Ново
Juxinice DB25 машки до машки кабел 6ft, 26awg Tinned бакарни жици, двојно заштитени со фолија и метална плетенка, D-Sub 25 Pin RS232 Сериски кабел во црно

Juxinice DB25 машки до машки кабел 6ft, 26awg Tinned бакарни жици, двојно заштитени со фолија и метална плетенка, D-Sub 25 Pin

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 0.33

DB25 машки до машки заштитен кабел се состои од 25 жици различни обоени 26awg (11 x 0,12 затемнет бакар). Дијаметарот на обоениот јадро кабел е 1,05мм. Надворешниот дијаметар на ПВЦ кабелот е 8,0мм. Кабелот DB25 усвои структура за заштитен двослојни заштитени : Заштитење на алуминиумска фолија + метално плетенка мрежа, што може да ги заштити сигналите за мешање на ЕМИ / РФИ, генерирани од надворешно електрично поле. DB25 машки до машки конектори усвојуваат позлатен пин од 3 U, добар контакт, стабилен пренос на сигнал, 25pin конектор за спреј за сол 24ч. Кабелот DB25 ILDA усвои црна ПВЦ обликувана и инјекција обликувана школка, што го елиминира напорното оптоварување и го прави силен и сигурен. D-Sub 25 Pin Cable се користи за поврзување на компјутери и печатари, индустриски компјутери, машински алати за CNC, машини за автоматизација и друга опрема. DB25 машки до машки заштитен кабел се состои од 25 жици различни обоени 26awg (11 x 0,12 затемнет бакар). Дијаметарот на обоениот јадро кабел е 1,05мм. Надворешниот дијаметар на ПВЦ кабелот е 8,0мм. Кабелот DB25 усвои структура за заштитен двослојни заштитени : Заштитење на алуминиумска фолија + метално плетенка мрежа, што може да ги заштити сигналите за мешање на ЕМИ / РФИ, генерирани од надворешно електрично поле. DB25 машки до машки конектори усвојуваат позлатен пин од 3 U, добар контакт, стабилен пренос на сигнал, 25pin конектор за спреј за сол 24ч. Кабелот DB25 ILDA усвои црна ПВЦ обликувана и инјекција обликувана школка, што го елиминира напорното оптоварување и го прави силен и сигурен. D-Sub 25 Pin Cable се користи за поврзување на компјутери и печатари, индустриски компјутери, машински алати за CNC, машини за автоматизација и друга опрема.

За стоката

Слична стока во категоријата

Поврзете го вашиот печатач, модем или друг сериски / паралелен уред РС232 со разводно поле...

Рс232 Печатач Кабел Мини ДИН 8 Пински Машки За Сликар II.28 AGG 6 СТАПКИ Стандарди : УЛ, АДС, ИСО 9001 : 2000 производ�

15Пински (HD15) Премиум Висока Густина DПод Кабел Собранието Од Амфенол КОНЕКТОРИ : HD15 машки ДО HD15 Женски DSub

Премиум УлтраГуста Ткаат Изградба Со Повеќе Ракави Висококвалитетно Склопување На Кабли Прецизни Обли

Тип на производ : кабел Опис : надворешни услови232 кабел ЗА ds2 дигитални мерачи на сила...

ПОДДРШКА ЗА ОСПоддржува Windows 11, 10, 8, 7, Виста, 2000, XP, 98, Apple MAC OS8 или повисоко, Linux 2.4.0 и подоцна, Open BSD 2.9 и подоц�

DB9 ДО RS232 RJ11 6 P4 C Конзола Сериски Кабел ЗА APC UPS Компатибилен СО АПЦ АП7800 АП7900 9400144А.Должина : 6 стапки...

Рс232 Сериски Кабел Мини ДИН 8 Пински Машки На Женски 28 6 СТАПКИ Стандарди : УЛ, АДС, ИСО 9001 : 2000 производител

DB9 (машки) сериски порти до 10 пински (2x5) IDC (женски) конектор DB9 (M) до 10 пински IDC (F) 1x DB9 (машки) сериски порти �

ДПод 9 Сериски Порт Компјутерски Конектор на Sony 8Пински Мини Дин Машки Приклучок VISCA Rs232 Тип...

Висококвалитетен Сериски со висока вредност (DB9) Директно F / F Лепенка Кабел Сигурно и економично решени�

M / f Сериски адаптер DB9 (M) до DB9 (F) За P / N : ICUSB2324 I ICUSB2328 I Startech.com GC99 MFRA1 адаптер со десен агол DB9 конекција на дв

Scroll