Ново
Чикаго, разгледница на Илиноис

Чикаго, разгледница на Илиноис

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 175.84

Вода кула во Чикаго. Чикаго, Ил. Поштенска користена година : Неискористено. Одделение : 1. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инч или 9 см x 14 см. Вода кула во Чикаго. Чикаго, Ил. Поштенска користена година : Неискористено. Одделение : 1. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инч или 9 см x 14 см. Со над 2 милиони разгледници од сите категории, имаме една од најголемите понуди за разгледници во светот. Продолжуваме да додаваме нови картички секој ден, но ако не е прикажано бараниот град или град, ве молиме користете ја врската „Контакт продавач“ за да направите директно барање. Сите картички се цени според состојбата на прегледот, локацијата и квалитетот. Вашето задоволство е загарантирано. Ние го засноваме нашето оценување под состојбата на аглите и рабовите на разгледниците. Одделение 1 - Состојба на нане Овие разгледници имаат совршени или скоро совршени агли и рабови. Разгледниците од ова одделение може да бидат користени или неискористени по пошта и може да имаат пишување на фронт и/или назад. Може да има светло пожолтување од возраста или да се биде во албум. Одделение 2 - Во близина на разгледниците на состојбата на нане од оваа оценка имаат лесен агол и/или абење на работ. Овие разгледници сè уште се во убава состојба. Можеби имаат пишување од пред и/или назад. Може да има и светло пожолтување од возраста. Одделение 3 - Одлична состојба со просечна состојба на разгледниците имаат повеќе агли и/или абење на работ од одделение 2. Аглите може да имаат многу абење или заобленост од абење. Овие картички исто така може да имаат многу пожолтување од возраста или да бидат во албум. Многу совети на картички може да имаат мали вметнувања од абење. Во оваа оценка нема набори во картичката. Одделение 4 - Просечна состојба Овие разгледници имаат светло бразда или набори. Некои може да имаат лесен агол и / или пожолтување од возраста или да бидат во албум. Одделение 5 - Лоша состојба Овие разгледници имаат грешки како што се исчезнати агол, тежок агол и / или тешки абење или солза. Може да има многу набори во картички.

За стоката

Слична стока во категоријата

Бејт плажа Саратога Спрингс, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 5 исечено...

Автопат и плажа Билокси, МС Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина при

Марина дел Реј Мил, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина

Caterpillar Tractor Co Peoria, IL Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редовна големина приближно 3

Езеро Еола Орландо, Флорида Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна големина пр�

Рок Гарденс, офицерски клуб, Форт Мекферсон Атланта, ГА Пост обележано во 1946 година Одделение 1 Редовна г

Цветна градина, парк Голден Гејт Сан Франциско, Калифорнија Поштенска користена година : Пишување на гр�

Фарм за игри Catskill Catskill, NY Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина прибл�

Фонтана на судницата и Ана Вудвард Фресно, Калифорнија Поштенска користена година : 1931 Одделение 4...

Базен, колеџ Дартмут Хановер, Н.Х Поштенски користен : 1949 Одделение 2 Редовна големина приближно 3 1 / 2 инч

Мисија Сан Луис Реј Сан Луис Реј, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Ре

Дома на моделите на разграничување и путер Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : 1915 Одделение 2...

Јужна страна на плоштадот Newутн, ИА Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна голем

Шорлин Виста Лагуна Бич, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редовна го

Главна зграда, колеџ Коверси Спартанбург, СЦ Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2...

Камп Ричардсон Езерото Тахое, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1...

Прва црква на Христос научник Чикаго, Ил Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 2...

Градското собрание Рим, .ујорк Поштенска користена година : 1923 Одделение 4 Редовна големина приближно 3 1

Меморија градина Клермонт, Калифорнија Поштенска користена година : 1949 Одделение 2 Редовна големина пр�

Разгледниците на Мери Л Во деловна активност над 40 години Продавница за малопродажба лоцирана во Хавр д

Статуа на слободата Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна голе�

Патека Вест Вардсборо, ВТ Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редовна големина при�

Плажа Мидленд Островот Статен, .ујорк Поштенска користена година : Поштенски се користи непознат...

Индиска територија Поздрав од, добро Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна гол

МТ Моран Национален парк Гранд Тетон, В.Е Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна

Чекајќи товар Гилдерленд, .ујорк Поштенска користена година : Пишување на грб Одделение 3 Редовна големи

Scroll