Ново
AEXIT AWG 12-10 Аудио и видео додатоци кабелски прстен пред изолирани терминали конектори и адаптери 40 парчиња сина

AEXIT AWG 12-10 Аудио и видео додатоци кабелски прстен пред изолирани терминали конектори и адаптери 40 парчиња сина

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 0.67

Име на производот : пред изолиран терминал; модел : RV 5.5-5; дизајн : тип на прстен јазик. Материјал : ПВЦ пластика, метал; боја : сребрен тон, сина; вклопена големина на кабел : 4 - 6мм2 (A.W.G 12-10). Дија на прстенеста дупка : 5,3мм/ 0,2 "; ринг надградена : 9,5мм/ 0,37"; Внатрешен дијаметар на цевка : 6,7мм/ 0,26 ". Должина на цевката : 13мм/ 0,5"; Вкупна должина : 25,5мм/ 1 "; Макс. 48a. Тежина : 46g; Содржина на пакет : 40pcs x пред изолиран терминал. Име на производот : пред изолиран терминал; модел : RV 5.5-5; дизајн : тип на прстен на јазик. Материјал : ПВЦ пластика, метал; боја : сребрен тон, сина; фит; Големина на кабелот : 4 - 6mm2 (A.W.G 12-10). ДИГАН ДИЈА : 5,3 мм/ 0,2 "; ринг надградена : 9,5мм/ 0,37"; Внатрешен дијаметар на цевка : 6,7мм/ 0,26 ". Должина на цевката : 13мм/ 0,5 "; вкупна должина : 25,5мм/ 1"; макс. Тековна : 48а. Тежина : 46g; Содржина на пакет : 40pcs x пред изолиран терминал. RV Terminal Lug Connect со електрична жица и ја зајакнува неговата сигурност и, ракавот за изолација на ПВЦ е безбедно прицврстен на барелот за затегната шива. , ПВЦ -изолациониот ракав е безбедно прицврстен на барелот за затегната цвест.

За стоката

Слична стока во категоријата

Високо квалитетен производ за пандит Високо квалитетен производ за пандит Поддржете го вашиот бакарен

Земја на производство : Кина; Материјал : метал; Нето тежина : 13g Содржина на пакетот : 20 парчиња x неизолир�

Трајни и силни барел : Дебела бакарна конзервирана барел од нашите 2216 AWG Wire Crimp Connectors се дизајнирани да др

Секој пар терминали се изолирани едни од други за да се спречи хаосот на кола Бифурираниот претходно из�

Земја на производство : Кина; Материјал : метал; Нето тежина : 7g Содржина на пакетот : 10 парчиња x неизолира

ECCN : EAR99 ROHS во согласност : Да Рох Фталати во согласност : Да + SVHC : No SVHC (16јануари2020) ECCN : EAR99 ROHS во согласност

Применлив тип : Изолираните терминали на прстенот се оценуваат за 48А и се погодни за прицврстување на жи

Во овој комплет, ние нудиме 12 парчиња 4 / 0awg тешки куќи со прстен со големина на завртката 3 / 8, што одговар�

EU ROHS : Во согласност со ECCN (US) : EAR99 Дел Статус : Активен HTS : 8536.90.40.00 Тип : Метод на терминал на прстен на терм�

Име на производот : Фуркат пред изолиран терминал; модел : Sv5.53.5; дизајн : тип на вилушка...

EU ROHS : Во согласност со ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Активен HTS : 8536.90.40.00 Тип : Метод на терминал на прстен на те�

Кутија за складирање : Изолираните терминали се спакувани во цврсти, удобни, ревидирани пластични кутии

1 / 4 "завртка, 2218 AWG, 3 пакувања на терминали на прстен за намалување на топлината Топлина активирана лепил

Име на производот : терминал на прстен; тип : #10; модел : rvs25 Погодно за кабел : A.W.G.1614; Материјал : ПВЦ, метал;

Услуга по продажба Ако има какви било прашања од вашите нарачки / ставка / или услугата, Ве молиме слобо

Име на производот : терминал на прстен; тип : #4; модел : rvs1.253 Погодно за кабел : A.W.G.2216; Материјал : ПВЦ, метал

ЕУ РОХС : Компаниран ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Активен HTS : 8536.90.40.00 Тип : Метод на терминал на терминалот на �

Практична употреба : Идеално за целосни жици или жици со заглавени жици што е тешко да се намалат, обезбе

ЕУ РОХС : Компаниран ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Активен HTS : 8536.90.40.00 Тип : Големина на терминалот на прстен на

Оценето на максимум 600 волти Оценка на температурата : 167 ° F (75 ° C) Гарднер Бендер прстен терминали...

Кожа со највисок квалитет Свртени и зашиени рабови Прилагодливи со две прилепувања Живописна боја...

Име на производот : пред изолиран терминал; прстен терминали Конструкција : Изолиран; Тип : Rv5.58 Дизајн : Т�

Прозорец за инспекција за визуелно да се обезбеди целосно вметнување на проводникот Lugs достапни на сви�

Земја на производство : Кина; Материјал : бакар, калајпозлатен; Нето тежина : 20g Содржина на пакетот : 10 пар

8 мерач црвено 3 / 8 ”прстен терминален винил изолиран 1 ви извор нуди целосен избор на електрични и автом�

Високо квалитетен производ за пандит Високо квалитетен производ за пандит Поддржете го вашиот бакарен

20 пакувања од 10 терминали за прстен на мерачи (10 позитивни, 10 негативни) Обоени гумени чизми (за заштита н

1 / 4 "завртка, 1614 AWG, 25 пакувања на терминали на прстен за намалување на топлината Топлина активирана лепи�

MFR : TE конектори за засилувачи за поврзување Серија : PIDG, StratoTherm Пакет : најголемиот дел Статус на дел : А�

3М MU148 R / LK TERMER TERM, BARE,#8,0.740 in., PK1000 Wireица конектори 3М MU148 R / LK TERMER TERM, BARE,#8,0.740 in., PK1000 Wireица конектори Терминал �

Scroll