Ново
Nextake преклопен мини беспилотно летало, RC Drone Drone Drone Mini Quadcopter Mini Aircraft UAV Drone за почетници Подобар изглед на беспилотно летало со модуларна батерија

Nextake преклопен мини беспилотно летало, RC Drone Drone Drone Mini Quadcopter Mini Aircraft UAV Drone за почетници Подобар

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 671.84

Мултифункционален мини беспилотно летало : Мини карактеристики на дронот во мултифункции : Hold Hold, Smart Hover, 360 ° Rolliver, заменлива модуларна батерија, режим без глава, враќање на еден клуч, еден клуч полетување/ земјиште. Не летајте близу до животни или лица. Мултифункционален мини беспилотно летало : Мини карактеристики на дронот во мултифункции : Hold Hold, Smart Hover, 360 ° Rolliver, заменлива модуларна батерија, режим без глава, враќање на еден клуч, еден клуч полетување/ земјиште. Заменлива модуларна батерија : Mini дронот доаѓа со модуларна батерија што може да се полни 1200m Ah што може да се одвои и замени со нова резервна батерија. Забележете : Само верзијата на фотоапаратот ги поддржува сите функции. Контролорот за дронот е исто така основата на кутијата за складирање, а таквиот дизајн на Unibody го прави преносен. Дронот со основна верзија нема камера и не поддржува контрола на телефонот.) Батеријата што може да се надополнува може целосно да се наполни околу 90 минути и може да работи континуирано околу 15 минути. Чувајте го лицето, увото и косата подалеку од дронот.

За стоката

Слична стока во категоријата

▲ Вид на преклопување, лесен за носење, поудобно за патување, правење воздушна фотографија изводлива во

Содржина на пакетот : getе добиете 2 парчиња стапчиња за контролори на беспилотни летала (контролорот не е

Универзален експандер : Може да биде совршено погоден за Mavic Mini 3 / Mavic Mini 2 / Mavic Mini SE / Mavic Mini / Mavic Air Drone...

Ние сме специјализирани за додатоци за беспилотни летала, можете да купите со доверба Тестирано во добр

GPS Систем за одржување на надморска височина Еден клуч се враќа дома Сензор за надморска височина Факул�

Ексклузивно дизајнирање на кафе за возрасни Нема подобра комбинација од тоа да имате пијалоци со старе

Светло во тежина и мала во големина, преносни и лесни за складирање, поудобно за употреба...

Висока способност за анти мешање : XT60 H F до машкиот адаптерски кабел Влез Крај усвојува ултра ниска импе�

Име на артикалот : FPV Quadcopter LED Buzzer 5 V снабдување Супер гласно, максималниот звук може да достигне 110 d BA...

Гордо направено во САД : Купете со доверба од американска и управувана компанија! Моќните кожи се произв

765мм Тркалезна FPV Racing Gate Flying Crossing Door For RC Drone Outdoor Indoor Cine Whoop FPV Racing Спецификација : Име на бренд : Име на артик

Ние сме специјализирани за додатоци за беспилотни летала, можете да купите со доверба Оригинални и тест

Fl 3d Flip : Напредната технологија за гироскоп со 6 оски помагаат да се соберат стабилно 3Д флип со едноставн

With altitude hold mode function provides stable flight Параметри на производот 【Боја : Black Black 【Преклопена】 : 19x13 Со моќниот GPS м

Снимајте возбудливи снимки и фотографии со тактиката Droneview 720p WiFi камера Вклучува : 3,7 V 850m Ah LIPO батерија с�

Нов / F7 F722 Контролер на летање OSD KO45 45 A BLHELI_32 36 S 4 во 1 Brushless ESC Stack 30.5mm FPV Racing Drone Quadcopter Нов / F7 F722 Контролер на л

Лесно за летање 30 секунди поставени, лесни за контрола Подготвени да одат од кутијата Брз и разигран 3 н

✨ Може да се контролира со едната рака, а позиционирањето на оптичкиот проток значи дека дронот автомат

[Премиум водоотпорен материјал] : Направено од висококвалитетен водоотпорен PU PVC материјал со лесен и от

Индикаторот за LED светло ви покажува кога батеријата е целосно наполнета Заштитата на преоптоварување �

Долг сервисен живот и лесен за инсталирање Тестирано во добра состојба, 100% работа! Направено од високок�

Scroll