Ново
Поврзано пролетно Рејмонд T42200 Продолжување Пролет, 302 не'рѓосувачки челик, метрика, 12 мм ОД, 1,8 мм големина на жица, бесплатна должина од 33,2 мм, 45,1 мм продолжена должи?

Поврзано пролетно Рејмонд T42200 Продолжување Пролет, 302 не'рѓосувачки челик, метрика, 12 мм ОД, 1,8 мм големина на жица, бесплатна

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 0.33

Малку магнетски не'рѓосувачки челик 302 по ASTM A313 за поголема отпорност на корозија од челична музичка жица. Комплетна јамка за пресврт завршува за безбедно прицврстување. Капацитет на оптоварување од 117,5 Newутни. Максимална работна температура од 500 степени F (260 степени Ц). Пасивирани за засилена отпорност на корозија. Оваа продолжена пролет е изработена од не'рѓосувачки челик 302 и има надворешен дијаметар (ОД) од 12 милиметри и големина на жица од 1,8 милиметри. Изработено е од малку магнетски не'рѓосувачки челик 302 за поголема отпорност на корозија отколку челична музичка жица. Пролетните краеви се целосни јамки за пресврт за безбедно прицврстување. Оваа пролет има капацитет на оптоварување од 117,5 Newутни и максимална работна температура од 500 степени F (260 степени Ц). Површината е пасивирана за засилена отпорност на корозија. Оваа пролет од не'рѓосувачки челик 302 го исполнува американското општество за тестирање и материјали (ASTM) стандард A313 за обезбедување на квалитет. Продолжувачките извори се спирални (спирални) извори на отворена калем кои нудат отпорност на сила на напнатост или оптоварување, применети по оската на пролетта. Кога товарот е поставен на пролетта за продолжување, што го прави подолго, пролетта се повлекува наспроти товарот за да се врати во првобитната должина. Овие извори се користат во различни апликации, вклучувајќи автомобилски мотори, големи уреди, медицински уреди, електроника и чувствителни мерни инструменти.

За стоката

Слична стока во категоријата

Висока цврстина, долг животен век, добра отпорност на корозија, не е лесна за 'рѓа напнатоста на пролетта

Висока цврстина, долг животен век, добра отпорност на корозија, не е лесна за 'рѓа напнатоста на пролетта

Висока цврстина, долг животен век, добра отпорност на корозија, не е лесна за 'рѓа напнатоста на пролетта

Малку магнетски не'рѓосувачки челик 302 по ASTM A313 за поголема отпорност на корозија од челична музичка жиц

Направено од не'рѓосувачки челик, не е лесно да се 'рѓа и е потрајно ● Големина : Дијаметар на жица x Надво

Употребата на високо квалитетни материјали преку повеќе процедури и прецизна обработка, со голема јачи

Висока цврстина, долг животен век, добра отпорност на корозија, не е лесна за 'рѓа напнатоста на пролетта

Направено од не'рѓосувачки челик, не е лесно да се 'рѓа и е потрајно ● Големина : Дијаметар на жица x Надво

Добредојдовте во мојата продавница, издржлив и долг живот, мал и лесен, лесен за чување и носење, тоа е ва

Нежните и без прободување, добра сила на замор, висока еластичност Пролетните калеми се издржливи и фле�

Висока цврстина, долг животен век, добра отпорност на корозија, не е лесна за 'рѓа напнатоста на пролетта

Висока цврстина, долг животен век, добра отпорност на корозија, не е лесна за 'рѓа напнатоста на пролетта

Добредојдовте во мојата продавница, издржлив и долг живот, мал и лесен, лесен за чување и носење, тоа е ва

Висока цврстина, долг животен век, добра отпорност на корозија, не е лесна за 'рѓа напнатоста на пролетта

✅ Екст пролет, ултра прецизност, 4 оал, pk3 ✅ Целокупна должина : 4 in ✅ Wireица Дија : 0.045 in ✅ Почетна затегнув�

Издржлив и долг сервисен живот Мал и лесен, лесен за чување и носење ● Големина : Дијаметар на жица x Надв

Висока цврстина, долг животен век, добра отпорност на корозија, не е лесна за 'рѓа напнатоста на пролетта

Висока цврстина, долг животен век, добра отпорност на корозија, не е лесна за 'рѓа напнатоста на пролетта

Висока цврстина, долг животен век, добра отпорност на корозија, не е лесна за 'рѓа напнатоста на пролетта

Доволно продолжение Пролетта ги исполнуваат вашите дневни потреби и замени По пакет : 1 парк Материјал :

Висока цврстина, долг работен век, добра отпорност на корозија, не е лесна за Затегнување на ' рѓа пролет�

Име на производот : Продолжена пролет CS : 0,3мм ОД : 3мм / 4мм Должина : 10 / 15 / 20 / 25 / 30мм Тип 1 : Пролет на напнато

Направено од не'рѓосувачки челик, не е лесно да се 'рѓа и е потрајно ● Големина : Дијаметар на жица × Надв�

Висока цврстина, долг животен век, добра отпорност на корозија, не е лесна за 'рѓа напнатоста на пролетта

Висока цврстина, долг животен век, добра отпорност на корозија, не е лесна за 'рѓа напнатоста на пролетта

Висока цврстина, долг животен век, добра отпорност на корозија, не е лесна за 'рѓа напнатоста на пролетта

Доволно продолжение Пролетта ги исполнуваат вашите дневни потреби и замени По пакет : 2 парчиња...

Добредојдовте во мојата продавница, издржлив и долг живот, мал и лесен, лесен за чување и носење, тоа е ва

Scroll