Ново
Newујорк, разгледница во Yorkујорк

Newујорк, разгледница во Yorkујорк

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 3.33

Мала црква зад аголот. Newујорк, NYујорк. Поштенска користена година : Неискористено. Одделение 1. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инчи или 9 см x 14 см. Мала црква зад аголот. Newујорк, NYујорк. Поштенска користена година : Неискористено. Одделение 1. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инчи или 9 см x 14 см. Со над 2 милиони разгледници од сите категории, имаме една од најголемите понуди за разгледници во светот. Продолжуваме да додаваме нови картички секој ден, но ако не е прикажано бараниот град или град, ве молиме користете ја врската „Контакт продавач“ за да направите директно барање. Сите картички се цени според состојбата на прегледот, локацијата и квалитетот. Вашето задоволство е загарантирано. Ние го засноваме нашето оценување под состојбата на аглите и рабовите на разгледниците. Одделение 1 - Состојба на нане Овие разгледници имаат совршени или скоро совршени агли и рабови. Разгледниците од ова одделение може да бидат користени или неискористени по пошта и може да имаат пишување на фронт и/или назад. Може да има светло пожолтување од возраста или да се биде во албум. Одделение 2 - Во близина на разгледниците на состојбата на нане од оваа оценка имаат лесен агол и/или абење на работ. Овие разгледници сè уште се во убава состојба. Можеби имаат пишување од пред и/или назад. Може да има и светло пожолтување од возраста. Одделение 3 - Одлична состојба со просечна состојба на разгледниците имаат повеќе агли и/или абење на работ од одделение 2. Аглите може да имаат многу абење или заобленост од абење. Овие картички исто така може да имаат многу пожолтување од возраста или да бидат во албум. Многу совети на картички може да имаат мали вметнувања од абење. Во оваа оценка нема набори во картичката. Одделение 4 - Просечна состојба Овие разгледници имаат светло бразда или набори. Некои може да имаат лесен агол и / или пожолтување од возраста или да бидат во албум. Одделение 5 - Лоша состојба Овие разгледници имаат грешки како што се исчезнати агол, тежок агол и / или тешки абење или солза. Може да има многу набори во картички.

За стоката

Слична стока во категоријата

Постум Житни Компанија Поштенски Користени Година : Неискористени Одделение : 3 Разгледница со редовна �

Меморија градина Клермонт, Калифорнија Поштенска користена година : 1949 Одделение 2 Редовна големина пр�

Хотел на Глечер Парк Национален парк Глечер, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Од�

Фарм за игри Catskill Catskill, NY Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина прибл�

Кона Ин Кона, здраво Поштенска користена година : 1965 Одделение 1 Редовна големина приближно 3 1 / 2 инчи x 5 1

Градини Авалон Гераниум Гардана, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1...

Мисија Сан Луис Реј Сан Луис Реј, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Ре

Бруклин мост Бруклин, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна големина пр

Jerseyерси Сити Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : 1918 Одделение 4 Редовна големина приближно 3 1 / 2

Дом на клубот „Дир Парк“ Порт ervервис, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2...

Мис Елси М Барет Бристол, НХ вистинска фотографија Поштенска користена година : 1909 Одделение : 2...

Комора на економски и социјален совет, Обединетите нации Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : Не

Голема патка Риверхед, Л.И., NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна голем�

Грант споменик, Голден Гејт Парк Сан Франциско, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено.

Рок Гарденс, офицерски клуб, Форт Мекферсон Атланта, ГА Пост обележано во 1946 година Одделение 1 Редовна г

Главна зграда, колеџ Коверси Спартанбург, СЦ Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Ред�

Зграда на Дејвис Шарлотсвил, В.А Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големин�

Одење автопат Монт Оберлин, Мт Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина

Стентон Хол Натчез, МС Поштенска користена година : 1951 Одделение 2 Редовна големина приближно 3 1 / 2 инчи x

Презвитеријанска црква во заедницата Деерфилд Бич, Флорида Поштенска користена година : 1973...

Scroll