Ново
AEXIT 120PCS 27A Аудио и видео додатоци RVS2-5 16-14 AWG мерач #10 жични прстени конектори и адаптери терминали црна

AEXIT 120PCS 27A Аудио и видео додатоци RVS2-5 16-14 AWG мерач 10 жични прстени конектори и адаптери терминали црна

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 174.40

Име на производот : терминал на прстен; тип : #10; модел : rvs2-5. Погодно за кабел : A.W.G.16-14; Материјал : ПВЦ, метал; боја : црн, сребрен тон. Дијаметар на прстен : 5,3 x 8,5 mm/ 0,2 "x 0,3" (внатрешно*надвор); Дел за ракави Висина : 10мм/ 0,4 "; Внатрешен дијаметар на цевка : 4,9мм/ 0,2". Вкупна должина : 22,5мм/ 1 "; максимум струја : 27а. Тежина : 57g; Содржина на пакет : 120 (+/- 2%) ПЦ Сигурност и безбедност.Секони широко во машината, електричната енергија, железничката пруга, бродоградба, авијацијата, домашниот апарат, компјутер или други автоматски капацитети.

За стоката

Слична стока во категоријата

10 компјутери 5мм Број на редови : 1 број на редови : 2 права игли можат да бидат залепени со заштита од шрап�

Тесна ширина на јазикот за апликации со ограничен простор Коаксијалникабрили Коаксијалникабрили PANDUIT L

Секој пар терминали се изолирани едни од други за да се спречи хаосот на кола Бифурираниот претходно из�

Име на производот : бакар што минува низ терминал; струја : 400а Големина на прстенот : 12,5 x 24,6 mm / 0,49 "x 0,97" (в�

Крајот на конекторот за компресија на NSI има нежен, континуиран пламен за да обезбеди леснотија на вметн

Земја на производство : Кина; Материјал : метал; Нето тежина : 7g Содржина на пакетот : 10 парчиња x неизолира

Име на производот : пред изолиран терминал; прстен терминали Конструкција : Изолиран; Тип : Rv5.58...

Во овој комплет, ние нудиме 12 парчиња 4 / 0awg тешки куќи со прстен со големина на завртката 3 / 8, што одговар�

Кутија за складирање : Изолираните терминали се спакувани во цврсти, удобни, ревидирани пластични кутии

【Параметар】 Модел : RV23; Погоден дијаметар на жица : AWG1614; Големина на устата на завртката : 3.2; Максимална

Scroll