Ново
МТ Вернон, разгледница во Вирџинија

МТ Вернон, разгледница во Вирџинија

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 0.33

Стариот гроб. МТ Вернон, В.А. Поштенска користена година : Неискористено. Одделение 1. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инчи или 9 см x 14 см. Стариот гроб. МТ Вернон, В.А. Поштенска користена година : Неискористено. Одделение 1. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инчи или 9 см x 14 см. Со над 2 милиони разгледници од сите категории, имаме една од најголемите понуди за разгледници во светот. Продолжуваме да додаваме нови картички секој ден, но ако не е прикажано бараниот град или град, ве молиме користете ја врската „Контакт продавач“ за да направите директно барање. Сите картички се цени според состојбата на прегледот, локацијата и квалитетот. Вашето задоволство е загарантирано. Ние го засноваме нашето оценување под состојбата на аглите и рабовите на разгледниците. Одделение 1 - Состојба на нане Овие разгледници имаат совршени или скоро совршени агли и рабови. Разгледниците од ова одделение може да бидат користени или неискористени по пошта и може да имаат пишување на фронт и/или назад. Може да има светло пожолтување од возраста или да се биде во албум. Одделение 2 - Во близина на разгледниците на состојбата на нане од оваа оценка имаат лесен агол и/или абење на работ. Овие разгледници сè уште се во убава состојба. Можеби имаат пишување од пред и/или назад. Може да има и светло пожолтување од возраста. Одделение 3 - Одлична состојба со просечна состојба на разгледниците имаат повеќе агли и/или абење на работ од одделение 2. Аглите може да имаат многу абење или заобленост од абење. Овие картички исто така може да имаат многу пожолтување од возраста или да бидат во албум. Многу совети на картички може да имаат мали вметнувања од абење. Во оваа оценка нема набори во картичката. Одделение 4 - Просечна состојба Овие разгледници имаат светло бразда или набори. Некои може да имаат лесен агол и / или пожолтување од возраста или да бидат во албум. Одделение 5 - Лоша состојба Овие разгледници имаат грешки како што се исчезнати агол, тежок агол и / или тешки абење или солза. Може да има многу набори во картички.

За стоката

Слична стока во категоријата

Индиска територија Поздрав од, добро Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2...

Статуа на слободата Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна голе�

Постум Житни Компанија Поштенски Користени Година : Неискористени Одделение : 3 Разгледница со редовна �

Gage & Tollner Бруклин, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна големина прибли�

Кантри клуб Илјадници острови, .ујорк Поштенска користена година : 1945 година недостасува печат Одделени

Шорлин Виста Лагуна Бич, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1...

Хотел на Глечер Парк Национален парк Глечер, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено...

Категории : Ставови на државата и град, Тексас, Ливингстон Тип : Разгледница Големина : 3,5 "x 5,5" (9 x 14 см) Изд�

Презвитеријанска црква во заедницата Деерфилд Бич, Флорида Поштенска користена година : 1973...

Камп Ричардсон Езерото Тахое, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редо�

Марина дел Реј Мил, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина

Разгледниците на Мери Л Во деловна активност над 40 години Продавница за малопродажба лоцирана во Хавр д

Зграда на Дејвис Шарлотсвил, В.А Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големин�

Базен, колеџ Дартмут Хановер, Н.Х Поштенски користен : 1949 Одделение 2 Редовна големина приближно 3 1 / 2 инч

МТ Моран Национален парк Гранд Тетон, В.Е Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна

Мост Ашокан Планини Катскил, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна голе�

Зграда на плоштадот Еликот Бафало, NYујорк Поштенска користена година : 1921 Одделение 3 Редовна големина �

Кона Ин Кона, здраво Поштенска користена година : 1965 Одделение 1 Редовна големина приближно 3 1 / 2 инчи x 5 1

Грант споменик, Голден Гејт Парк Сан Франциско, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено

Државниот парк Воткинс Глен Воткинс Глен, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2

Бејт плажа Саратога Спрингс, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 5 исечено Редо�

Caterpillar Tractor Co Peoria, IL Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редовна големина приближно 3

Главна зграда, колеџ Коверси Спартанбург, СЦ Поштенска користена година : Неискористено...

Чекајќи товар Гилдерленд, .ујорк Поштенска користена година : Пишување на грб Одделение 3 Редовна големи

Патека Вест Вардсборо, ВТ Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редовна големина при�

Цветна градина, парк Голден Гејт Сан Франциско, Калифорнија Поштенска користена година : Пишување на гр�

Јужна страна на плоштадот Newутн, ИА Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна голем

Стаклена дно чамец Торка Санта Каталина, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено...

Категории : Повеќе теми, уметност, репродукции на рекламирање Тип : Разгледница Големина : 4,25 "x 6" (11 x 15,25 с�

Scroll