Ново
Digiyes 2PCS IIC IIC IIC I2C Сериски интерфејс табла 5V LCD2004 LCD1602 LCD дисплеј Адаптер Конвертор Модул PCF8574 Експанзија табла за експанзија одговара за Arduino DIY

Digiyes 2PCS IIC IIC IIC I2C Сериски интерфејс табла 5V LCD2004 LCD1602 LCD дисплеј Адаптер Конвертор Модул PCF8574 Експанзија

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 0.33

Модулот го користи PCF8574, што му овозможува на повеќето MCU да спроведат далечинско проширување на I/O портата преку два двонасочни автобуси (I2 C). Интерфејсот I2 C е огромно подобрување, ослободувајќи многу иглички на Arduino за дополнителна функционалност. Работи добро со LCD1602 и LCD2004. Модулите можат да бидат каскадни, а повеќе од 8 модули можат да бидат каскадни. Изменете ја адресата на уредот со краток спој A0 / A1 / A2. Стандардната адреса на таблата за адаптер I2 C е 0x27. Контрастот е прилагодлив. Ротирајте го синиот потенциометар за да го зголемите во насока на стрелките на часовникот и да го намалите спротивното од стрелките на часовникот. Потенциометарот е дизајниран од предната страна, што е погодно за клиентите да се прилагодат слободно во кое било време и каде било. Со контрола на моќноста на задното осветлување, може да се поврзе преку поставките за скокач е моќност на задното осветлување. Приклучете го скокачот за да го поврзете задникот, исклучете го скокачот за да ја исклучите моќноста на задното осветлување. IIC I2 C адаптер. IIC I2 C адаптер. Опис на производот : PCB Боја : Црна напон на снабдување : 2.5 - 6 V Тежина : 5 G Димензии : 41,5мм (L) * 19mm (W) * 15.3mm (H) Поддржува пакет за протокол I2 C вклучува : 2 x i2c Сериски интерфејс.

За стоката

Слична стока во категоријата

Транспарентен материјал, подобар за набудување на состојбата со хранење риби Акрилен прстен за хранење

100% полиестер Еластично затворање Машинско миење 【Цврст еластичен опсег】 Еластичниот опсег на задниот

Податоците за графиконите со големина се само за ваша референца Белешки : ❤ 2 слоеви над половината (пам�

Висококвалитетна ткаенина за која можете лесно да се грижите, женската маичка нема значително да се нам

DG9401012 A Ingniter за рерна за рерна Samsung 1 година гаранција DG9401012 A Ingniter за рерна за рерна Samsung 1 година гаранција.

Капацитет : 350 мл Големина : 8,2 см (3 инчи) во дијаметар ;; 9,6 см (4 инчи) во висина ;; 350 ml (12oz); Класификација : Ка�

Почувствувана крпа Направени во САД или увезени 【Големина】 Големината на оваа торба за складирање на �

Мини спојници без игли, безгласно врзување, за да се избегне скриената опасност предизвикана од острите

Што ќе добиете : 1*Канва за сликање со висока дефиниција (12 x 16in / 30 x 40cm), 1*точка дијамантска пенкало, 1*фиок

Тип : YCS6C Полјаци : 1p+npe Номинална струја на празнење во (KA) : 20 Максимална струја на празнење IMAX (KA) : 40...

Автентицирана и оценета спортска картичка Спортските картички станаа многу популарни во колекционерс�

Одговара на 12 "врат, 18" Машинско миење внатре за лесна нега Повлечете го стилот за лесно облекување во дв�

38А абразивно е дизајниран да биде кул сечење за да се минимизира изгорениците Витрифицираната врска со

100% полиестер Затворање на влечење Машинско миење Оваа работна капа има врвен дијаметар од 18 см / 7in...

Случај : Компатибилен со i Phone 14 & i Phone 13 Екран : Компатибилен со i Phone 14, i Phone 13 и i Phone 13 Pro Drop+ 5x онолку капки ка

Scroll