Ново
Digiyes 2PCS IIC IIC IIC I2C Сериски интерфејс табла 5V LCD2004 LCD1602 LCD дисплеј Адаптер Конвертор Модул PCF8574 Експанзија табла за експанзија одговара за Arduino DIY

Digiyes 2PCS IIC IIC IIC I2C Сериски интерфејс табла 5V LCD2004 LCD1602 LCD дисплеј Адаптер Конвертор Модул PCF8574 Експанзија

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 0.33

Модулот го користи PCF8574, што му овозможува на повеќето MCU да спроведат далечинско проширување на I/O портата преку два двонасочни автобуси (I2 C). Интерфејсот I2 C е огромно подобрување, ослободувајќи многу иглички на Arduino за дополнителна функционалност. Работи добро со LCD1602 и LCD2004. Модулите можат да бидат каскадни, а повеќе од 8 модули можат да бидат каскадни. Изменете ја адресата на уредот со краток спој A0 / A1 / A2. Стандардната адреса на таблата за адаптер I2 C е 0x27. Контрастот е прилагодлив. Ротирајте го синиот потенциометар за да го зголемите во насока на стрелките на часовникот и да го намалите спротивното од стрелките на часовникот. Потенциометарот е дизајниран од предната страна, што е погодно за клиентите да се прилагодат слободно во кое било време и каде било. Со контрола на моќноста на задното осветлување, може да се поврзе преку поставките за скокач е моќност на задното осветлување. Приклучете го скокачот за да го поврзете задникот, исклучете го скокачот за да ја исклучите моќноста на задното осветлување. IIC I2 C адаптер. IIC I2 C адаптер. Опис на производот : PCB Боја : Црна напон на снабдување : 2.5 - 6 V Тежина : 5 G Димензии : 41,5мм (L) * 19mm (W) * 15.3mm (H) Поддржува пакет за протокол I2 C вклучува : 2 x i2c Сериски интерфејс.

За стоката

Слична стока во категоријата

Мини спојници без игли, безгласно врзување, за да се избегне скриената опасност предизвикана од острите

100% полиестер Увезени ☆ Висококвалитетен материјал : Работното капаче е изработено од полиестер, делот �

Машинско миење Црна худи, жени, жени зип, женски дуксери, жени, женски качулка, патент пред, долга патент �

DG9401012 A Ingniter за рерна за рерна Samsung 1 година гаранција DG9401012 A Ingniter за рерна за рерна Samsung...

Податоците за графиконите со големина се само за ваша референца Белешки : ❤ 2 слоеви над половината (пам�

Премиум квалитет : Нашата сатенска хауба е изработена од висококвалитетна мека свилена сатенска ткаени

Одговара на 12 "врат, 18" Машинско миење внатре за лесна нега Повлечете го стилот за лесно облекување во дв�

100% полиестер Повлекување на затворање Само миење на рацете Единствена структура на мрежа, ткаенина за в

Овој електронски адаптер за леќи е специјално дизајниран за постојни леќи од 4 / 3 четири третини до Олим�

100% полиестер Затворање на влечење Машинско миење Оваа работна капа има врвен дијаметар од 18 см / 7in...

1.Соф и топол памук : Нашите скичорапи се изработени од висококвалитетен 85% памук, 5% акрилик и 10% материја�

Тип : YCS6C Полјаци : 1p+npe Номинална струја на празнење во (KA) : 20 Максимална струја на празнење IMAX (KA) : 40...

Случај : Компатибилен со i Phone 14 & i Phone 13 Екран : Компатибилен со i Phone 14, i Phone 13 и i Phone 13 Pro Drop+ 5x онолку капки ка

Solid Style : Обичен, моден должина : Редовно утврдување : Се вклопува во Sizethickness : Како да се мие : Рачно миење л�

Транспарентен материјал, подобар за набудување на состојбата со хранење риби Акрилен прстен за хранење

Scroll