Ново
Неисулиран терминал за прстен, големина од 8 жица, 5/16 големина на обетка, ширина 0,591, должина од 1,161

Неисулиран терминал за прстен, големина од 8 жица, 5/16 големина на обетка, ширина 0,591, должина од 1,161

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 182.40

Неисулиран прстен терминал. Оценети 600 волти, 149 степени C. 8 големина на жица. 5/16-инчи големина на обетка. Наведен UL. Неисулиран прстен терминал. Оценети 600 волти, 149 степени C. 8 големина на жица. 5/16-инчи големина на обетка. Наведен UL.

За стоката

Слична стока во категоријата

1210 мерач, жолт #10 прстен терминал винил изолиран 1 ви извор нуди целосен избор на електрични и автомобилс

Име на производот : неизолиран терминал за прстен; градежни терминали на прстени : неизолирани; тип : rnb1.25

Може да се користи со класа на проводник со шифри и флексибилна класа : G, H, I, K, M и дизел локомотива Може д�

ЕУ РОХС : Компаниран ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Активен HTS : 8536.90.40.00 Тип : Метод на терминал на терминалот на �

ЕУ РОХС : Компаниран ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Активен HTS : 8536.90.40.00 Тип : Големина на терминалот на прстен на

Име на производот : пред изолиран терминал; модел : RV 5.55; дизајн : тип на прстен јазик Материјал : ПВЦ пласт

20 пакувања од 10 терминали за прстен на мерачи (10 позитивни, 10 негативни) Обоени гумени чизми (за заштита н

Земја на производство : Кина; Материјал : метал; Нето тежина : 7g Содржина на пакетот : 10 парчиња x неизолира

Може да се користи со класа на проводник со шифри и флексибилна класа : G, H, I, K, M и дизел локомотива Може д�

Име на производот : терминал на прстен; тип : #4; модел : rvs1.253 Погодно за кабел : A.W.G.2216; Материјал : ПВЦ, метал

Месинг терминалот може да ја заклучи подлогата за да ја затвори влагата и да го задржи интерфејсот сув...

Име на производот : неизолиран терминал за прстен; градежни терминали на прстени : неизолиран; тип : RNB1.253.

Трајни и силни барел : Дебела бакарна конзервирана барел од нашите 2216 AWG Wire Crimp Connectors се дизајнирани да др

Тип на производ : Автоматски дел Димензии на пакетот : 2,692 см L x3.403 cm W x8.407 cm H Земја на потекло : Тајван Тежи�

Услуга по продажба Ако има какви било прашања од вашите нарачки / ставка / или услугата, Ве молиме слобо

Име на производот : неизолиран терминал на прстенот; големина на завртката на завртката (Д2) : 6,5мм / 0,26 "(1 /

Во овој комплет, ние нудиме 12 парчиња 4 / 0awg тешки куќи со прстен со големина на завртката 3 / 8, што одговар�

Секој пар терминали се изолирани едни од други за да се спречи хаосот на кола Бифурираниот претходно из�

Име на производот : бакар што минува низ терминал; струја : 300а Големина на прстенот : 12 x 23mm / 0,47 "x 0,9" (внат�

1 / 4 "завртка, 1614 AWG, 25 пакувања на терминали на прстен за намалување на топлината Топлина активирана лепи�

EU ROHS : Во согласност со ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Активен HTS : 8536.90.40.00 Тип : Метод на терминал на прстен на те�

Scroll