Ново
Прекинувач за притисок на Danfoss KP36 од страна на Instrukart Pressure Switch Model: KP36

Прекинувач за притисок на Danfoss KP36 од страна на Instrukart Pressure Switch Model: KP36

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1516.80

Опсег на температура на околината : -40 ° F до 149 ° F Опсег на диференцијален притисок : 10 до 60 PSI Regure Regure Range : 30 до 200 psi max. Тест притисок : 320 psi max. Работен притисок : 250 psi. Категорија на опсег на притисок : Среден притисок на врски со притисок Големина : 1/4 "Стандард : ISO 228-1, Тип на врска : G Притисок Машки/Femaleенски : Машки рејтинг на куќиште IP : 30 Електрична врска : Гума кабелска жлезда големина на електрична врска : 6-14 мм . Максимален тест притисок : 320 PSI Големина на електрична врска : PG 13.5 Конекција на конец : G ¼ Regulation Range : 30 до 200 psi Електрична врска : Зашрафено внесување на кабел Максимален работен притисок : 250 psi. Оценка на куќиште IP : IP30 Тежина : 0,33 кг Контактна функција : Функција за контакт : Функција за контакт : Функција за контакт : СПДТ (прекинувач за промена на единечен пол) Стандард за поврзување на златен притисок : ISO 228-1. Опсег на снабдување : 1 Единица на Danfoss KP 36 Прекинувач за притисок и упатства за упатства : Контрола на пумпа за вода, котли за пареа, апликации во индустријата, компресори за ладење, системи за климатизација , Турбини, тешки инженеринг, индустрии, HVAC. Данфос KP36 прекинувач за притисок се користи за регулирање, мониторинг и алармни системи во индустријата. КП 36 прекинувачи за притисок се препорачуваат за гасовити медиуми (исто така вода, но само кога се монтираат директно на цевката - Не користете монтирање на капиларна цевка). и се користи за регулирање, следење и алармни системи во индустриски апликации. Прекинувачот за притисок Danfoss KP 36 е погоден за гасовити медиуми и воздух. Прекинувачот за притисок е опремен со промена на прекинувачот со еден пол (SPDT) и може да контролира еднофазни AC мотори директно до 2 k W.

За стоката

Слична стока во категоријата

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот 100% памук Увезени Редовно вклопува�

? 【Испорака】 Strandard : 1015 дена; Забрзано : 57 дена Увезени buccaneers hat ranger hat kids construction hat cute hats birthday party hats rope hat fuzzy

Случај : Компатибилен со i Phone 14 & i Phone 13 Екран : Компатибилен со i Phone 14, i Phone 13 и i Phone 13 Pro Drop+ 5x онолку капки ка

Прикажана фотографија Вистинската ставка може да варира Листови од јавор од Торонто Карлтон маскота...

Повлечете го затворањето Мазно и меко чувство, тенок дизајн, 100% сосема нов и висок квалитет...

Дишете подобар воздух Pureeflow HEPA со премиум чувар се чисти со 4 нивоа на филтрација Првата фаза е ХЕПА (возд

【Отпорно на трескање】 Флексибилното црево за градина е изработено од надградба на хибриден материјал

Алуминиум Материјал : Алуминиум Технологијата за заклучување на слајд ја подобрува лесната употреба п

1.Соф и топол памук : Нашите скичорапи се изработени од висококвалитетен 85% памук, 5% акрилик и 10% материја�

Премиум квалитет : Нашата сатенска хауба е изработена од висококвалитетна мека свилена сатенска ткаени

100% полиестер Увезени Затворање на влечење Машинско миење Прилагодливо затворање на влечење на еластич�

Големина : 5кг : 21,7*36.9*20,7 см 10кг : 21,736.931,5 см (Должинаширинависина) (5 кг, 10 кг) Материјал : Материјал за оценка

Design Design Convenient и разноврсен дизајн, може да се користи за да висат садови како што е шпатулата...

1x3m, 1x4m, 1x5m, 1x6m, 2x2m, 2x3m, 2x4m, 2x5m, 3x3m, 3x5m, 3x7m, 4x4m, 4x6m, 5x5m (прилагодлив) препорачана големина : photo wallид : дебелина на �

Материјал : ПП+Пом Карактеристики : Прилагодливо / ладење Тип : Комплети за црево / наводнување Повод : Ц

38А абразивно е дизајниран да биде кул сечење за да се минимизира изгорениците Витрифицираната врска со

❤ [Пакет и големина] : Вклучете 12 парчиња еднорочно железо на закрпи, максималната големина е 2,48*4,2 инчи, �

1 、 Производот може да смести 10 ремени заштедете простор за складирање на домаќинства 2 、 Погоден за ре�

100% полиестер Увезени ☆ Висококвалитетен материјал : Работното капаче е изработено од полиестер, делот �

100% полиестер Повлекување на затворање Само миење на рацете Единствена структура на мрежа, ткаенина за в

Електрична четка за чистење на лицето Електрично средство за чистење на лицето Sonic Cleansing Chruse Scrubber Massager Cas

100% полиестер Увезени Затворање на вратоврска Машинско миење Работно капаче со копчиња и џемпери Нашит�

Совршено за клуч за рачен зглоб, ленти за клучеви, приврзоци за клучеви и материјали за правење на ланец

Овие торби од влезната врата обезбедуваат дополнително складирање за работи како што се : пијалоци, моб�

100% полиестер Направени во САД или увезени Материјал : Оваа капа е изработена од висококвалитетна ткаени

Почувствувана крпа Направени во САД или увезени 【Големина】 Големината на оваа торба за складирање на �

Ергономска и нелизгачка рачка за лесно работење Дизајн на приклучок, лесен за инсталирање и замена на д�

Scroll