Ново
ХД+ Виљушкар-Хистер | Јеил Радијатор 19.09 х 16.93 4 Ред

ХД+ Виљушкар-Хистер | Јеил Радијатор 19.09 х 16.93 4 Ред

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.67

Апликација : Хистер Јеил. Одговара На H45-65 XM со овие мотори : Перкинс 2.6 L Дизел Isuzu 2.4 L Дизел GM 3.0 LP. Заменува Оем Дел Број (и) : 1337002, 2037521, 580000164, 580011813. Сите Метални Конструкции, Оем Перформанси. 1 Година Гаранција. HD+ Вилушкар – Хистер Јеил Радијатор 19.09" x 16.93" 4 ред Резервна замена за да одговара на наведените апликации Потврдете ја апликацијата со повикување на илустрацијата и проверка на димензионалните карактеристики, потврдете ГО БРОЈОТ НА OEM БРОЈ НА ДЕЛ : 25908 АПЛИКАЦИЈА : Хистер Јеил Радијатор ОДГОВАРА : H45-65 XM со Овие Мотори : Перкинс 2.6 L Дизел Isuzu 2.4 L Дизел Гм 3.0 Л Лп Карактеристики : американски Ладење Hd+ бакар / месинг основни дизајн oem директна опрема Сите Метални Изградба Јадро помеѓу резервоари : 19.09" основни ширина : 16.93" редови : 4 ред основни тип : брановидни ПЕРКА МАСЛО КУЛЕР : 12" Центри Со 3/8"-18 Nps ФИТИНЗИ влез : 1.38" Дијаметар - Горниот Десен Излез : 1.38" Дијаметар - Долниот Лев БЕЛЕШКИ : € " Нпт Вентилација Порта На Десната Страна резервоарот оем дел броеви : 1337002, 2037521, 580000164, 580011813 дигитална библиотека : hd+ ВИЉУШКАР - карактеристики И ПРИДОБИВКИ : HD+ ВИЉУШКАР Флаер.

За стоката

Слична стока во категоријата

Дел : РК978 : Опис : Радијатор Ве молиме проверете Фитнес Филтер и Опис за да видите дали оваа ставка ќе раб�

Дизајниран за оес форма и функција Вклучени се сите потребни фитинзи или хардвер Јадрото е индустриски

Фитмент : ве Молиме проверете Фитнес Филтер и Опис за да видите дали оваа ставка ќе работи на вашето вози

Одговара На Јамаха : Викинг 700, Вулверин 700 Зголемено ладење над ОЕМ Заменува оем п / н : 1ХДЕ24610000 Полиран а�

20012009 За Волво За С60 19992006 За Волво За С80 20012007 За V70 20032007 За Volvo ЗА XC70 ?КомпатибилностРадијатор одговара 2001200

ФункцијаОем Замена ФункцијаГи Исполнува Или Надминува Оем Спецификации КарактеристикаДизајн За Ладењ

Дизајниран за оес форма и функција Вклучени се сите потребни фитинзи или хардвер Јадрото е индустриски

Одговара 9094 Субару Наследство 2.2 Л ВО Ое Дел Број 45199АА101 Којо ја води индустријата за радијатори по квал�

Одговара : 19872006 Џип Wrangler 2.5 L & 4.2 L (Автоматски Менувач) Влез : 1.25 " / Излез : 1.5 " / Редови : 3 Големина на јадро�

Дизајниран за оес форма и функција Вклучени се сите потребни фитинзи или хардвер Јадрото е индустриски

ФункцијаОем Замена ФункцијаГи Исполнува Или Надминува Оем Спецификации КарактеристикаДизајн За Ладењ

Вклучени : 1x Нов Комплетен Радијатор € ФУНКЦИЈА : Радијаторот е одговорен за елиминирање на топлината о�

Компатибилен СО КРАЈСЛЕР, ДОЏ, ЧОВЕК и многу повеќе. Ве молиме потврдете го вашиот број на дел ОД ОЕМ ОД в

Оригинален Оем Фабрички Дел Во Оригиналното Малопродажно Пакување Оем квалитет и Директна опрема Зага�

Дизајниран за оес форма и функција Вклучени се сите потребни фитинзи или хардвер Јадрото е индустриски

Полирани клучеви од легура на цинк отпорни на корозија Се користи за вентилација за ослободување на воз

Компатибилен СО ЏЕНЕРАЛ МОТОРС, ГМ, ЧОВЕК, САТУРН и многу повеќе. Ве молиме потврдете го вашиот број на д�

①Совршена Опрема Е Компатибилна Со МерцедесБенц Е250 В212 20142016 Л4 2.1 Л Дизел ●Позиција●Радијатор На Мотор

Scroll