Ново
Кутија за подароци за восок за запечатување Kyutong, 3 различни марки, ретро креативно канцелариски материјал за покани пликови картички подароци за пакување вино за з

Кутија за подароци за восок за запечатување Kyutong, 3 различни марки, ретро креативно канцелариски материјал за покани пликови

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 159.84

Совети за засилување : За да добиете подобро искуство за запечатување, ве молиме не топете го восокот премногу долго или премногу топло за да избегнете восочните мониста да добијат меурчиња. Пламенот што се користи за палење на восочните мониста не треба да биде преголем, а горење и употреба Времето не треба да биде предолго! 2. Сè се чува во исклучителна кутија. Perferfect Подарок : Овој комплет за печат на восок за печатење има исклучително пакување. - Стичајна употреба : Комплетот за печат на восочен печат се користи за правење покани за свадби и забави, ретро букви, коверти, картички, занаети, запечатување на подароци, запечатување на вино, чај или козметика и други занаетчиски проекти. Најдобри подароци за пријатели и исто така за себе! Овој комплет за печат на ретро восочен печат со отстранлива глава, дојдете со исклучителна кутија за подароци, совршено за употреба за запечатување на фестивали или забавни разгледници, благодарност за картичка, запечатување на покани за венчавки, запечатување на сегашни пакети или која било друга повод за славење одличен подарок за Ноќта на вештерките, благодарам давање , Божиќ и роденден. Вклучете 2 бои восок заптивка мониста, 3 парчиња заменливи глави за печат на восок, 1 парчиња вештачки смарагд гроздобер метална рачка, 1 парчиња запечатување восочна лажица, 1 парчиња чај светлосна свеќа, 1 парчиња метално пенкало. Кога користите лажица за топење на восокот, не допирајте го делот од месинг директно со рацете. Perferfect Подарок : Овој комплет за печат на восок за печатење има исклучително пакување. -Лесно да се користи : Восокот за запечатување лесно се топи и се исуши со помош на лажицата за топење на восокот и свеќи за светло од чај, обично се потребни 3-4 восочни пелети за да се направи шема.❤Retro Восок за печатење Подароци за заптивка : Комплетот за печат на восочен печат доаѓа со сè што ви треба. Мазна површина, силна адхезија и висока цврстина и не е лесно да се пробие под надворешната сила. Тоа е совршен подарок за роденден, Денот на в Valentубените, Денот на мајката, Денот на благодарноста, Божиќ, годишнината и другите фестивали. Чекори за употреба : Чекор 1 : Изберете 3-4 мониста според вашиот дел од вашиот вид и ставете ги во лажица Чекор 2 : Запалете ја свеќата и искористете ја за да ја загреете лажицата за да ги стопите мониста Чекор 3 : Истурете го стопениот течен восок на местото каде што Сакате да го запечатите Чекор 4 : Ставете го печатот на стопениот восок и оставете го уште неколку секунди чекор 5 : земете го печатот откако восокот целосно се излади и завршете ја операцијата. Исто така е погоден за восочен lубител на печатот и почетник. Совети за засилување : За да добиете подобро искуство за запечатување, ве молиме не топете го восокот премногу долго или премногу топло за да избегнете восочните мониста да добијат меурчиња. Тоа е совршен подарок за роденден, Денот на в Valentубените, Денот на мајката, Денот на благодарноста, Божиќ, годишнината и другите фестивали. - Стичајна употреба : Комплетот за печат на восочен печат се користи за правење покани за свадби и забави, ретро букви, коверти, картички, занаети, запечатување на подароци, запечатување на вино, чај или козметика и други занаетчиски проекти. -Лесно да се користи : Восокот за запечатување лесно се топи и се исуши со помош на лажицата за топење на восокот и свеќи за светло од чај, обично се потребни 3-4 восочни пелети за да се направи шема. Вклучен пакет : 1 x Ретро пакување кутија 3 x печат глава 1 x смарагд гроздобер восок заптивка печат метална рачка 2 x монистра за запечатување на восок (шишиња) 1x свеќа 1x восок метлинг лажица 1x металик пенкало за пенкало : Отстранлив месинг глава е лесна за промена и инсталирање , рачка за скептер за антички дизајн месинг, издржлива и уникатна.

За стоката

Слична стока во категоријата

Професионални Индустриски Дупчалки, Изработени Од Квалитетни Материјали, Одлична Изработка И Издржлив

100% сосема нова ставка со висок квалитет Материјал : Мека ткаенина, удобна Повод : Оваа облека со две парч�

: 2.4 Г Поддршка 5 офлајн јазици : англиски / корејски / Јапонски / Кинески / француски Системски Јазици :

Голем Капацитет : 10 мачки кофа со ориз со голем капацитет, за да ги задоволат вашите дневни потреби Двојн

Алтернативните броеви на делови вклучуваат WP3196803, AP6007870 и PS11740995 240 V 25 засилувачи (3) терминали Двоен пол К�

Гаранцијата на производителот не може да се примени Боја : Печат Големина : Прибл 2.1 х 0.9 х 1.0 инчи (54 х...

Овој Производ Е : Нов Заменува Деловиброј На Врската НИ2502121 Може да има алтернативен модел Ое Замена Фар�

Флексибилен винил материјал со широк спектар на големина на дијаметар и должина Лесен за употреба прит

Универзален влез на Aux : Без оглед на тоа каков уред за играње музика имате, како што се i Pod, паметен телеф�

Големина : 420мм Х 210мм Х 154мм Изработен од висококвалитетен материјал од алуминиумска легура 20х20, цврст и

Име на производот : Бариера Терминал Лента;Рејтинг : 600 V 45 A;Столбови : 10 Позиција, Двоен Ред...

[Богати Обрасци] 25 Листови цртање матрици со различни опции за цртање, вклучуваат букви, животно, морски

Голем капацитет 12 кабинет за чевли за оддели Долниот слој може да биде уверен да ги сака чизмите Овој ка�

500мл Шише За Дозирање со врвот на пумпата Доказ за истекување за разлика од многу други пумпи на пазарот,

●ТРИДЕЛЕН јаже за тренирање на силата на Раката ќе ви помогне да изградите сила и да ги потпрете мускул�

●ВИСОКОКВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ ● Секоја футрола за пилули е изработена од висококвалитетни житни влакна

Обука Обука Обувки Машки Тц01 Обука Чевли Обука Обука Обувки Машки Тц01 Обука Чевли Обука Обука Обувки Ма�

Производот е лесен за употреба Производот е издржлив Производот е произведен во Кина Се намалува побрз�

Економските политорби со мала тежина ги штитат производите од нечистотија, прашина и влага...

Водоотпорен Материјал овој патнички електронски организатор е изработен ОД 900Д шифрирана Оксфордска т

88мм дијаметар на вентилаторот, 42мм завртки за монтирање дупка, ве молиме проверете го вашиот сопствен в�

Нашата големина е азиска големина, обидете се да изберете една големина поголема при нарачката Менс худ

Релеи Релеи5 парчиња 14 Пина 27ММ Дин Железнички Панел Монтиран Електромагнетен Приклучок За Реле За Напо

Проектор стил Направено од сертифицирани производители, со материјал што ги исполнува или надминува ба

Различни големини : 24 парчиња притиснете на ноктите со 12 големини за да изберете, секоја големина има 2 п�

Asurion.com или по телефон Ние ќе ви испратиме еподарок картичка за куповната цена на вашиот покриен произво�

Надворешен клуч за повеќето големини за позитивен погон и поголеми можности за носење вртежен момент...

Scroll