Ново
Илјадници острови, разгледница во Newујорк

Илјадници острови, разгледница во Newујорк

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.33

Кантри клуб. Илјадници острови, .ујорк. Поштенска користена година : 1945 година недостасува печат. Одделение 3 абење предниот долен раб, остаток на лента на врвот. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инч или 9 см x 14 см. Со над 2 милиони разгледници од сите категории, имаме една од најголемите понуди за разгледници во светот. Продолжуваме да додаваме нови картички секој ден, но ако не е прикажано бараниот град или град, ве молиме користете ја врската „Контакт продавач“ за да направите директно барање. Сите картички се цени според состојбата на прегледот, локацијата и квалитетот. Вашето задоволство е загарантирано. Ние го засноваме нашето оценување под состојбата на аглите и рабовите на разгледниците. Одделение 1 - Состојба на нане Овие разгледници имаат совршени или скоро совршени агли и рабови. Разгледниците од ова одделение може да бидат користени или неискористени по пошта и може да имаат пишување на фронт и/или назад. Може да има светло пожолтување од возраста или да се биде во албум. Одделение 2 - Во близина на разгледниците на состојбата на нане од оваа оценка имаат лесен агол и/или абење на работ. Овие разгледници сè уште се во убава состојба. Можеби имаат пишување од пред и/или назад. Може да има и светло пожолтување од возраста. Одделение 3 - Одлична состојба со просечна состојба на разгледниците имаат повеќе агли и/или абење на работ од одделение 2. Аглите може да имаат многу абење или заобленост од абење. Овие картички исто така може да имаат многу пожолтување од возраста или да бидат во албум. Многу совети на картички може да имаат мали вметнувања од абење. Во оваа оценка нема набори во картичката. Одделение 4 - Просечна состојба Овие разгледници имаат светло бразда или набори. Некои може да имаат лесен агол и / или пожолтување од возраста или да бидат во албум. Одделение 5 - Лоша состојба Овие разгледници имаат грешки како што се исчезнати агол, тежок агол и / или тешки абење или солза. Може да има многу набори во картички.

За стоката

Слична стока во категоријата

Марина дел Реј Мил, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина

Постум Житни Компанија Поштенски Користени Година : Неискористени Одделение : 3 Разгледница со редовна �

Стаклена дно чамец Торка Санта Каталина, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделе

Clay & Edna Powell, Greasemonkey & Gabby Паркерсбург, В.В Поштенски користени : Пишување на грб Одделение 1 Редовна големин

Индиска територија Поздрав од, добро Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2...

Езеро Еола Орландо, Флорида Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна големина пр�

Презвитеријанска црква во заедницата Деерфилд Бич, Флорида Поштенска користена година : 1973 Одделение 3..

Самит на небото Hogback Mountain, vt Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редовна големина пр

Источна река Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина пр

Разгледниците на Мери Л Во деловна активност над 40 години Продавница за малопродажба лоцирана во Хавр д

Хотел на Глечер Парк Национален парк Глечер, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено...

Бродвеј, Боулинг Грин Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна гол

Базен, колеџ Дартмут Хановер, Н.Х Поштенски користен : 1949 Одделение 2 Редовна големина приближно 3 1 / 2 инч

Зграда на Дејвис Шарлотсвил, В.А Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големин�

Мост Ашокан Планини Катскил, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1...

Главна зграда, колеџ Коверси Спартанбург, СЦ Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2...

Фарм за игри Catskill Catskill, NY Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина прибл�

Грант споменик, Голден Гејт Парк Сан Франциско, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено

Баптистичка црква во Белви Мемфис, ТН Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1...

Патека Вест Вардсборо, ВТ Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редовна големина при�

Зграда на плоштадот Еликот Бафало, NYујорк Поштенска користена година : 1921 Одделение 3 Редовна големина �

Дом на клубот „Дир Парк“ Порт ervервис, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено...

Коњ и превоз Ново лозје, јас Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 2 Редовна големина п�

Бруклин мост Бруклин, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна големина пр

Државниот парк Воткинс Глен Воткинс Глен, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено...

Јужна страна на плоштадот Newутн, ИА Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна голем

Хотел Шерман Чикаго, Ил Поштенска користена година : 1944 Одделение : 2 Редовна големина приближно 3 1 / 2 инч

Стентон Хол Натчез, МС Поштенска користена година : 1951 Одделение 2 Редовна големина приближно 3 1 / 2 инчи x

Заклучени рогови Бемиџи, мн Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна големина пр�

Мисија Сан Луис Реј Сан Луис Реј, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1...

Scroll