Ново
Прекинувач за притисок на Danfoss KP36 од страна на Instrukart Pressure Switch Model: KP36

Прекинувач за притисок на Danfoss KP36 од страна на Instrukart Pressure Switch Model: KP36

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1516.80

Опсег на температура на околината : -40 ° F до 149 ° F Опсег на диференцијален притисок : 10 до 60 PSI Regure Regure Range : 30 до 200 psi max. Тест притисок : 320 psi max. Работен притисок : 250 psi. Категорија на опсег на притисок : Среден притисок на врски со притисок Големина : 1/4 "Стандард : ISO 228-1, Тип на врска : G Притисок Машки/Femaleенски : Машки рејтинг на куќиште IP : 30 Електрична врска : Гума кабелска жлезда големина на електрична врска : 6-14 мм . Максимален тест притисок : 320 PSI Големина на електрична врска : PG 13.5 Конекција на конец : G ¼ Regulation Range : 30 до 200 psi Електрична врска : Зашрафено внесување на кабел Максимален работен притисок : 250 psi. Оценка на куќиште IP : IP30 Тежина : 0,33 кг Контактна функција : Функција за контакт : Функција за контакт : Функција за контакт : СПДТ (прекинувач за промена на единечен пол) Стандард за поврзување на златен притисок : ISO 228-1. Опсег на снабдување : 1 Единица на Danfoss KP 36 Прекинувач за притисок и упатства за упатства : Контрола на пумпа за вода, котли за пареа, апликации во индустријата, компресори за ладење, системи за климатизација , Турбини, тешки инженеринг, индустрии, HVAC. Данфос KP36 прекинувач за притисок се користи за регулирање, мониторинг и алармни системи во индустријата. КП 36 прекинувачи за притисок се препорачуваат за гасовити медиуми (исто така вода, но само кога се монтираат директно на цевката - Не користете монтирање на капиларна цевка). и се користи за регулирање, следење и алармни системи во индустриски апликации. Прекинувачот за притисок Danfoss KP 36 е погоден за гасовити медиуми и воздух. Прекинувачот за притисок е опремен со промена на прекинувачот со еден пол (SPDT) и може да контролира еднофазни AC мотори директно до 2 k W.

За стоката

Слична стока во категоријата

Замена на компонентите на Upstart GB005 WJSA далечински управувач за остар LC50 LE650 U Наменето за лесна замена и ра�

1) Димензија : картичката за игри со мерење 5 "x7", осигурувајќи дека ќе има доволно место на картичка за пиш

Пумпа за Гориво за замена НАOP Продавницата за 1996 Година Јамаха Надворешен 115 КС Ц115ТЛРУ, С115ТЛРУ, 115тјру М�

100% сосема нов и висок квалитет за Apple Watch Iwatch Series 7 6 5 4 3 2 1 SE Екопријателски меко силиконско јадро + надворе

Одлична вредност : Ова е вистинска замена на филтерот за воздух на ХЕПА за да помогне ефикасно да ги филт

Материјал санитарните кеси за складирање салфетки се изработени од висококвалитетен памук, кој е цврс�

【Материјал на производот】 работ на работ е изработен од надграден акрилен материјал, кој е многу виско

? Лесно за инсталирање : Засилена фиксација на завртки, водоотпорна и отпорна на 'рѓа, подвижна завеса, ле

Реципроцирање на сечилото за пила за дрво вградено од нокти и пластика 6 заби по инч за брз почеток...

Паметните дигитални рамки за фотографии имаат неверојатно остри слики и ви даваат извонредно визуелно

Може да се користи за сечење и свиткување на мека и тврда жица, како што се бакар, челик, алуминиум, кабел�

Спецификација : Име : USB чекорнадолу напојување со напојување : A5268 Чип и Copper Dimensions : 37 * 47 * 18mmcurrent : 5 Максима

Scroll