Ново
100 Парчиња Пудра Лиснато Лице Мека Шминка Издувам Триаголник Во Прав Издувања За Лабава Пудра Минерална Пудра Во Прав Велур Козметичка Подлога Влажен Сув Сунѓер Ал

100 Парчиња Пудра Лиснато Лице Мека Шминка Издувам Триаголник Во Прав Издувања За Лабава Пудра Минерална Пудра Во Прав Велур

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 0.33

Внимателен Дизајн : изгледот на триаголникот во прав е во облик на вентилатор, со триаголен дизајн од едната страна, погоден за нос, усна и дизајн на клин од другата страна, кој е погоден за образ, чело, каде што треба да се поправи шминката, згора на тоа, нашата пудра издувам има дизајн на ремен, што е погодно за подигање и употреба. Соодветно И Перат : со оглед на фреквенцијата на женската шминка, имаме 100 велур пуфки во прав, толку многу количество може да ја задоволи вашата дневна замена, а нашите пудри пуфки се перат, па можете да ги користите долго време. Меки и Удобни : нашите пуфки во прав за шминка се направени од велур и сунѓер, двата материјали се многу меки, удобни, не се лесни за брчки и нема да и наштетат на кожата, можете безбедно да ги користите. Лесен и Удобен : нашата големина на сунѓер од триаголник за убавина е 2,76 х 2,56 х 0,47 инчи, доволно мала и лесна за носење во рака или носење во торбата кога излегувате, без да заземате премногу простор или да го зголемите товарот за патување. Широк Спектар На Употреба : можете да користите триаголни сунѓерски издувања за основна шминка, тие исто така можат да бидат способни за поставување шминка, може да се поделат на сува, влажна двојна употреба, сувата употреба се однесува на пудрата, комплетот во прав шминка, влажната употреба се однесува на течноста за основата, изолациониот крем.Овој производ е спакуван со правосмукалка, треба да се става во воздух одреден временски период или да се натопи во вода за да отече сунѓерот и да се истисне вишокот вода пред употреба.

За стоката

Слична стока во категоријата

Сува употреба : погоден за козметика во прав, како што се пресуван прав, лабав прав, цврсто руменило, пудр

Scroll