Ново
Uxcell H2-H14 Hex Bit Socket Set, S2 Bits & CR-V приклучоци 13-парчиња

Uxcell H2-H14 Hex Bit Socket Set, S2 Bits & CR-V приклучоци 13-парчиња

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 475.52

【Вклучува】 7-парчиња 1/4 "погон на хексадецимален бит (H2, H2.5, H3, H4, H5, H5.5, H6); 5-парчиња 3/8" Drive Hex Socket (H7, H8, H9, H10, H12); 1-парчен 1/2 "погон на хексадецимален бит (H14). 【Јачина на вртежен момент】 Калеани и топлински третирани S2 легури од легура, цврстина пристигна на 58-62 HRC, намалувајќи го абењето. Висока јачина Chrome челични приклучоци, зголемување на моќноста на вртење . 【Трајни】 Комплетна отпорност на корозија и отпорност на 'рѓа, огледало-полирани и хром-позлатени приклучоци и третман на фосфатни парчиња. алатката за погон. 【Широко користете】 Користете ја со рачката за да ја зголемите брзината на затегнување на прицврстувачите на квадратниот погон. И производот нема својства на изолација и не е погоден за електрични околини. 1. Битовите се изработени од челик S2 легура со висока цврстина и отпорност на 'рѓа.2. Хром ванадиум челик приклучок со голема јачина и голем вртежен момент.3. Битовите се притискаат директно во штекерот за да се направи трајна врска.4. Четири притворени жлебови во крајот на погонот на штекерот обезбедува цврсто поврзани со топката за задржување на алатка за возење.5. Заболениот внатрешен раб помага во водењето на штекерот до алатката за погон.6. Има дизајн на агол на радиус, предизвикувајќи штекерот да го сфати цврстиот wallид на прицврстувачот наместо аглите, со што се намалува абењето на прицврстувачот.7. Widely used in DIY hand-making, household maintenance, and most general repairs.Specification : Socket Material : Chrome Vanadium Steel (CR-V) Bit Material : S2 Steel Finish : Chrome Plated Color : Silver Tone, Gray1/4" Drive Bit Socket Length : 37мм / 1,46-инч3 / 8 "Должина на приклучокот за бит на погонот : 48мм / 1,89-инч1 / 2" Должина на приклучокот за бит на погонот : 55мм / 2.17-инчпак Содржина : 7 парчиња x 1/4 "Бит за хексадецимален приклучок (H2, H2.5 , H3, H4, H5, H5.5, H6) 5 PCS X 3/8 "Drive Hex Socket (H7, H8, H9, H10, H12) 1 парче X 1/2" Drive Hex Socket (H14).

За стоката

Слична стока во категоријата

Памук / Полиестер Увезени Координира Со Колекцијата Постелнина За Бебиња Од Желади Овој координативен

Материјал : брановидна хартија Функција : кревет за одмор за играње канџи за мелење топки Овална мачка н�

Кристално чиста вода Отстранува фосфати, силикати, мириси и предизвикувачи на боја растворени органски

Синџирите за замена на ROP Shop 2 доаѓаат како што е прикажано на првата слика Гуми не се вклучени Забележет�

Корсаирексклузивен софтвер автоматски го открива центарот на гравитација во реално време, овозможувај

Одлична метална занаетчија】 Нашиот штанд е изработен од здрав метален челик, површината на истиот усво

Светли идеи 500g Асортирана хартија во боја на ткивото во боја се испорачуваат во чиста полибаг за дополн�

? 【Спецификација на исцелување на топката на скапоцен камен】 : Природен скапоцен камен Црвен јаспер кр

100% Задебелена коси мелење волна Произведено во САД и Увезено Г затворање Прстен 715 дена испорака ①Матер

Јасен Акрилик Ротирачки И Отстранлив Послужавник Од 360 Степени : нашиот организатор за складирање шминк

Капацитет на излезна моќност : 500вати / 750ВА Излез : (6) НЕМА 515Р (Резервна Копија На Батеријата) 120в Влез : 120

Автоматско миење на високо перформанси со автоматизирано микрофлати по прифатлива цена...

Секој Касети За Батерии ЗА Замена НА АПЦ (РБЦ) е тестиран и сертифициран за компатибилност за враќање на

Производ 2 : Крајна Керамичка Нелеплива : нелепливата површина за готвење Од Челик Готам е обложена три п

Сосема нов и висок квалитет Материјал : Алуминиумска легура Боја : Црна и црвена Дијаметар : 28мм...

1, има копче на предната страна на вшмукувачката чаша за ослободување или зголемување на стаклената вшм�

Врвен премиум производ за пелени совршен за инконтинентни постари мачки, женски мачки во топлина (мачки

Шипките за абење со сноРаботи се направени од најквалитетен, ладно валани челик за зацврстување на куќи

Scroll