Ново
Пластична тркалезна шипка од 3 п.п.

Пластична тркалезна шипка од 3 п.п.

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2.33

【Добар дизајн】 -Полиоксиметилен шипки Употреба за воздушна, механичка (ПОМ) полиоксиметиленски шипки инженеринг, земјоделство, индустрија, итн. 【Функција】- Тоа е висока точка на топење, висока кристална термопластична (ПОМ) полиоксиметиленска шипка која инженерира пластика. Тој е многу погоден за машинска обработка на автоматски струг, особено за производство на прецизни делови. 【Предности】- Во повисокиот опсег на влажност- има супериорна отпорност на влијание, температурата и влажноста имаат мало влијание врз тоа, и сè уште има голема ригидност во вода со висока температура. 【Добар дизајн】- пластична тркалезна шипка направена во пом материјал, одлична цврстина; Отпорност на висока температура, отпорност на абење и отпорност на корозија. Добра електрична изолација; Добра димензионална стабилност. 【Апликација】- Пластична шипка широко користена во производството на разни лизгачки ротирачки машини и прецизни делови- како што се ролери за лежишта, прстени за лежишта, градежен хардвер, мешунки, куќишта за пумпа, завртки, завршни и индустриски делови. 【Добар дизајн】 -Полиоксиметилен шипки Употреба за воздушна, механичка (ПОМ) полиоксиметиленски шипки инженеринг, земјоделство, индустрија, итн. 【Функција】- Тоа е висока точка на топење, висока кристална термопластична (ПОМ) полиоксиметиленска шипка која инженерира пластика. Тој е многу погоден за машинска обработка на автоматски струг, особено за производство на прецизни делови. 【Предности】- Во повисокиот опсег на влажност- има супериорна отпорност на влијание, температурата и влажноста имаат мало влијание врз тоа, и сè уште има голема ригидност во вода со висока температура. 【Добар дизајн】- пластична тркалезна шипка направена во пом материјал, одлична цврстина; Отпорност на висока температура, отпорност на абење и отпорност на корозија. Добра електрична изолација; Добра димензионална стабилност. 【Апликација】- Пластична шипка широко користена во производството на разни лизгачки ротирачки машини и прецизни делови- како што се ролери за лежишта, прстени за лежишта, градежен хардвер, мешунки, куќишта за пумпа, завртки, завршни и индустриски делови. Опис на производот Производ Карактеристики : Материјал : Пом форма : Боја на шипката : Бела OD : 5 mm должина : 1 M пакет Вклучен : 3 парчиња x полиоксиметиленски шипка Производ Карактеристично : Одлична цврстина Добра електрична изолација Добра димензионална стабилност Висока отпорност на растворувачи лесна за машина. 1. Тоа е висока точка на топење, висока кристална термопластична инженерска пластика. Поради добрите карактеристики на ПОМ, таа е многу погодна за обработка на автоматски струшки, особено за производство на прецизни делови. 2. Во повисокиот опсег на влажност - тој има супериорна отпорност на влијание, температурата и влажноста имаат мало влијание врз тоа, и сè уште има голема ригидност во вода со висока температура. 3.Призации : Ролери за лежишта, прстени за лежишта, градежен хардвер, меч, куќишта за пумпа, завртки, завршни и индустриски делови. 4. Може да се користи за делови за подмачкување, декоративни делови, прецизни инструменти, лежишта, запчаници, пумпи, изолирано куќиште.

За стоката

Слична стока во категоријата

Рачно изработено на островот Бајнбриџ, САД Кинетичка технологија Танин празна боја, бургундска примарн

655 бронзата, исто така наречена "Силиконска Бронза", е силна, со добра отпорност на корозија, еластичност

Одлична цврстина Добра димензионална стабилност Ниска апсорпција на влага Лесен за машина Температура

Од лесна моќност, модел 5,6 ”кој е совршен за пастрмка, панфис и други мали видови на слатководни води...

【Големина】 : 1 ”(25,4 мм) во дијаметар; 10 "должина (250мм); 2 парчиња 【Висок квалитет на материјал】 Изработе

99,95% Волфрам Должина12 " / 304,80 Мм Дијаметар1 " / 25,4 мм Форма : Прачка Полиран Финиш Волфрам Својства И Аплика�

Најлоннилатрон GS нуди голема јачина, вкочанетост, цврстина, издржливост, добра отпорност на зрачење, тр�

Направено од материјал, издржлив и практичен за употреба Гумено здолниште и 3Д очи за дополнителна прив�

【Димензии】 Должина : 1м / 3.28ft; Надворешен дијаметар : 15мм / 0,59 " 【Висок квалитет на материјал】 Пом прачка

Направено од високо квалитетен месинг, висока сила и цврстина, цврста и издржлива Добри механички својс

Форма : ролна; Материјал : Неопрена; Одделение : голема сила; Дурометар : 70а; Тип на поддршка : обична Дебел�

Име на производот : тркалезна шипка од не'рѓосувачки челик Материјал за шипки со тркалезна вратило : не'р

Ние силно веруваме дека квалитетот е клучен за сите производи Може да се гарантира дека ќе бидете расип�

Спецификација : Карактеристики : Овој производ е упатства за не'рѓосувачки челик за риболов и тролење со

Лесен и удобен за преземање, комплетот го има целиот материјал потребен за риболов, овозможувајќи ви да

Облик : лента; Материјал : EPDM; Оценка : стандард; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : Акрилно лепило Дебелина :

Брендот Weldy припаѓа на Leister, со добар квалитет Професионалниот и моќен заварувач на истиснување за пласт

99,95% Волфрам Должина36 / 914, 40 мм, Дијаметар0,5 " / 12,70 мм Облик : Круг Состојба : Нова, неискористена Заврши : По

Scroll