Ново
Шопс ЦМИТ 5у Сачмарка Микрофон-Сина

Шопс ЦМИТ 5у Сачмарка Микрофон-Сина

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2959.84

Schoeps CMIT5 U Сачмарка Микрофон - Полиран Дрво Носење Случај-SG20 Вртливата Заеднички-W140 Пена Шофершајбната-Schoeps 1 Година Гаранција. Фреквентен Опсег : 40хз-20кхз. Чувствителност : 17m V/Годишно. Еквивалентно Ниво На Бучава( а-пондерирана) : 14дба. Еквивалентно Ниво На Бучава( CCIR) : 24d B. Шупс Цмит5у Сина Пушка микрофон насоката се зголемува непречено со повисоки фреквенции, што резултира со многу избалансиран звучен карактер. Покрај тоа, нивото на звук на микрофонот се намалува тивко, но стабилно за звуците надвор од оската, овозможувајќи тие да се снимаат неутрално, како и намалување на ефектите од движењето за време на операцијата на бум. Исто така, има многу посилна насоченост отколку што може да се очекува од микрофон со неговата должина. Доколку е потребно, може да се користи и за музички снимки, на пример оперски снимки.Квалитетот на звукот на остатоците е конзистентен дури и ако микрофонот се ротира на својата оска, бидејќи неговата насочена шема е иста и во вертикалната и во хоризонталната рамнина. Три филтри активирани со копче овозможуваат микрофонот да се прилагоди на ситуацијата со снимање. Акцентот со висока фреквенција (+ 5 d B на 10 k Hz) ја подобрува разбирливоста на говорот и ја компензира загубата на висока фреквенција предизвикана од шофершајбната. Стрмен филтер со низок пресек (18 дб/октомври. под 80 Hz) ја потиснува бучавата од ветерот и бумот. Нежен нискофреквентен ролоф (6 дб/октомври. под 300 Hz) компензира за ефектот на близина. Парови Led Диоди до секое копче го означуваат статусот на филтрите. Дури и во темнина корисникот може да ги прочита поставките и да види дека микрофонот е во функција. Поставките се задржуваат кога микрофонот е исклучен. Капсулата и засилувачот е изградена како единствена единица, за разлика од микрофоните на серијата Шепс "Колет".

За стоката

Слична стока во категоријата

Количина на пакет : 1 Тип на производ : Опрема за звук и снимање Димензии на пакетот : 11,4 cms (l) x 23,4 cms (W) x 30.0 cms

5 ветробрански стакла Деноа силикон обложени ЗдравоВерност Еднонасочно 9 стапки издржлив кабел...

Продолжена горна јасност со мазни средни фреквенции за секој глас или инструмент Рачно изградена сопс�

Екстремно низок шум со голем дијафрагма кардиоиден кондензатор микрофон со излез XLR / USB...

Микрофон за кондензатор за квалитет на картоид во студиото Вграден шофершајбна за професионален звук...

Дебелина : 6мм Материјал : Пена со Добар квалитет Ве молиме, потсетете се дека поради светлосните ефекти,

Звук на врвен квалитет Високата стапка на примерок од одговор од 192k Hz / 24bit и широка фреквенција (100 Hz 18k Hz)

Класичниот звук на ФМ радио гласовите Мазен, природен и контролиран звучен карактер ПроменливаД за мин�

Стерео приклучок од 3,5 мм одговара за сите ВИДОВИ КОМПЈУТЕР Бучно откажување Висококвалитетен сет со по

Микрофон за кондензатор усвојува USB интерфејс, приклучок и репродукција, возач без инсталација Употреб�

Микрофон со високи перформанси, вистинска репродукција на звук Висока чувствителност, се збогува со ог�

НУДИ ГОЛЕМА РАЗНОВРСНОСТрачната Аудио Техника AT2005 USB има XLR и USB врски за да можете директно да ја корист�

Употреба : Компјутерски Микрофон Излезен интерфејс : УСБинтерфејс Материјал на телото на цевката : алум�

H&AC50 Студио Емитува Микрофон Микрофон КлипОбликувани Abs Заштитни СлучајПрирачникH&А Една Година Сад Гар

Динамичен микрофон со суперкардиоиден пикап шема 50 Hz 18k Hz одговор на фреквенција црна завршница...

Blucoil севоеден микрофонски бум рака плус поп филтер Белешка : Молња до USB 3 камера и кабли за адаптер OTG не с

ПРИКЛУЧЕТЕ И ИГРАЈТЕ УРЕДИ.СО ДИЗАЈН БЕЗ ПРЕКИНУВАЧ целото тело; користење на кален бакар за чистота за

♪ 【Додаток за откажување на бучава】 ♪ ♪ ♪ : Прилагодливиот штанд на раката на ножици е направен од цел

?●Надграден Пакет Опрема За Подкаст} пакетот микрофон за подкаст е опремен со микрофон бм800 подкаст мик�

Поради неговиот сопствен, компактен дизајн, MIC Go може да кликне десно на вашиот лаптоп или да седне ненам

УСБмикрофон за снимање на приклучок и игра со USB кабел со 2,5 метри (8,2 стапки) за компјутерски компјутерск

1 Ова е микрофон за кондензатор само работи со уредот што може да обезбеди доволно моќ за тоа...

Започнете го вашето домашно студио овде : Овој микрофон XLR Podcast има кардиоиден образец и „крајна адреса�

Обезбедете јасен стерео звук т.е Со кардиоидно насочување, предниот дел на сценариото зема ефективни из

Кондензаторот со висока чувствителност обезбедува вокална разбирливост и јасност Кардиоидното насоче

▼ Цените на големо, нарачајте повеќе за да ги балансирате трошоците за испорака ✔ Опрема за студио за п�

15.75" Флексибилен Микрофон За Кондензатор На Гуска Со Кардиоидна Поларна шема Микрофонот Sennheiser meg 1440 goosenec

Микрофон на кондензатор Фаќајте богат, целосен звук од извори кои се директно пред микрофон; 100% го обно�

Scroll