Ново
EAI заптивка на маслото 52мм x 80mm x 10mm TC двојна усна w/пролет. Метална кутија w/нитрилна гума обвивка

EAI заптивка на маслото 52мм x 80mm x 10mm TC двојна усна w/пролет. Метална кутија w/нитрилна гума обвивка

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 3.33

Истиот работен ден испорака !! Супериорен квалитет и издржливост : EAI заптивките на маслото се дизајнирани со здрав јаглероден челик пролет и висока јачина на нитрилна гума за сигурни и долготрајни перформанси. Уживајте во мазна перформанси на машината со помалку протекувања и дефекти во компонентите на машината, истекувањето може да доведе до мешање на различни медиуми или да доведе до штетни загадувачи кои влегуваат во вашата машинерија. Оваа заптивка за гума на капакот од 52мм е лесен и не е лесен за стареење. Отпорност на висока температура : Со својот дизајн на материјал од 70 A нитрил бутадиен гума за покривање, оваа пролетна натоварена метричка ротирачка вратило ќе издржи температури од -40 ℉ до 226. Широка употреба : Автомобилски моторцикл Амортизери мотори Мотори за лежишта за лежишта Спецификација Материјал : Нитрилна гума и јаглероден челик Пролетна цврстина : 70А Белешка : Ве молиме, потврдете ја потребната големина и материјал пред купувањето. Ако поради некоја причина не сте целосно задоволни од вашата набавка, не двоумете се да контактирате со нашиот оддел за нега на клиенти за задоволително решение. Лесно за инсталирање без оштетување. Нашата заптивка за нафта ќе се вклопи совршено секаде каде што ви треба. Што повеќе, овој заптивка има мал оток во вода, обезбедувајќи долгорочна употреба. Течности за јаглеводороди : Инженерски за околината за запечатување на јаглеводородни течности, оваа заптивка на маслото од 52х80х10мм ТЦ ја зајакнува добрата отпорност на маснотии, минерално масло, хидраулични течности и нафтено масло. Изберете истурање и нечистотија! Заштитете ја вашата инвестиција! Кликнете на Додај во количката сега!. Оваа заптивка за гума на капакот од 52мм е лесен и не е лесен за стареење. Запечатете го истекувањето и нечистотијата : Повеќе не се нагласувате од излевање од вашите ротациони елементи! Изработено со гума, гарнирска пролет и внатрешна метална кутија, оваа метричка заптивка за масло од нитрил ефикасно го спречува истекувањето на лубрикантите и спречува внесување прашина и нечистотија во вашата скапоцена машина. Затоа заптивката за масло од вратило е суштинска компонента на вашата деликатна машина. Одлично вклопување : 52mmx80mmx10mm големина. Ја штити вашата инвестиција со задржување на прашина, нечистотија и нечистотии отпорни на јаглеводородни течности и отпорни на абење за оптимални перформанси за запечатување. Одлично вклопување : 52mmx80mmx10mm големина. Што повеќе, овој заптивка има мал оток во вода, обезбедувајќи долгорочна употреба. !! Истиот работен ден испорака !! Супериорен квалитет и издржливост : EAI заптивките на маслото се дизајнирани со здрав јаглероден челик пролет и висока јачина на нитрилна гума за сигурни и долготрајни перформанси. Совршена заптивка за масло со двојна усна за автомобилски коленести мотори, диференцијали, камшици, вратила на оските, машини, пумпи за вода, вентили, предни и задни тркала и мотори на возила. Се спротивставува на температурата помеѓу -40 од 226of. Зошто да не изберете нас? Во EAI се специјализираме за обезбедување на високо квалитетни делови и производи што се произведуваат во согласност со спецификациите на OEM и се тестираат за оптимални перформанси и издржливост. Оваа заптивка на гумено масло ќе ги задржи нечистотиите и другите загадувачи однадвор, додека избегнуваат истекување на лубриканти или хемикалии како резултат на хидродинамичкото пумпање.

За стоката

Слична стока во категоријата

100% Полиестер Рачно Миење Девојки темна Кралица црн и светло сив фустан со лелеави долги ракави и здолни�

за жени униформни кошули за девојчиња v вратот долги ракави кошули за жени v вратот кошули жени вљубенит�

Белтек 6444 ФЛИП КОМПЛЕТ 0913 Форд Ф150 Спб Кабина Краток Кревет Само 4" Заден Пад Задните комплети за преврту�

Производ 2 : Крајна Керамичка Нелеплива : нелепливата површина за готвење Од Челик Готам е обложена три п

Собранието на решетката е линеарен мозоци со низок профил што може да се инсталира во непосредна близин

Светли идеи 500g Асортирана хартија во боја на ткивото во боја се испорачуваат во чиста полибаг за дополн�

Хартија Детска хартија за преклопување : Исклучителна изработка, извонредни детали, изгледа корисно и д

Безбедна ткаенина : Суперфина влакна Предности : Високо апсорбирачки, останува мек по миењето и сушењет�

Широко користено : Може да направи прекрасни албуми со фотографии, убави украсни слики и подароци, особе

Поддржано од Баклгиј : Подготвени веднаш од САД од САД Над 19,000 прегледи со пет starвезди : Од проверени кли�

●Лцд Вшмукување Чаша ● отстранувањето На Дисплејот е најризичниот дел при поправка на уредите Мало ли�

Дискови на цирконија со тип 29 Нуди поголем контакт на работното парче и нов највисок раб додека се носат

Забавен и уникатен додаток на страниците за белешки, честитки и многу повеќе! Овој пакет содржи шест 8,25х

Пакетот Вклучува : Sony CFexpress Тип А 160gb Мемориска Картичка, Sony MRWG2 CFexpress Тип А / Sd Мемориска Картичка Читач, И �

Ауди С4 Б59702 Д.О т усогласени линии за сопирачки од нерѓосувачки челик Машински алуминиумски капи...

П5 : Дали е тоа со иста боја како на сликата? ➢A5 : Ние се обидуваме да направиме најдобро да направиме боја

Оваа играчка за мачки може да и помогне на вашата мачка да остане активна, да вежба повеќе и да го зголем�

Корсаирексклузивен софтвер автоматски го открива центарот на гравитација во реално време, овозможувај

Големина : 4,4 см x 4,4 см (1,7 инчи x 1,7 инчи) кога е склопено; 6,4 см (2,5 инчи) во должина кога легнува Класификаци�

Scroll