Ново
Магнат M018L Ogee Shaper Cupter - 13/16 Висина на сечење; 1-1/4; Радиус

Магнат M018L Ogee Shaper Cupter - 13/16 Висина на сечење; 1-1/4; Радиус

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 858.08

3 крило, карбид врзано; 13/16 "Висина на сечење; 1-1/4". (1/4 ", 1/4") радиус. 3-1/4 "Севкупниот дијаметар. Овој секач на карбид е специјално дизајниран и произведен за висококвалитетно барано од индустриски апликации за обработка на дрво. Рабовите за сечење на овој бит на рутерот се направени од совети за микрогрен карбид со висока индустриска оценка, кои се наоѓаат на високо-јаглерод Челичното тело на тој начин што доведува до исклучителна цврстина и ригидност.

За стоката

Слична стока во категоријата

3 крило, карбид врзано; 1 / 2 "висина на сечење; 3 / 4"; 25 / 8 "Надворешен дијаметар Овој секач на карбид е специј�

Добри перформанси : Горните и долните парчиња лежишта се погодни за сите апликации и имаат широк опсег н

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

Фројд Тико карбид совети има супериорни агли на стрип, кои имаат супериорни агли на стрип, кои имаат суп�

1 / 4 "x 3 / 8" на 1 / 8 "Шанк Двојно сечење Направено во САД Бесплатен превоз Сите наши наши волфрам карбид бур м

Вртено подигнат секач за панели Вртено подигнат секач за панели Вртено подигнат секач за панели Вртено

БРЗО ВРЕМЕ НА ЗАГРЕВАЊЕ : со време на загревање под 10 секунди, ќе бидете подготвени да ги исечете и загре�

Направено од челик со супер сила Големина : 25x29.8x2mm Пар на профилирани ножеви за профил и контрапрофилски

Лесен, алуминиумски секач на алуминиум 13 пара челични ножеви М2 со должина на сечење 137 / 64инчи Испорачан�

Верстил, врв на линијата Друг квалитетен производ за додавање во вашата колекција Завртки за индустрис�

5 / 8 директен раб 5 / 8 директен раб 5 / 8 директен раб 5 / 8 директен раб 5 / 8 директен раб 5 / 8 директен раб...

За свиткување и израмнување на лим Идеален кога работите со нерѓосувачки челик со 18 мерачи и ладно вала�

Користете работи : За прв пат, се препорачува да се отстрани стаклото од прозорецот и да се стави на карт�

Бренд : Jingjiu Mat : HSS клуч за сечење / Tracer Point Компатибилна со машината (ите) : Xhorse Ikeycutter Condor XCMini Xhorse Ikeycutter Condor

Зеленото (стандардно јадење) обезбедува поголема отпорност на влијание, сепак, нуди побавен пресек кога

Пакетот вклучува : Дојдете со машина за сечење сено, мотор,минијатурен прекинувач и други додатоци, клие

Аланот Амана е лидер во индустријата повеќе од 40 години Посветеност кон постојано обезбедување на најв�

Секач за кутии : За прецизна контрола на сечење, изберете го Олимпискиот алатки 33820 секач за кутии...

Име на производот : опрема за мермер за сечење; модел : за Големина (приближно) : голема : 35 x 12 x 12mm / 1,3 "x 0,47" x

(Г) Дијаметар : 31 / 2 (Г) Роден : 1 / 2 & 3 / 4 (Б) Висина на сечење : 1 Д1 : 3 Опис : 2 комплет за компјутер...

Класичен дизајн, гилотина двојно сечило Доаѓа Со Vнамалување и пура удар Цврст и издржлив, чист пресек н�

C2305 / C2306 Cutter Dia : 25 / 8 " C2305 / C2306 Должина на сечење : 1" C2305 / C2306 Ширина на сечење : 5 / 8 " / 1 / 2" C2305 / C2306 Cutter Dia : 25 / 8 "...

Спецификации : целокупна DIA 315 / 16 ", дијаметар на родител 11 / 4", висина на карбид 3 / 8 ", голем радиус 13 / 64" Нап�

30 lb,машина за пури Гилотина Дупка Dia : 24mm / 0 Подобрете го вашиот личен шарм и вашиот животен вкус, КСИФЕИ в�

Двојно Акција Машина Пластика со Нерѓосувачки Челик Одговара до 80 Прстен Мерач Црно Лесен...

Scroll