Ново
Реални геми EGL сертифицирани груби зелени авентурини 254 КТ. Лабава скапоцен камен за побовање на екипата што го прави декор на канцеларијата за внатрешни работи на ?

Реални геми EGL сертифицирани груби зелени авентурини 254 КТ. Лабава скапоцен камен за побовање на екипата што го прави декор

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 0.33

Тоа е мал заздравувачки кристал за декор вашиот дом, канцеларија, затворен простор. Кристалното заздравување е псевдоукално алтернативно-медицинска практика која користи полупрометен. Совршено за : накит, производители на накит, златарници, дизајнери, занаетчии, колекционери или подарок за специјалниот. Исто така, користете од занаетчии за накит за подобрување на убавината и текстурата на накит. Овие се користат за да се направат обетки, приврзоци, прстени и други накит. Само после тоа, ние ви доставуваме камења затоа што ние исто така, се грижиме за вашите најблиски. Тоа е мал заздравувачки кристал за декор вашиот дом, канцеларија, затворен простор. Некои од овие намени вклучуваат : кабини, трескање, лапидар, заздравување, накит, сечење, декорација, реики или метафизички. Другите бои на авентурин се користат за производство на овие артикли, но тие се гледаат поретко затоа што убавиот авентурин во тие бои е поретка. Најдобра кристал за лекување на Реики Чакра за јога, медитација, чистење на аура и други. Природно грубо заздравување кристал лабав скапоцен камен. Користењето на нашите скапоцени камења се бесконечни во можностите. Кристалното заздравување е псевдоукално алтернативно-медицинска практика која користи полупрометен. Користењето на нашите скапоцени камења се бесконечни во можностите. Најчесто користени камења Чакра вклучуваат : аметист (круна чакра), содалит (веѓа чакра), сина чипка агат (грло чакра), зелена авентура (срцева чакра), агтри (соларна плексус чакра), карнелијанска (сакрална чакра) и црвена јаспер ( корен чакра). Секој камен е уникатен и ќе добиете оние слични на прикажаната слика. Нашите стручни гемолози ги верификуваа овие скапоцени камења кои поминаа многу квалитетни тестови за основно и се овластени со камен преку кои сме целосно уверени во скапоцен камен со врвен квалитет. Исто така, користете од занаетчии за накит за подобрување на убавината и текстурата на накит. Прикажува брилијантна боја со одлична сечење, симетрија и полски со јасно оценување на „чисто очите“. Овие камења ќе ги смират вознемирените емоции и ќе создадат позитивни вибрации, за да ви помогнат да ги заобиколите блоковите што ве спречуваат од вашето потенцијално добро. Прикажува брилијантна боја со одлична сечење, симетрија и полски со јасно оценување на „чисто очите“. Најдобра кристал за лекување на Реики Чакра за јога, медитација, чистење на аура и други.Природно грубо заздравување кристал лабав скапоцен камен. Некои купувачи едноставно сакаат атрактивен зелен камен, а блицот на Авентурин им одговара. Зелениот авентурин е вообичаен материјал што се користи за производство на монистра и кабохони. Само после тоа, ние ви доставуваме камења затоа што ние исто така, се грижиме за вашите најблиски. Совршено за : накит, производители на накит, златарници, дизајнери, занаетчии, колекционери или подарок за специјалниот. Нашите стручни гемолози ги верификуваа овие скапоцени камења кои поминаа многу квалитетни тестови за основно и се овластени со камен преку кои сме целосно уверени во скапоцен камен со врвен квалитет. Заеднички чакра камења Чакра камења : Чакраите се „духовни центри“ на телото. Зелената Авентурин е популарна и поевтина алтернатива за adeејд Адит. Овие камења ќе ги смират вознемирените емоции и ќе создадат позитивни вибрации, за да ви помогнат да ги заобиколите блоковите што ве спречуваат од вашето потенцијално добро.

За стоката

Слична стока во категоријата

Големина на главата : 8мм / 0,3 " (Г); Главен Материјал : Метал Содржина на пакетот : 5 парчиња х Точка Монтира

Помага во зголемување на бојата и заситеноста со намалување на пламенот на леќи Задниот прстен за заклу

Приклучокот за сијалица против лизгање спојки, држете ја сијалицата на место Приклучок и игра, директна

$1,000 Железничка Обврзница Карибу на врвот и елен сцена на дното Одлична графика! Многу поинаку Убаво за в

Големина на гумата : надворешна 67мм / 2,6 "; ширина 27мм / 1.06" Yellowолт електричен мотор со сооднос на намалувањ

Луксузно мекото ќебето за тресење направено од една од најразновидните ткаенини на земјата 100% органск�

Држач за леплива четка за заби изработен од метал, цврст и издржлив, без дупчење, заштеда на простор Држа

за инсталација на автомобил контролната табла инсталација трим комплет рамка Нема потреба од измени...

Fits : Nissan 350 Z Година 20032008 година Должина на низата : 50мм должина на шанк Големина на Кнурл : 14,38 мм = 0,565 инчи..

Оваа ставка ја продава продавачот на трети страни Попустот е обезбеден од Ова е попуст со ограничено вр�

Scroll