Ново
Лакивуд, разгледница на Мејн

Лакивуд, разгледница на Мејн

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.33

Театар. Лакивуд, јас. Поштенска користена година : Неискористено. Одделение : 1. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инч или 9 см x 14 см. Театар. Лакивуд, јас. Поштенска користена година : Неискористено. Одделение : 1. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инч или 9 см x 14 см. Со над 2 милиони разгледници од сите категории, имаме една од најголемите понуди за разгледници во светот. Продолжуваме да додаваме нови картички секој ден, но ако не е прикажано бараниот град или град, ве молиме користете ја врската „Контакт продавач“ за да направите директно барање. Сите картички се цени според состојбата на прегледот, локацијата и квалитетот. Вашето задоволство е загарантирано. Ние го засноваме нашето оценување под состојбата на аглите и рабовите на разгледниците. Одделение 1 - Состојба на нане Овие разгледници имаат совршени или скоро совршени агли и рабови. Разгледниците од ова одделение може да бидат користени или неискористени по пошта и може да имаат пишување на фронт и/или назад. Може да има светло пожолтување од возраста или да се биде во албум. Одделение 2 - Во близина на разгледниците на состојбата на нане од оваа оценка имаат лесен агол и/или абење на работ. Овие разгледници сè уште се во убава состојба. Можеби имаат пишување од пред и/или назад. Може да има и светло пожолтување од возраста. Одделение 3 - Одлична состојба со просечна состојба на разгледниците имаат повеќе агли и/или абење на работ од одделение 2. Аглите може да имаат многу абење или заобленост од абење. Овие картички исто така може да имаат многу пожолтување од возраста или да бидат во албум. Многу совети на картички може да имаат мали вметнувања од абење. Во оваа оценка нема набори во картичката. Одделение 4 - Просечна состојба Овие разгледници имаат светло бразда или набори. Некои може да имаат лесен агол и / или пожолтување од возраста или да бидат во албум. Одделение 5 - Лоша состојба Овие разгледници имаат грешки како што се исчезнати агол, тежок агол и / или тешки абење или солза. Може да има многу набори во картички.

За стоката

Слична стока во категоријата

Меморија градина Клермонт, Калифорнија Поштенска користена година : 1949 Одделение 2 Редовна големина пр�

Фонтана на судницата и Ана Вудвард Фресно, Калифорнија Поштенска користена година : 1931 Одделение 4...

Кантри клуб Илјадници острови, .ујорк Поштенска користена година : 1945 година недостасува печат...

Дома на моделите на разграничување и путер Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : 1915 Одделение 2 Ре

Градини Авалон Гераниум Гардана, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1...

Патека Вест Вардсборо, ВТ Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редовна големина при�

Бејт плажа Саратога Спрингс, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 5 исечено...

Чекајќи товар Гилдерленд, .ујорк Поштенска користена година : Пишување на грб Одделение 3 Редовна големи

Стариот гроб МТ Вернон, В.А Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина при�

Категории : Ставови на државата и град, Тексас, Ливингстон Тип : Разгледница Големина : 3,5 "x 5,5" (9 x 14 см) Изд�

Разгледниците на Мери Л Во деловна активност над 40 години Продавница за малопродажба лоцирана во Хавр д

Кона Ин Кона, здраво Поштенска користена година : 1965 Одделение 1 Редовна големина приближно 3 1 / 2 инчи x 5 1

Грант споменик, Голден Гејт Парк Сан Франциско, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено.

Езеро Еола Орландо, Флорида Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна големина пр�

Камп Ричардсон Езерото Тахое, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редо�

Вода кула во Чикаго Чикаго, Ил Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редовна големина

Голема патка Риверхед, Л.И., NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1...

Индиска територија Поздрав од, добро Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна гол

Презвитеријанска црква во заедницата Деерфилд Бич, Флорида Поштенска користена година : 1973 Одделение 3 �

Одење автопат Монт Оберлин, Мт Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина

Фарм за игри Catskill Catskill, NY Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина прибл�

Мост Ашокан Планини Катскил, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна голе�

Комора на економски и социјален совет, Обединетите нации Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : Не

Scroll