Ново
ДГБРСМ 25 парчиња 4-40 х 1/2 Нерѓосувачки Челик Ален Глава Хексагон Сокет Сет Завртки Чаша Точка Со Хексадецимален Клуч Клуч

ДГБРСМ 25 парчиња 4-40 х 1/2 Нерѓосувачки Челик Ален Глава Хексагон Сокет Сет Завртки Чаша Точка Со Хексадецимален Клуч Клуч

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 111.84

Висококвалитетни материјали : завртките и клучевите за прицврстување се изработени од нерѓосувачки челик, не ' рѓосани, без загадување и издржливи. Фиксирање завртка : ГРУБ НАВОЈ ЧАША ТОЧКА СС шестоаголен приклучок рамен главата завртка. Главата е рамна и мазна, силата е рамномерна, а ефектот на прицврстување е подобар. Опсег на примена : Целосно навојни завртки без глава со вдлабнат шестоаголник, погодни за механички апликации. Функција на производот : врши сила на притисок или сила на стегање преку долниот врв што излегува од дупката. Пакетот содржи : 25 x завртка за прицврстување + 1 x хексадецимален клуч. Висококвалитетни материјали : завртките за прицврстување и клучевите се изработени од нерѓосувачки челик, кои не се ' рѓосани, без загадување и издржливи. Функција на производот : поставената завртка поминува низ дупката со навој во надворешниот објект и е близу до внатрешниот објект за да спречи негово движење во однос на надворешниот објект. Применува сила на компресија или стегање преку долниот врв што излегува од дупката. Пакетот содржи : 25 х одредување завртка 1 х хекс клуч.

За стоката

Слична стока во категоријата

Отпорен На Корозија А270 Нерѓосувачки Челик Конус Точка Груб заврткиДИН 914 2мм Метричка Нишка, М20,4 мм Тере

Поставените Завртки ги спречуваат деловите да се вртат во однос на вратилото Најлон 6 / 6 е погоден каде н

2.5*320 парчиња; 2.5*520 парчиња; 3320 парчиња;3420 парчиња; 3620 парчиња 4420 парчиња; 4620 парчиња; 4820 парчиња...

Нишка : Груб / Конец / Случај Стврднат / Цинк Препорачани Хексадецимален Приклучок Ален Клуч : 3 / 32 (Инч�

Нерѓосувачки Челик Конус Точка Груб Завртка Ве молиме проверете ја нашата продавница за друга големина

[Спецификација] : ) Модел : М3х6мм; Материјал : 304 нерѓосувачки челик; Вкупна Должина На Завртката : 6мм / 0,24"; �

Големина На конец : М8 х 20мм; Еластичен Опсег : 12.060.0 N; Удар На Клипот На Топката : 1.8 мм / 0.07" Тип на возење : �

Scroll