа на сопственото искуство како родители, како и на широко потрошувач Истражување.

За стоката

Слична стока во категоријата

5.000 парче по кутија боја чист, пластичен материјал 50 парче по клип / пакет Стандардниот тип работи само �

Трајно : Можете да ги користите налепниците за лепак за нокти што ги даваме (користете налепници за лепа�

Приклучокот за сијалица против лизгање спојки, држете ја сијалицата на место Приклучок и игра, директна

3 фаза 120k W Energy Saver, 120k W заштеда на електрична енергија за индустрија Гоу е регистрирана трговска марка во

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

Полирањето и пескањето може да обезбеди долготраен ефект на пескарење, со што вашата работа е помазна...

најлон Држач на четка за акварел Нашиот случај со моливи не е погодно за чување пенкала, потписи, калкул�

Предности на мали безбедносни иглички : мали и лесни, лесно продираат во ткаенината без да ја оштетат ил�

♢ ♦ ● ◇ ▶ Ако имате какви било прашања во врска со производот, можете да не контактирате во кое било вр�

Дизајн на двојна кука Висококвалитетна конструкција на месинг Дизајн на Милано Координира совршено со

Меки стартер Компактен PSR опсег Softstarter PSR3060070 15 KW 208600 V DIN Rail Mounting 1 SFA896109 R7000 Меки стартер Компактен PSR опсег

Светскиот број 1 Продажба на филтри за кафе 40 филтри за конуси Одговара на сите кофератори кои користат �

2галон колче Тешка пластика Метална рачка со пластичен зафат Засилен горен раб Одлична корпа за најразл

€14 AWG СОЛАРЕН КАБЕЛ ● Еден пар (1 парче црно + 1 парче црвено).Жица мерач : 14 Awg.Номинален напон : DC600 V...

Вистинска HEPA со активирана замена на филтерот за јаглерод компатибилна со брендот за прочистување на в�

Оваа замена одговара ЗА МЗОН мз3 Прилагодлива големина На Носење помеѓу S : 21.527.6 " инч / 5570 см; Ве молиме п�

95% полиестер, 5% спандекс Увезени Затворање на копчињата 【Стил】 Плитен стил, дизајн на скејтер, мини дол�

Scroll