Ново
Пластична тркалезна шипка од 2 парчиња 0,16inch dia 39inch должина, црни полиоксиметиленски шипки Инженеринг пластични тркалезни шипки за алатка за занаетчиски DIY, не-прила

Пластична тркалезна шипка од 2 парчиња 0,16inch dia 39inch должина, црни полиоксиметиленски шипки Инженеринг пластични тркалезни

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.33

【Добар дизајн】- 4 mm OD 1 M должина Полиоксиметилен шипка Употреба за воздушна, механичка (POM) полиоксиметиленска шипка инженеринг, земјоделство, индустрија, итн. пластика. Тој е многу погоден за машинска обработка на автоматски струг, особено за производство на прецизни делови. 【Предности】- Во повисокиот опсег на влажност- има супериорна отпорност на влијание, температурата и влажноста имаат мало влијание врз тоа, и сè уште има голема ригидност во вода со висока температура. 【Добар дизајн】- тркалезна шипка направена во пом материјал, одлична цврстина; Отпорност на висока температура, отпорност на абење и отпорност на корозија. Добра електрична изолација; Добра димензионална стабилност. 【Апликација】- прачка широко користена во производството на разни лизгачки ротирачки машини и прецизни делови- како што се ролери за лежишта, прстени за лежишта, градежен хардвер, мешунки, куќишта за пумпа, завртки, завршни и индустриски делови. Опис на производот Производ Карактеристики : Материјал : Пом форма : Боја на шипката : Бела OD : 5 mm должина : 1 M пакет Вклучен : 3 парчиња x полиоксиметиленски шипка Производ Карактеристично : Одлична цврстина Добра електрична изолација Добра димензионална стабилност Висока отпорност на растворувачи лесна за машина. 1. Тоа е висока точка на топење, висока кристална термопластична инженерска пластика. Поради добрите карактеристики на ПОМ, таа е многу погодна за обработка на автоматски струшки, особено за производство на прецизни делови. 2. Во повисокиот опсег на влажност - тој има супериорна отпорност на влијание, температурата и влажноста имаат мало влијание врз тоа, и сè уште има голема ригидност во вода со висока температура. 3.Призации : Ролери за лежишта, прстени за лежишта, градежен хардвер, меч, куќишта за пумпа, завртки, завршни и индустриски делови. 4. Може да се користи за делови за подмачкување, декоративни делови, прецизни инструменти, лежишта, запчаници, пумпи, изолирано куќиште.

За стоката

Слична стока во категоријата

Големина : Дијаметар : 6мм / 0,23 инчи, должина : 100мм / 3,9 инчи Материјал : Направено од 304 не'рѓосувачки челик,

Форма : ролна; Материјал : БунаН; Оценка : стандард; Дурометар : 40А; Тип на поддршка : Акрилно лепило...

Форма : ролна; Материјал : БунаН; Одделение : голема сила; Дурометар : 50А; Тип на поддршка : Акрилно лепило...

Риболовната шипка е лесна и удобна за преземање, комплетот го има целиот материјал потребен за риболов,

Форма : ролна; Материјал : Неопрена; Одделение : голема сила; Дурометар : 70а; Тип на поддршка : обична...

510 бронзата има висока јачина и отпорност на абење и обезбедува отпорност на корозија Ги исполнува спец�

Може да се користи на отворено долго време, еднократно, не е лесно да се избледи 【Мултисценска апликаци�

Направено од материјал, издржлив и практичен за употреба Гумено здолниште и 3Д очи за дополнителна прив�

Дијаметар тол + / 009 " Бакарна тркалезна шипка 1,125 "дијаметар x 6 должина на нозете Дијаметар тол...

[СПЕЦИФИКАЦИИ НА СТАВКАТА] Дијаметар : 5 / 32", Боја : Бела, Тежина : 10 фунти Должина : 1.370 стапки., Материјал : HD

【Големина】 : 1 ”(25,4 мм) во дијаметар; 10 "должина (250мм); 2 парчиња 【Висок квалитет на материјал】 Изработе

Облик : лента; Материјал : EPDM; Оценка : стандард; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : Акрилно лепило...

✅ HDPE Rod All Rurner изведувач HDPE Rod е одлична за отпорност на абење ✅ Ниско триење HDPE прачка широко користена в

Спецификација : Карактеристики : Овој производ е упатства за не'рѓосувачки челик за риболов и тролење со

【Димензии】 Должина : 1м / 3.28ft; Надворешен дијаметар : 15мм / 0,59 " 【Висок квалитет на материјал】 Пом прачка

Форма : ролна; Материјал : Неопрена; Оценка : стандард; Дурометар : 70а; Тип на поддршка : Акрилно лепило...

Материјал : 6061 Алуминиум Дијаметар : 1 / 2"(12,7 мм); Должина : 6 " (152,4 мм) Пакетот вклучува : 1 парчиња Алуминиумс

Внимавајте на ефтино направено копирање на Кина Овие се опигиналните риболов 2 пакувања, достапни во 3 г�

Форма : ролна; Материјал : СБР; Оценка : стандард; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : Акрилно лепило...

Брендот Weldy припаѓа на Leister, со добар квалитет Професионалниот и моќен заварувач на истиснување за пласт

Ако имате проблем, ве молиме контактирајте ја нашата поддршка за клиенти и ние ќе ви одговориме во рок о�

Ние силно веруваме дека квалитетот е клучен за сите производи Може да се гарантира дека ќе бидете расип�

Направено од високо квалитетен месинг, висока сила и цврстина, цврста и издржлива Добри механички својс

Име на производот : тркалезна шипка; големина : 100 x 2mm / 3,9 "x 0.078" (l*d) Материјал : челик со голема брзина...

✅13,5 стапки (410 см) долго кога е продолжено; Средно дејство ✅matte црна завршница за намален рефлексија пом�

[ITEM SPECIFICATIONS] Diameter : 1 / 8", Color : White, Weight : 1 lbs., Length : 210 ft., Material : HDPE, Grade : Marine Grade, Profile : Round [PERFORMANCE] Commonly known as marineboard

Scroll