Ново
Bettomshin 70pcs 51Ohm отпорник 1W 5% отпорници на филм на метален оксид аксијален доказ за олово за олово за електронски проекти и толеранција на експерименти

Bettomshin 70pcs 51Ohm отпорник 1W 5% отпорници на филм на метален оксид аксијален доказ за олово за олово за електронски проекти

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2.33

【Параметри】 -Проид модел : најголемиот дел МОФ/1 W/P/J/51 R; Моќ : 1 W; Отпорност : 51Ω ± 5%; Максимален напон : 350 V ; Главен дијаметар на телото : 4мм/0,16 "± 0,5мм/0,02"; Главна должина на телото; 11мм/0,43 "± 1мм/0,128". 【Материјал】 - Резисторот е изработен од калај -позлатен железо, погоден за електронски проекти за DIY и електрични експерименти. 【Карактеристики】 -Метални оксидни филмски отпорници имаат четири -опсег стандарден код за боја на EIA и типичен водич за вратило со низок шум и високи перформанси. 【Функција】 - отпорниците можат да работат на повисоки температури; Тие произведуваат низок шум; Тие се мали во големина; Тие се стабилни и имаат голема сигурност. 【Апликација】 - Металните отпорници на филмот се погодни за разни апликации, вклучувајќи електронски и електрични експерименти, кои можат да ви помогнат со DIY проекти и повеќе експерименти. 【Параметри】 -Проид модел : најголемиот дел МОФ/1 W/P/J/51 R; Моќ : 1 W; Отпорност : 51Ω ± 5%; Максимален напон : 350 V ; Главен дијаметар на телото : 4мм/0,16 "± 0,5мм/0,02"; Главна должина на телото; 11мм/0,43 "± 1мм/0,128". 【Материјал】 - Резисторот е изработен од калај -позлатен железо, погоден за електронски проекти за DIY и електрични експерименти. 【Карактеристики】 -Метални оксидни филмски отпорници имаат четири -опсег стандарден код за боја на EIA и типичен водич за вратило со низок шум и високи перформанси. 【Функција】 - отпорниците можат да работат на повисоки температури; Тие произведуваат низок шум; Тие се мали во големина; Тие се стабилни и имаат голема сигурност. 【Апликација】 - Металните отпорници на филмот се погодни за разни апликации, вклучувајќи електронски и електрични експерименти, кои можат да ви помогнат со DIY проекти и повеќе експерименти. Спецификации на отпорници на филмот Беттомшин Метал оксид : Бренд : Bettomshin Модел на производи : најголемиот дел MOF/1 W/P/J/51 R моќност : 1 W Отпорност : 51Ω ± 5% Максимален напон : 350 V Главен дијаметар на телото : 4mm/0,16 "± 0,5 mm/0.02" Главна должина на телото; 11мм/0,43 "± 1мм/0,04" Материјал : Калај-позлатена боја на железо : Опис на белиот производ Опис : 1. Отпорниците на филмот со метален оксид ја надминуваат изведбата на металниот филм и јаглеродниот филм за следниве својства : Работете на повисоко. 3. Метал оксидни филмски отпорници имаат подобри врски и стабилни карактеристики на перформанси, помагајќи ви да ги завршите проектите за електрични експерименти побрзо и непречено.70pcs x метален отпорник на филмот Белешка : 1. Големината на производот рачно се мери, ве молиме, дозволете мали грешки, благодарам, благодарам вие за вашето разбирање. 127. Ве молиме, обрнете внимание на големината на предметот пред да ја купите.

За стоката

Слична стока во категоријата

100% полиестер Затворање на влечење Машинско миење Оваа работна капа има врвен дијаметар од 18 см / 7in...

100% полиестер Еластично затворање Машинско миење 【Цврст еластичен опсег】 Еластичниот опсег на задниот

Машинско миење Црна худи, жени, жени зип, женски дуксери, жени, женски качулка, патент пред, долга патент �

Лесно за инсталирање и лесна за чистењеза PS5 конзола кожа за верзија на диск без вештини за инсталација,

Направено од 100% памук и зашиен за трајност и удобност Изберете од различни големини и бои Направено од 10

Транспарентен материјал, подобар за набудување на состојбата со хранење риби Акрилен прстен за хранење

100% полиестер Повлекување на затворање Само миење на рацете Единствена структура на мрежа, ткаенина за в

Модулот го користи PCF8574, што му овозможува на повеќето MCU да спроведат далечинско проширување на I / O порт

Гума ѓон Saffeafe материјал : Нашите балетски чевли се изработени од безбедна кожена пумпа со пријателска п�

Одговара на 12 "врат, 18" Машинско миење внатре за лесна нега Повлечете го стилот за лесно облекување во дв�

Solid Style : Обичен, моден должина : Редовно утврдување : Се вклопува во Sizethickness : Како да се мие : Рачно миење л�

Кристал за природно заздравување Кристал за лекување е еден вид алтернативна терапија што вклучува уп�

Што ќе добиете : 1*Канва за сликање со висока дефиниција (12 x 16in / 30 x 40cm), 1*точка дијамантска пенкало, 1*фиок

Овој електронски адаптер за леќи е специјално дизајниран за постојни леќи од 4 / 3 четири третини до Олим�

Design Design Convenient и разноврсен дизајн, може да се користи за да висат садови како што е шпатулата...

За испорака : Стандарден превоз 718 дена, во рок од 48 часа испорака S = M = L = XL = XXL = XL =

Мини спојници без игли, безгласно врзување, за да се избегне скриената опасност предизвикана од острите

❤ [Пакет и големина] : Вклучете 12 парчиња еднорочно железо на закрпи, максималната големина е 2,48*4,2 инчи, �

Xerox 016184300 Одржување на ласерската боја на OEMфасер (R) 750 Fuser Roll (15000 принос) Xerox 016184300 Одржување на ласерската

Scroll