Ново
X-Ree 220 PCS RNB2-6 Тип AWG16-14 Кабелски опсег Неолиран прстен терминали конектор (220 Unids RNB2-6 Tipo AWG16-14 Rango de Cable Sin aislamiento Terminales de Anillo Conector

X-Ree 220 PCS RNB2-6 Тип AWG16-14 Кабелски опсег Неолиран прстен терминали конектор (220 Unids RNB2-6 Tipo AWG16-14 Rango de

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.67

Име на производот : не-изолиран терминал на прстенот; големина на завртката на завртката (Д2) : 6,5мм/ 0,26 "(1/4"). Connect Cable Hole Dia(d) : 2.3mm/0.09";Fit Cable Size : 1.5-2.5mm2/AWG16-14. Size : 21.8 x 12 x 4.1mm/0.86" x 0.47" x 0.16" (D);Color : Сребрен тон. Материјал : бакар; тежина : 120g (материјал : кобер; пезос : 120g. Пакет : 220 (+/- 2%) xnon-изолиран прстен терминал (Paquete : 220 (+/- 2%) XNON-In Insulated Ring Terminal. 220 парчиња. Опсег на кабел RNB2-6 AWG16-14, не изолирани прстенести терминали, конекторски кабелски кабел, се применуваат за поврзување на кабел за бакар или алуминиумски јадро и електронски апарат. Производите усвојуваат изработка на заварување. и така натаму. Исклучиво за уред за дистрибуција, електрична електрична жица за електрична енергија за електрична опрема и прелистување. Опис на шпански220 Unids RNB2-6 Tipo AWG16-14 Rango de Cable Sin aislamiento Terminales de Anillo Conectornombre del Producto : Terminal de Anillo No Alislo; Tamaño de Tornillo de ajuste (D2) : 6,5 mm / 0.26 '' (1/4 '') Conecte el diámetro del Orificio del Cable (D) : 2,3 mm / 0.09 ''; Ajuste el Tamaño del Cable : 1.5-2.5mm2 / AWG16-14tamaño : 21,8 x 12 x 4,1 mm / 0,86 '' x 0,47 '' x 0,16 '' (l * b * d); боја : тоно пладеоматеријал : кобе; PESO : 120 GPaquete : 220 (+/- 2%) XNON-изолиран прстен терминал.

За стоката

Слична стока во категоријата

Направено во Кина Висина на пакетот : 5,08 см Должина на пакетот : 15,24 см Ширина на пакетот : 12,7 см...

Име на производот : неизолиран терминал за прстен; градежни терминали на прстени : неизолиран; тип : RNB1.253.

Кутија за складирање : Изолираните терминали се спакувани во цврсти, удобни, ревидирани пластични кутии

Високо квалитетен производ за пандит Високо квалитетен производ за пандит Поддржете го вашиот бакарен

ЕУ РОХС : Компаниран ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Активен HTS : 8536.90.40.00 Тип : Големина на терминалот на прстен на

Цена за : Пакет од 1 страница Единица : Пакет од 100 области на проводникот CSA : : 1.5 Конектор Тип : : РИНГОН СОС

Име на производот : Изолиран терминал за прстен на прстенот; надворешен материјал : ПВЦ пластика; боја : с

Секој пар терминали се изолирани едни од други за да се спречи хаосот на кола Бифурираниот претходно из�

Име на производот : терминал на прстен; тип : #10; модел : rvs25 Погодно за кабел : A.W.G.1614; Материјал : ПВЦ, метал;

Услуга по продажба Ако има какви било прашања од вашите нарачки / ставка / или услугата, Ве молиме слобо

Земја на производство : Кина; Материјал : метал; Нето тежина : 7g Содржина на пакетот : 10 парчиња x неизолира

Крајот на конекторот за компресија на NSI има нежен, континуиран пламен за да обезбеди леснотија на вметн

3М MU148 R / LK TERMER TERM, BARE,#8,0.740 in., PK1000 Wireица конектори 3М MU148 R / LK TERMER TERM, BARE,#8,0.740 in., PK1000 Wireица конектори...

Име на производот : пред изолиран терминал; прстен терминали Конструкција : Изолиран; Тип : Rv5.58 Дизајн : Т�

Наменето за употреба со #8 2 AWG бакарна жица Дизајнот на прстен јазик обезбедува безбедна врска во аплика

【Што добивате】】】 ќе добиете 1 од секач за кабелска жица, 10 парчиња 1 / 0 мерач5 / 16 '' Boperични жица, 5 парчиња

Scroll