Ново
Чикаго, разгледница на Илиноис

Чикаго, разгледница на Илиноис

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 175.84

Прва црква на Христос научник. Чикаго, Ил. Поштенска користена година : Неискористено. Одделение : 2. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инчи или 9 см x 14 см. Прва црква на Христос научник. Чикаго, Ил. Поштенска користена година : Неискористено. Одделение : 2. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инчи или 9 см x 14 см. Со над 2 милиони разгледници од сите категории, имаме една од најголемите понуди за разгледници во светот. Продолжуваме да додаваме нови картички секој ден, но ако не е прикажано бараниот град или град, ве молиме користете ја врската „Контакт продавач“ за да направите директно барање. Сите картички се цени според состојбата на прегледот, локацијата и квалитетот. Вашето задоволство е загарантирано. Ние го засноваме нашето оценување под состојбата на аглите и рабовите на разгледниците. Одделение 1 - Состојба на нане Овие разгледници имаат совршени или скоро совршени агли и рабови. Разгледниците од ова одделение може да бидат користени или неискористени по пошта и може да имаат пишување на фронт и/или назад. Може да има светло пожолтување од возраста или да се биде во албум. Одделение 2 - Во близина на разгледниците на состојбата на нане од оваа оценка имаат лесен агол и/или абење на работ. Овие разгледници сè уште се во убава состојба. Можеби имаат пишување од пред и/или назад. Може да има и светло пожолтување од возраста. Одделение 3 - Одлична состојба со просечна состојба на разгледниците имаат повеќе агли и/или абење на работ од одделение 2. Аглите може да имаат многу абење или заобленост од абење. Овие картички исто така може да имаат многу пожолтување од возраста или да бидат во албум. Многу совети на картички може да имаат мали вметнувања од абење. Во оваа оценка нема набори во картичката. Одделение 4 - Просечна состојба Овие разгледници имаат светло бразда или набори. Некои може да имаат лесен агол и / или пожолтување од возраста или да бидат во албум. Одделение 5 - Лоша состојба Овие разгледници имаат грешки како што се исчезнати агол, тежок агол и / или тешки абење или солза. Може да има многу набори во картички.

За стоката

Слична стока во категоријата

Грант споменик, Голден Гејт Парк Сан Франциско, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено.

Jerseyерси Сити Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : 1918 Одделение 4 Редовна големина приближно 3 1 / 2

Разгледниците на Мери Л Во деловна активност над 40 години Продавница за малопродажба лоцирана во Хавр д

Цветна градина, парк Голден Гејт Сан Франциско, Калифорнија Поштенска користена година : Пишување на гр�

Државниот парк Воткинс Глен Воткинс Глен, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2.

Комора на економски и социјален совет, Обединетите нации Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : Не

Мала црква зад аголот Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1...

Хотел Шерман Чикаго, Ил Поштенска користена година : 1944 Одделение : 2 Редовна големина приближно 3 1 / 2 инч

Камп Ричардсон Езерото Тахое, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено...

Бејт плажа Саратога Спрингс, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 5 исечено...

Нов портал, Метер кула Чикаго, Ил Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 4 Редовна големи

Шорлин Виста Лагуна Бич, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1...

Категории : Ставови на државата и град, Тексас, Ливингстон Тип : Разгледница Големина : 3,5 "x 5,5" (9 x 14 см) Изд�

Индиска територија Поздрав од, добро Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна гол

Зграда на плоштадот Еликот Бафало, NYујорк Поштенска користена година : 1921 Одделение 3 Редовна големина �

Градското собрание Рим, .ујорк Поштенска користена година : 1923 Одделение 4 Редовна големина приближно 3 1

Презвитеријанска црква во заедницата Деерфилд Бич, Флорида Поштенска користена година : 1973 Одделение 3..

Scroll