Ново
ZdycgTime 1PORT DB9 RS232Serial Port Bracket до 10 пински Headerribbon Connector Connector Connecter, DB9 сериски маж до 10p Matherboard Panel Panel Mount Cable Cable Serial Port Stort

ZdycgTime 1PORT DB9 RS232Serial Port Bracket до 10 пински Headerribbon Connector Connector Connecter, DB9 сериски маж до 10p

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.00

DB9 (машки) сериски порти до 10 пински (2x5) IDC (женски) конектор. DB-9 (M) до 10 пински IDC (F) 1x DB9 (машки) сериски порти сиви. Заштедете простор со поврзување со вашата матична плоча и додавање на две сериски порти DB9 преку еден слот за експанзија на задниот дел на вашиот компјутер. Стандардна висина за облик на метална PCI-облик на PCI. Погодно е за сериски уреди како што се модерен, адаптер за терминали ISON, скенер за баркодови, ПЛАМ, машина за картички, десктоп компјутер, каса, печатач, ПОС машина, LED дисплеј. Grey 28awg жица, цврста најлон градежна лента кабел 4 PCS-12 инчи / 0,3 m 1 сериска плоча на порта. DB9 (машки) сериски порти до 10 пински (2x5) IDC (женски) конектор. DB-9 (M) до 10 пински IDC (F) 1x DB9 (машки) сериски порти сиви. Заштедете простор со поврзување со вашата матична плоча и додавање на две сериски порти DB9 преку еден слот за експанзија на задниот дел на вашиот компјутер. Стандардна висина за облик на метална PCI-облик на PCI. Погодно е за сериски уреди како што се модерен, адаптер за терминали ISON, скенер за баркодови, ПЛАМ, машина за картички, десктоп компјутер, каса, печатач, ПОС машина, LED дисплеј. Grey 28awg жица, цврста најлон градежна лента кабел 4 PCS-12 инчи / 0,3 m 1 сериска плоча на порта. "Овој сериски 9-пински сериски до 10-пински заглавен плоча адаптер се карактеризира со машки конектор DB9 и женски конектор IDC10. Адаптерот е конструиран од високо квалитетни компоненти и стручно дизајниран за да обезбеди издржливост и сигурност. Идеално за поврзување со внатрешната IDC на матичната плоча COM-Port IDC Заглавието на пинот за надворешен COM порта DB9 конектор. Зачувајте простор со додавање на сериски порти DB9 преку единечен слот за експанзија на сериската плоча на портата PLATE9 M2 P16 додава сериски порти DB9 на задниот панел на компјутер, што се поврзува со Header конекторите за заглавија на матичната плоча. Апликациите додаваат апликации. Дополнителни сериски порти на задниот дел на вашиот компјутер, од вашата матична плоча додавајќи сериска поврзаност со DB9 со компјутер, за POS апликации. Пакување Барајте пакување со брендирана Startech за да се осигурате дека добивате оригинален производ за почеток. Што има во полето 4-12 инчи / 0,3 М сериска плоча со двојна порта. Карактеристики : 1x db9 (машки) сериски порти 1x IDC10 (женски) конектори на матична плоча “.

За стоката

Слична стока во категоријата

Поврзете го вашиот печатач, модем или друг сериски / паралелен уред РС232 со разводно поле Конектор 1 : (1) DB2

15Пински (HD15) Премиум Висока Густина DПод Кабел Собранието Од Амфенол КОНЕКТОРИ : HD15 машки ДО HD15 Женски DSub

Премиум УлтраГуста Ткаат Изградба Со Повеќе Ракави Висококвалитетно Склопување На Кабли Прецизни Обли

Висококвалитетна школка со дизајн што не се лизга Интуитивни : Сите пристаништа за сигнали се јасно име�

?? Поврзете ја сериската порта на компјутерот со рутерот, прекинувачот и портата НА конзолата RJ45 на зашт�

Директно преку жици за многу апликации Фолија заштитена за заштита ОД ЕМИ / РФИ Позлатен центар контакт

ДПод 9 Сериски Порт Компјутерски Конектор на Sony 8Пински Мини Дин Машки Приклучок VISCA Rs232 Тип Ја поврзува �

DB9 ДО RS232 RJ11 6 P4 C Конзола Сериски Кабел ЗА APC UPS Компатибилен СО АПЦ АП7800 АП7900 9400144А.Должина : 6 стапки Нема п�

Тип на производ : кабел Опис : надворешни услови232 кабел ЗА ds2 дигитални мерачи на сила Модел : цб203 Количи�

M / f Сериски адаптер DB9 (M) до DB9 (F) За P / N : ICUSB2324 I ICUSB2328 I Startech.com GC99 MFRA1 адаптер со десен агол DB9 конекција на дв

Висококвалитетен Сериски со висока вредност (DB9) Директно F / F Лепенка Кабел Сигурно и економично решени�

Тип на кабел : Сериски продолжен кабел (пленум, палци) Должина на кабелот : 75 '(22,86м) Конектори : DB9 машко до �

Проширете ГО вашиот сериски или паралелен кабел РС232 Лесно продолжете рс232 или паралелен кабел...

Рс232 Сериски Кабел Мини ДИН 8 Пински Машки На Женски 28 6 СТАПКИ Стандарди : УЛ, АДС, ИСО 9001 : 2000 производител

ПОДДРШКА ЗА ОСПоддржува Windows 11, 10, 8, 7, Виста, 2000, XP, 98, Apple MAC OS8 или повисоко, Linux 2.4.0 и подоцна, Open BSD 2.9 и подоц�

【Широка компатибилност】 DB9 до RJ45 Кабел за управување со конзолата го поврзува вашиот компјутерски лап�

Рс232 Печатач Кабел Мини ДИН 8 Пински Машки За Сликар II.28 AGG 6 СТАПКИ Стандарди : УЛ, АДС, ИСО 9001 : 2000 производ�

Адон Cisco Компатибилен TAA Во согласност со 40 GBase AOC QSFP+ ДО QSFP+ Директен Кабел За Прикачување Компатибилен Д�

Scroll