Ново
ХД+ Виљушкар-Хистер | Јеил Радијатор 19.09 х 16.93 4 Ред

ХД+ Виљушкар-Хистер | Јеил Радијатор 19.09 х 16.93 4 Ред

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.67

Апликација : Хистер Јеил. Одговара На H45-65 XM со овие мотори : Перкинс 2.6 L Дизел Isuzu 2.4 L Дизел GM 3.0 LP. Заменува Оем Дел Број (и) : 1337002, 2037521, 580000164, 580011813. Сите Метални Конструкции, Оем Перформанси. 1 Година Гаранција. HD+ Вилушкар – Хистер Јеил Радијатор 19.09" x 16.93" 4 ред Резервна замена за да одговара на наведените апликации Потврдете ја апликацијата со повикување на илустрацијата и проверка на димензионалните карактеристики, потврдете ГО БРОЈОТ НА OEM БРОЈ НА ДЕЛ : 25908 АПЛИКАЦИЈА : Хистер Јеил Радијатор ОДГОВАРА : H45-65 XM со Овие Мотори : Перкинс 2.6 L Дизел Isuzu 2.4 L Дизел Гм 3.0 Л Лп Карактеристики : американски Ладење Hd+ бакар / месинг основни дизајн oem директна опрема Сите Метални Изградба Јадро помеѓу резервоари : 19.09" основни ширина : 16.93" редови : 4 ред основни тип : брановидни ПЕРКА МАСЛО КУЛЕР : 12" Центри Со 3/8"-18 Nps ФИТИНЗИ влез : 1.38" Дијаметар - Горниот Десен Излез : 1.38" Дијаметар - Долниот Лев БЕЛЕШКИ : € " Нпт Вентилација Порта На Десната Страна резервоарот оем дел броеви : 1337002, 2037521, 580000164, 580011813 дигитална библиотека : hd+ ВИЉУШКАР - карактеристики И ПРИДОБИВКИ : HD+ ВИЉУШКАР Флаер.

За стоката

Слична стока во категоријата

Дизајниран за оес форма и функција Вклучени се сите потребни фитинзи или хардвер Јадрото е индустриски

Фитмент : ве Молиме проверете Фитнес Филтер и Опис за да видите дали оваа ставка ќе работи на вашето вози

Материјал : 304 нерѓосувачки челик Количина : 1 парче Заштитник На Капакот На Решетката На Радијаторот...

Одговара На Јамаха : Викинг 700, Вулверин 700 Зголемено ладење над ОЕМ Заменува оем п / н : 1ХДЕ24610000 Полиран а�

ФункцијаОем Замена ФункцијаГи Исполнува Или Надминува Оем Спецификации КарактеристикаДизајн За Ладењ

Дизајниран за оес форма и функција Вклучени се сите потребни фитинзи или хардвер Јадрото е индустриски

①Совршена Опрема Е Компатибилна Со МерцедесБенц Е250 В212 20142016 Л4 2.1 Л Дизел ●Позиција●Радијатор На Мотор

Тип На Производ : Авто Дел Димензии На Пакетот : 5.0 "L X5 0" W X5 0 " H Земја На Потекло : Индија Тежина На Пакетот :

ФункцијаОем Замена ФункцијаГи Исполнува Или Надминува Оем Спецификации КарактеристикаДизајн За Ладењ

Дизајниран за оес форма и функција Вклучени се сите потребни фитинзи или хардвер Јадрото е индустриски

100% нови компоненти и јадро го елиминира предвременото откажување за зголемена издржливост во однос на �

Вклучени : 1x Нов Комплетен Радијатор € ФУНКЦИЈА : Радијаторот е одговорен за елиминирање на топлината о�

Дел : РК978 : Опис : Радијатор Ве молиме проверете Фитнес Филтер и Опис за да видите дали оваа ставка ќе раб�

20012009 За Волво За С60 19992006 За Волво За С80 20012007 За V70 20032007 За Volvo ЗА XC70 ?КомпатибилностРадијатор одговара 2001200

?Тип на возило : радијаторот одговара за 20092015 За Доџ Патување ?Ое Број : 13084 ?Предности НА Радијаторот ANPART :

Компатибилен СО МАЧКА, ШЕВРОЛЕТ, ЏЕНЕРАЛ МОТОРС, ГМ, ЧОВЕК, ПОНТИЈАК, САТУРН и многу повеќе....

Scroll