Ново
Keebomed hazmat костум, хемиски заштитен покрив, категорија III, тип А, микропорозен, аспиратор, еластични зглобови и глуждови, патент

Keebomed hazmat костум, хемиски заштитен покрив, категорија III, тип А, микропорозен, аспиратор, еластични зглобови и глуждови,

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 63.84

Препуштена полипропилен ламинирана со ЈП филм. Направени во САД и увезени. Затворање на патент. Само миење на рацете. Пакет од 1 костум од хазмат. Облека со високо квалитетна изолација. Со патент и аспиратор, бела боја. Микропорозен материјал, прислушувани споеви, прицврстен аспиратор, еластични зглобови и глуждови, патент предниот дел со размавта од невреме. Заштитно покривање, PPE категорија III, тип А, микропорозен материјал, прислушувани споеви, прицврстена аспиратор, еластични зглобови и глуждови, патент пред со бура, бело. Косманот Keebomed hazmat е еден вид лична заштитна опрема (PPE) дизајнирана да го заштити носителот од изложеност на опасни материјали. Се состои од костум со полно тело направено од материјали како што е полипропилен и е за еднократна употреба. Костумот е дизајниран да биде херметички и да обезбеди бариера помеѓу носителот и опасниот материјал. Најчесто се користат од првите испитаници и други работници во ситуации кога постои ризик од изложеност на хемиски, биолошки или радиолошки опасности. Тужбата е достапна за оние помеѓу височините на 5’4 ''-6'7 '.

За стоката

Слична стока во категоријата

48% модакрилик, 37% лиоцел, 15% арамид Увезени Затворање на копчињата Машинско миење Propper Wildland Overpacket Yellow...

ЕЛЕГАНТЕН и СТИЛСКИ ДИЗАЈН – Нашите корпи за менување бебиња од морска трева можат да се пофалат со сти�

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот Полипропиленска ткаенина со полие

70% Бамбус И 30% Памук Мека и Пријатна Удобностнавлаките за Менување На подлогата За животни Се изработени

Ги исполнува и ги надминува стандардите NFPA 70 E PPE категорија 3 и има рејтинг на АТПВ од 27 кал / cm2...

Земја на потекло : Кина Изработени од високо квалитетни материјали Тежина на пакет : 7,4 фунти Тип на прои�

Овој пакет вклучува лист за креветче и горниот слој за менување на подлогата Лист за креветче : Органски

2.Тип : Менување Рампа Покрие бебе бебиња бебе нежен Циклус. Исушете Се На Тивок Оган бебе производи бебе

Одликувајќи се со бела земја со фрлени сини китови и сиви сидра Изработени од супер меки кадифни ткаени�

УДОБНОСТ И ЗАШТИТА : оваа подлога за дишење и удобно менување има ремен за врзување за безбедно врзување

Скоро јасна прозорецот на аспираторот TCG серија обезбедува 100% вистинска острина во боја и вклучува обло

Овој капак за менување на подлогата одговара на сите влошки за менување до 17 инчи х 32ин Целосно еластичн

Велбоа, Полиестер Ткаенините се Меур Точка100% Полиестер Велбоа Цврста Розова Боја Одговара на стандардн

УЛТРАМЕКА И ДИШЕ : Овој капак За подлога За Менување Бувови Е изработен од висококвалитетна мека ткаени�

Полиетилен Направено во САД Затворање на патент Машинско миење ✅ Материјал : Полиетилен обложена со ви�

100% памук Увезени Тип На Ткаенина : 100% Памук Број на модел : 1034035с.Вклучува Менување На Капакот На Подлогат

Овој капак за менување на подлогата е изработен од супер мека ткаенина што дише, која е лесна ,удобна и н�

100% памук муслин Увезени еден 31" х 17 " претходно измиени памук муслин полиестер исполнет преносни менувањ

Безбедно Вклопување : со 5 "длабок џеб и обвиткана еластична лента на дното, нашите капаци за менување на

Ockебови : Двоен џебови со биб, две џебови за грб, две џебови со алатки Двојно поглавје фронт со отворање з�

УНИКАТНО : уникатното уметничко дело на овој симпатичен принт беше рачно насликано и ќе ги плени своите

Овој капак за менување на подлогата одговара на сите влошки за менување до 17 инчи х 32ин Целосно еластичн

Полиетилен Направено во САД Затворање на патент Машинско миење ✅ Материјал : Полиетилен со висока густ�

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

Овој капак за менување на подлогата одговара на сите влошки за менување до 17 инчи х 32ин Целосно еластичн

Scroll