Ново
Fielect 250pcs rv2-3 Пред изолиран тип на прстен од бакар-крим терминали AWG16-14 жица конектор црна

Fielect 250pcs rv2-3 Пред изолиран тип на прстен од бакар-крим терминали AWG16-14 жица конектор црна

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 319.84

【Параметар】 - Модел : RV2-3; Погоден дијаметар на жица : AWG16-14; Големина на устата на завртката : 3.2; Максимална излезна струја : 27А; Боја : Црна. 【Материјал】-Постојат уникатни висококвалитетни бакарни капаци, терминалите се изработени од 100% бакар, што е чист бакар, што може да постигне максимална спроводливост, а пред-инсулацијата може да спречи електричен шок. 【Карактеристики】 - Терминалот може да ја подобри издржливоста на високата температура, а дизајнот на дупката за завртки обезбедува сигурност на врската; Високо-стандардното bellвоно уста е погодно за вклучување. 【Предности】-висококвалитетен бакар, трајни, одлични перформанси; Лесно е да се работи, лесен за инсталирање, лесен за поврзување, ставање на жицата на дупката за завртки за очи, затегнете ја со клешти, време за заштеда и напор. 【Апликација】 - широко користена во индустријата за електронска електроника, електрична опрема, индустриска автоматизација, улични светла и системи за контрола на електрична енергија во транспортот, пост и телекомуникации, производство на петрохемиски, индустриски градежни машини, итн. 【Параметар】 - Модел : RV2-3; Погоден дијаметар на жица : AWG16-14; Големина на устата на завртката : 3.2; Максимална излезна струја : 27А; Боја : Црна. 【Материјал】-Постојат уникатни висококвалитетни бакарни капаци, терминалите се изработени од 100% бакар, што е чист бакар, што може да постигне максимална спроводливост, а пред-инсулацијата може да спречи електричен шок. 【Карактеристики】 - Терминалот може да ја подобри издржливоста на високата температура, а дизајнот на дупката за завртки обезбедува сигурност на врската; Високо-стандардното bellвоно уста е погодно за вклучување. 【Предности】-висококвалитетен бакар, трајни, одлични перформанси; Лесно е да се работи, лесен за инсталирање, лесен за поврзување, ставање на жицата на дупката за завртки за очи, затегнете ја со клешти, време за заштеда и напор. 【Апликација】 - широко користена во индустријата за електронска електроника, електрична опрема, индустриска автоматизација, улични светла и системи за контрола на електрична енергија во транспортот, пост и телекомуникации, производство на петрохемиски, индустриски градежни машини, итн. Постојат уникатни висококвалитетни бакарни капаци, The Терминалите се изработени од 100% бакар, кој е чист бакар, може да постигне максимална спроводливост, а пред-инсулацијата може да спречи електричен шок. Висококвалитетен бакар, трајни, одлични перформанси; Лесно е да се работи, лесен за инсталирање, лесен за поврзување, ставање на жицата на дупката за завртки за очи, затегнете ја со клешти, време за заштеда и напор. Широко користена во индустријата за електронска електроника, електрична опрема, индустриска автоматизација, улични светла и системи за контрола на електрична енергија во транспортот, пост и телекомуникации, производство на петрохемиски, индустриски градежни машини, итн.

За стоката

Слична стока во категоријата

Оценето на максимум 600 волти Оценка на температурата : 167 ° F (75 ° C) Гарднер Бендер прстен терминали Оценет

3М MU148 R / LK TERMER TERM, BARE,#8,0.740 in., PK1000 Wireица конектори 3М MU148 R / LK TERMER TERM, BARE,#8,0.740 in., PK1000 Wireица конектори...

Услуга по продажба Ако има какви било прашања од вашите нарачки / ставка / или услугата, Ве молиме слобо

1210 мерач, жолт 1 / 2 ”прстен терминален винил изолиран 1 ви извор нуди целосен избор на електрични и автом�

Име на производот : бакар што минува низ терминал; струја : 400а Големина на прстенот : 12,5 x 24,6 mm / 0,49 "x 0,97" (в�

Висококвалитетни Изолирани Прстенести Терминали! А В Г : 1210, опсег На Жица : 46мм2, максимална струја=45А...

Прозорец за инспекција за визуелно да се обезбеди целосно вметнување на проводникот Lugs достапни на сви�

Земја на производство : Кина; Материјал : метал; Нето тежина : 7g Содржина на пакетот : 10 парчиња x неизолира

20 пакувања од 10 терминали за прстен на мерачи (10 позитивни, 10 негативни) Обоени гумени чизми (за заштита н

Име на производот : Фуркат пред изолиран терминал; модел : Sv5.53.5; дизајн : тип на вилушка Материјал : ПВЦ, ме

Бакар со долга барел 2 дупки за компресија на дупки две дупки за компресија на бакар за брзо доверливи п�

Тип : количина; прстен 5.56 : 5 парчиња Прстен 5.55 : 5 парчиња; прстен 25 : 10 парчиња РИНГ 24 S : 20 парчиња; прстен 23.2

Високо квалитетен производ за пандит Високо квалитетен производ за пандит Поддржете го вашиот бакарен

Неисулиран прстен терминал Оценети 600 волти, 149 степени C 8 големина на жица 5 / 16инчи големина на обетка...

Scroll