Ново
Мохавк И Мелоун Железнички-Бонд

Мохавк И Мелоун Железнички-Бонд

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 960.00

$1,000 Железничка Обврзница. Карибу на врвот и елен сцена на дното. Одлична графика! Многу поинаку. Убаво за врамување. Оскудни!! Мохавкот На д-р Вилијам Севард Веб и Железничката Пруга Мелоун ги преминаа Северните Адирондакс на Раскрсницата На Езерото Тупер, северно од Езерото Тупер. Веб беше претседател на Автомобилската Компанија Вагнер Палас. Тој започна со купување на железничката Пруга херкимер, Њупорт и Полска со тесен мерач од 3 стапки (914 мм), Која се протегаше на 16 милји (26 км) од Херкимер до Полска, претворајќи ја нејзината патека во стандарден мерач од 4 стапки 8 1/2 во (1.435 мм) и исправувајќи ја за да избегне повеќе премини На Западна Канада Крик. Потоа имал патека изградена од Езерото Тупер до Моира, а потоа До Монтреал, Квебек. Ова беше наречено различно Железничката Пруга Адирондак и Сент Лоренс и Мохавк и Мелоун. Отворен е во 1892 година Од Мелоун спој до Станицата Чајлдволд со гранка Од Езерото Чиста Раскрсница до Езерото Саранац. По 1893 година, Таа беше контролирана од Централната И Железничката Пруга На Реката Хадсон во Њујорк. Во 1913 година, Таа се спои со Железничката Пруга Њујорк Централ и Хадсон Ривер како "Адирондак Дивизија" На Њујорк Централ. Во текот на првата половина на 20 Век, Њујорк Централ трчаше дење и ноќе возови на патот за услуга Од Утика До Монтреал преку Езерото Јасна Раскрсница и Мелоун. Во периодот по ВТОРАТА Светска Војна, Возот Северна Ѕвезда На ЊУЈОРК, а подоцна И Ирокезите, обезбедија директна услуга за автомобили за спиење од Големиот Централен Терминал На Њујорк до Езерото Пласид. ЊУЈОРК во почетокот на 1953 година ја прекина службата северно Од Мелоун кон Монтреал. Во средината на 1957 година, компанијата го скрати терминалот назад од Мелоун до Езерото Чиста Раскрсница со сите услуги што завршуваат на филијалата Лејк Пласид што ја напушти главната рута на дивизијата кај Езерото Клир јункшн. НА 24 април 1965 ГОДИНА, ЊУЈОРК го истрча својот последен воз на релација. Во 1990-тите, услугата на јужниот сегмент од трасата Помеѓу Утика и Тендара ќе се врати со туристички екскурзии управувани од Живописната Железница Адирондак. Во 2010-тите, на.

За стоката

Слична стока во категоријата

Боја : Верзија 2 Потекло : Кина на копното Тип на ставка : прекинувачи Боја : Верзија 2 Потекло : Кина на коп�

®Применливи Модели : стерео автомобилот е компатибилен За Хамер Н3 2005 2006 2007 2008 2009 2010 Ве молиме проверете �

?ОРГАНИЗИРАЈТЕ И ЗАЧУВАЈТЕ КУЈНСКИ ПРОСТОРМалку Потресени дрвени бели сендвич пластични држачи за орг�

Економските политорби со мала тежина ги штитат производите од нечистотија, прашина и влага Чантите се п

⌚Воена Стандардна ВерификацијаAMASTIM C20 pro ја прикажува комбинацијата Од Стаклен екран Од Корнинг Горила

Лесен за користење Различни големини и должини на најчесто користени завртки Завртки за главата на коп�

[Богати Обрасци] 25 Листови цртање матрици со различни опции за цртање, вклучуваат букви, животно, морски

: 2.4 Г Поддршка 5 офлајн јазици : англиски / корејски / Јапонски / Кинески / француски Системски Јазици :

РАЧНО РАЗНЕСЕНА СТАКЛЕНА КАПКА ВОДА ЗА ВИСКИСамо една капка вода во вашето виски може да го промени сос�

●Претворете Го Вашиот Видео Статив Од Сад од 100мм Во Стандарден Држач За Обетка Од 3 / 8 Инчи ●Целиот Мета

●ТРИДЕЛЕН јаже за тренирање на силата на Раката ќе ви помогне да изградите сила и да ги потпрете мускул�

Големина : 420мм Х 210мм Х 154мм Изработен од висококвалитетен материјал од алуминиумска легура 20х20, цврст и

Етилен Винил ацетат единствен ЕКСТРЕМНО ЛЕСЕН И УДОБЕН ЗАТНУВАЊЕ : тимот за Дизајнер На Џогер за Безбед�

Име на производот : Бариера Терминал Лента;Рејтинг : 600 V 45 A;Столбови : 10 Позиција, Двоен Ред Материјал : Ба�

Професионални Индустриски Дупчалки, Изработени Од Квалитетни Материјали, Одлична Изработка И Издржлив

Систематизирајте ги кабинетите за поднесување и решенијата за складирање на канцеларијата Овие непром

●Пакетот Содржи 1бокс 24 Парчиња долго притискање на ноктите, 24 парчиња желе лепак, 1 парче алкохол памук,

Високо конфигуриран хардвер : Брзо Реактивно и Стабилно Работење Мулти Опции, пронајдете ја соодветнат�

Гаранцијата на производителот не може да се примени Боја : Печат Големина : Прибл 2.1 х 0.9 х 1.0 инчи (54 х...

Заклучок на капакот со клип Ова шише за трескање и клип во вода има безбеден капак за заклучување на врв�

Компатибилен со : Galaxy Note 10 Note 10 PlNote 10+ SMN970 F, SMN970 U, SMN970 U1, SMN9700, SMN970 W, SMN9700, SMN970 N, SMN970 X All Model За производите : (со

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресце

Стандардна оценка Мазна завршница и без поддршка Јачина на затегнување : 711 psi (50 кг / см²) 1 / 8 "дебела црве�

Вредност Пак & направен во САД Со овој пакет со вредности од 48 закачалки, нема да ви помогнеме за закачал

Овој Производ Е : Нов Заменува Деловиброј На Врската НИ2502121 Може да има алтернативен модел Ое Замена Фар�

Asurion.com или по телефон Ние ќе ви испратиме еподарок картичка за куповната цена на вашиот покриен произво�

? Пакетот вклучува : ќе добиете 1x печатено платно, 1xpen, 1 XDrill Pen Pen, 1xglue, 1xplate и доволен број на тркалезни дија

Scroll