Ново
Fainwan 5PCS PCF8574 IO Одбор за експанзија I/O Expander I2C-BUS Модул за развој на евалуација

Fainwan 5PCS PCF8574 IO Одбор за експанзија I/O Expander I2C-BUS Модул за развој на евалуација

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 255.84

Стандарден интерфејс што може да се прошири во различни табли за развој. I2 C Сериска порта 8-битна паралелна порта, поддржувајте се на најмногу 8 × 8 = 64. PCF8574 IO чип за експанзија со I2 C интерфејс, 8-битен паралелен излез на портата. Применливо за најразлични платформи, вклучувајќи AVR / ARM. Вклучен пакет : 5 PCS PCF8574 IO Одбор за експанзија I/O Expander I2 C-BUS Модул за развој на евалуација. Стандарден интерфејс што може да се прошири во различни табли за развој. I2 C Сериска порта 8-битна паралелна порта, поддржувајте се на најмногу 8 × 8 = 64. PCF8574 IO чип за експанзија со I2 C интерфејс, 8-битен паралелен излез на портата. Применливо за најразлични платформи, вклучувајќи AVR / ARM. Вклучен пакет : 5 PCS PCF8574 IO Одбор за експанзија I/O Expander I2 C-BUS Модул за развој на евалуација. Карактеристики : Врз основа на I2 C интерфејсот I / O модули за проширување, користењето на два I / O може да се прошири на осум I / O (до истовремена употреба 8 PCF8574, проширен на 64 I / O) Максимални карактеристики : Поддржува два типа на интерфејс, Пристап до целната табла : ПИН или ROW SEAT2 Поддржува I2 C автобус Каскада (преку ПИН, Методи за докирање на редови може да се користат истовремено повеќе модули за I2 C) Карактеристики на производот : Тип : Модуларни/ компоненти и делови : Ниту еден интерфејс : i2cboard Тип : пин или ред Седиште за редови : Типични апликации : За I / O Ограничувања на ресурси, MCU I / O експанзија Главните ресурси : PCF8574, I2 C интерфејс, 8-бит паралелизирање : 54*15 MMNet Тежина : 7 Gpackage Вклучен : 5x PCF8574 PCF8574 T комуникациски модул.

За стоката

Слична стока во категоријата

1 Уредот е идеален и едноставен уред за ентузијасти во спорт на отворено 2 Обезбедува широки и точни инфо

Име на производот : отпорник сместен со алуминиум; Содржина на пакет : 3 парчиња X алуминиум сместен отпор

Материјал : најлон Дијаметар на четки : 2, 3, 4, 5, 6, 8, 12, 16, 20 и 24 мм (1 / 16, 1 / 9, 1 / 6, 1 / 5, 1 / 4, 1 / 3, 1 / 2, 2 / 3, 3 / 4 и 1 во) В�

Име на производот : мебел што се поврзува како фитинг; Содржина на пакетот : 2 парчиња x навојна шипка, нек�

Големина на албумот : Постелнина должина на хард портал 13 x ширина 8 x дебела 2 инчи, тотално 50 листови / 100

Изграден во САД Печатено на трајни 16oz Винил Долготрајно избледено отпорно на отворено УВ мастило Печат�

Систематизирајте ги кабинетите за поднесување и решенијата за складирање на канцеларијата...

Флексибилен винил материјал со широк спектар на големина на дијаметар и должина Лесен за употреба прит

Материјал : Големина : 31x25mm Тип на прекинувач : прекинувач за рокер Боја : црна, црвена, жолта, буле Матери

Дизајниран со високо квалитетен ПЕТ филм увезен од Јапонија што е тоа што е тоа што е увозник од Јапониј�

Големина : 420мм Х 210мм Х 154мм Изработен од висококвалитетен материјал од алуминиумска легура 20х20, цврст и

Име на производот : Бариера Терминал Лента;Рејтинг : 600 V 45 A;Столбови : 10 Позиција, Двоен Ред Материјал : Ба�

500мл Шише За Дозирање со врвот на пумпата Доказ за истекување за разлика од многу други пумпи на пазарот,

Овој Производ Е : Нов Заменува Деловиброј На Врската НИ2502121 Може да има алтернативен модел Ое Замена Фар�

Shank Dia : 6mm (приближно 1 / 8inch), проверете дали овој бит одговара на вашите ротациони алатки; Големина : Голем

ЗДРАВЈЕ и БЕЗБЕДНОСТмини кутијата за складирање е изработена од пп пластика за храна, без БПА здрави и б

Тест опремени за да се обезбеди соодветна опрема Во согласност со важечките прописи ТОЧКА Наведените п�

Scroll