Ново
јо Предиво Буци Предиво Капчиња Предиво 160ГР Готон Предиво За Плетење 1 Или 2 Ролни Повеќебојни Полиестерски Влакна Плетење Предиво Рачно Плетење Предиво Ткаење Пр?

јо Предиво Буци Предиво Капчиња Предиво 160ГР Готон Предиво За Плетење 1 Или 2 Ролни Повеќебојни Полиестерски Влакна Плетење

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 280.80

● Разновидност на бои : Ова предиво има 30 светли бои, а шарените бои обезбедуваат доволно материјали за вашиот рачно изработен занает САМ. ● Висококвалитетен материјал : Ова предиво е изработено од мека волна против пилинг и мешана ткаенина, со добра пластичност. Тие можат лесно да се обликуваат во која било форма што ја сакате. За почетници, исто така е многу применливо. ● Широк спектар на употреба : предивото Готон е погодно за правење џемпери, шалови, ракавици, ракотворби итн. Ви овозможува да си играте со вашите уметнички идеи, да уживате во сопственото рачно изработено и да создадете среќа. ● Многу придобивки : во процесот на плетење со предиво, можете да вежбате и раце и мозок и да уживате во животот во процесот на поминување на времето, така што вашиот живот повеќе не е монотон. ● Одличен подарок : Направете волнено предиво во слатки играчки, кукли, модни додатоци и други занаети. Ова е идеален подарок за деца, љубовници, пријатели За Божиќ, годишнини и родендени. Тоа е многу комеморативно. } Рачно изработени подароци од капчиња предиво се совршени подароци за деца, пријатели и колеги. Изгледа добро и има многу смисла. Волната има широк спектар на намени, можете да направите секакви работи што ви се допаѓаат и да уживате во забавата на рачно изработената САМОДОВЕРБА.€ DIY вашиот проект за плетење : предивото за Плетење е погодно за луѓе кои сакаат плетење и капчиња, ЗАНАЕТИ САМИ, рачно изработени проекти и плетење облека. Мекиот материјал прави предметите плетени од овие предива да се чувствуваат удобно и топло, а може да се користат и како плетена облека за бебиња.● Препорачана големина на игла : шамија 2 20мм/0,8 во игла за стап, ракавици/палто 1 12мм/0,5 во стап игла куката за капчиња може да усвои 6,0-8,0 мм/0,2-0,3 во спецификација на quest : Материјал : полиестерски влакна во боја : 30 бои количина : 1, 2 групна тежина : приближно 160 g (5,6 унци) / Пакетот group ® вклучува : 1 ролна : 1 х Капчиња предива, 2 ролни : 2 х капчиња предива : * ние нудиме 100% враќање на парите или размена ако производот има проблеми со квалитетот, можете да купите со доверба.* Ние нудиме 24 часа онлајн услуги на клиентите, ве молиме слободно испратете ни порака доколку имате какви било прашања. Ви благодариме за добрата комуникација!* Ветуваме дека ќе испратиме во рок од 24 часа, а времето за испорака е 7-20 работни дена.

За стоката

Material:
Polyester fiber
Colour:
30 colors
Quantity:
1, 2 groups
Weight:
approx 160 g (5.6 ounces) / group
◆ Package includes:
1 roll:
1 x crochet yarns, 2 rolls
◆ Customer Service:
* We offer 100% Money Back or Exchange if the product has any quality issues, you can buy with confidence.:
* We offer 24 hours online customer service, please feel free to message us if you have any questions. Thanks for good communication!:
* We promises to ship within 24 hours, and the delivery time is 7-20 working days. :

Слична стока во категоријата

Бренд : ДМЦ Количина : по ковчег Боја : 7995 Состав : 100% Волна Инструкции За Перење : Само Суво Чистење Произв

Содржина : 100% Големина На Полиестерска Топка : 300гр / 10,5 мл, 201м / 220ид Нега : машинско перење И сув Мерач : #

ВИСОКОКВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ : предивото е направено од 78% памук, 22% најлон 50гр Х 3, 80м (87,5 јд) Х 3 Мазна и елас

Доволно Количество За Употреба : ќе добиете 10 ролни предива за капчиња и 2 парчиња куки за капчиња, изоби�

Бренд : ДМЦ Количина : по ковчег Боја : 7582 Состав : 100% Волна Инструкции За Перење : Само Суво Чистење Произв

Скитањето е многу погодно за украсување на домот и плетење на рацете Мекото скитање има висока еластичн

Најлошо Волна Алпака Мешавина предиво Квинсленд Рустикален Твид е мешавина од волна, алпака и допир на �

Бренд : ДМЦ Количина : на 10 грама топка Боја : 906 Состав : 100% Памук Големина : 8 Дмц Памук Перле Нишка Големин

Памучно ПРЕДИВО за Плетење Материјал : волна КОНУС ЗА ПЛЕТЕЊЕ предиво Бебешко предиво за плетење можете

Бренд : ДМЦ Количина : по ковчег Боја : 7196 Состав : 100% Волна Инструкции За Перење : Само Суво Чистење Произв

ПАТОНИКанадијана Предиво Патони најголем и најсеопфатен опсег на сенки што е совршено и за плетени и за

Додадете малку луксуз во вашата гардероба Оваа Пролет / Лето со раскошната Финес Памучна Свила ДК Од Кра

2 стилови, е готов производ, другиот Е САМ, вклучувајќи материјали Ткајте го срцето во цвеќиња, љубов што

100% Полиакрилик Акрилна волна направена од 100% полиакрилик Волнен Карактер Разноврсна Мека, топла и нену�

ПОВЕЌЕБОЈНО ПРЕДИВО : Секоја торта од ова шарено предиво тежи 3,5 мл (100 g) и е 185 yds (170 м) долго совршено плет�

Конец За плетење : можете да направите свои џемпери или капи за вашите најблиски како подароци, што има с

предиво Кога го воведовме кобаси, предиво за чорапи без волна што нема да иритира или прегрее, тоа беше т

Бренд : ДМЦ Количина : по ковчег Боја : 7166 Состав : 100% Волна Инструкции За Перење : Само Суво Чистење...

Содржина : 100% Органски Памук, Тежина : 150 g / 5.3 мл, Должина : 465 м / 508 јд, Предиво Тежина : 2Парична Казна / Сп�

Плетење со капчиња : ова е совршен комплет за плетење капчиња за почетници, бидејќи влакното од мини пре�

Боја #264, Остриги Рачно обоен 3 влакно пима памук со иста разноврсност како персиската волна За игла кори�

100% Полиестер Економична големина на голема топка Содржина : 100% полиестер Големина на топката : 300гр / 10,5

ПОЛИЕСТЕРСКИОТ ПАМУК е ПОФЛЕКСИБИЛЕН ОД ЧИСТИОТ ПАМУКНашето густо предиво е направено од полиестерско

Откријте го старото розово памучно предиво специјално за амигуруми и целата наша палета на предива за к

Благодарение На неговата мешавина, Бебето ализе најдобро е многу меко и совршено за чувствителната беб�

100% памук Тежина На Предиво : Најлошо, #4, Средно, 10 слоја 760 јарди (~695 м) на 400гр (14,1 мл) конус...

Боја #256, Едвај Сина Рачно обоен 3 влакно пима памук со иста разноврсност како персиската волна За игла ко

Катја Предиво, Лувр,.50 грама, 180 јарди Направено од 96% Вискоза, 3% Полиестер, 1% Најлон Предложени Игли За Пл�

Кадифеното Предиво Хималаја е прекрасно меко предиво кое на вашиот финален производ ќе му даде најубав�

Scroll