Ново
Nextake преклопен мини беспилотно летало, RC Drone Drone Drone Mini Quadcopter Mini Aircraft UAV Drone за почетници Подобар изглед на беспилотно летало со модуларна батерија

Nextake преклопен мини беспилотно летало, RC Drone Drone Drone Mini Quadcopter Mini Aircraft UAV Drone за почетници Подобар

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 671.84

Мултифункционален мини беспилотно летало : Мини карактеристики на дронот во мултифункции : Hold Hold, Smart Hover, 360 ° Rolliver, заменлива модуларна батерија, режим без глава, враќање на еден клуч, еден клуч полетување/ земјиште. Не летајте близу до животни или лица. Мултифункционален мини беспилотно летало : Мини карактеристики на дронот во мултифункции : Hold Hold, Smart Hover, 360 ° Rolliver, заменлива модуларна батерија, режим без глава, враќање на еден клуч, еден клуч полетување/ земјиште. Заменлива модуларна батерија : Mini дронот доаѓа со модуларна батерија што може да се полни 1200m Ah што може да се одвои и замени со нова резервна батерија. Забележете : Само верзијата на фотоапаратот ги поддржува сите функции. Контролорот за дронот е исто така основата на кутијата за складирање, а таквиот дизајн на Unibody го прави преносен. Дронот со основна верзија нема камера и не поддржува контрола на телефонот.) Батеријата што може да се надополнува може целосно да се наполни околу 90 минути и може да работи континуирано околу 15 минути. Чувајте го лицето, увото и косата подалеку од дронот.

За стоката

Слична стока во категоријата

Гордо направено во САД : Купете со доверба од американска и управувана компанија! Моќните кожи се произв

Може да се користи со мир на умот, со строга контрола на квалитетот и обезбедување на квалитет По профес�

Ние сме специјализирани за додатоци за беспилотни летала, можете да купите со доверба Оригинални и тест

Компактна големина, лесна за носење, погодна за активности на отворено Go Pro 8 Case Go Pro 7 Cover Drines Dronone Dronone Dronone

Снимајте возбудливи снимки и фотографии со тактиката Droneview 720p WiFi камера Вклучува : 3,7 V 850m Ah LIPO батерија с�

Наменето за FPV Freestyle Ефикасност и одговорна Направено од поли карбонат Пакет од 16 парчиња T4x2.5 (8 CW+8ccw) Дупк

With altitude hold mode function provides stable flight Параметри на производот 【Боја : Black Black 【Преклопена】 : 19x13...

[Премиум водоотпорен материјал] : Направено од висококвалитетен водоотпорен PU PVC материјал со лесен и от

Ние сме специјализирани за додатоци за беспилотни летала, можете да купите со доверба Оригинални и тест

1 По употребата на производот, џојстикот на дронот може да се поправи под агол преку копчето, така што др�

★ ГПС позиционирање : Запишете ја позицијата за полетување пред полетувањето Кога треба да се вратите д

Material Материјал за пена EPP, антикапка / лесен / водоотпорен, со употреба на материјал за пена EPP, нов вид ант

Едноставна операцијаОвој дрон е пријателски за корисниците и операцијата SIMVEL го олеснува децата / поче�

Ние сме специјализирани за додатоци за беспилотни летала, можете да купите со доверба Оригинални и тест

Protek25 HD јаглеродни влакна 114mm Cinewhoop 2.5inch Комплети за рамки за FPV Racing Freestyle DIY делови Protek25 HD јаглеродни влакн�

765мм Тркалезна FPV Racing Gate Flying Crossing Door For RC Drone Outdoor Indoor Cine Whoop FPV Racing Спецификација : Име на бренд : Име на артик

Четири хитови и тука доаѓа победникот! P7 Drone исто така има режим со 3 брзини и режим без глава, ви донесува

✨ Може да се контролира со едната рака, а позиционирањето на оптичкиот проток значи дека дронот автомат

Scroll