Ново
Рачно обоена 18 броење ткаенина од Аида, ткаенина од вкрстено бод - 58 x 58 - порта за сливи

Рачно обоена 18 броење ткаенина од Аида, ткаенина од вкрстено бод - 58 x 58 - порта за сливи

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2127.20

Порта за сливи е прекрасна длабока сенка! Замислете потопло засенчена со боја на DMC 154. Рачно обоена 18 КТ Аида ~ Прекрасен дизајн со мермер во секоја од овие рачно обоени ткаенини за вкрстено бод!. Пет големини на располагање за да изберете за да се осигурате дека ќе добиете доволно за вашиот проект. Висококвалитетна ткаенина за вез што главно се користи за вкрстено бод, но може да се користи и за вез од лента и црна работа! Прекрасна тежина на оваа ткаенина и допир. Colorfast и отпорна на избледени. Прекрасно шевови. Прекрасна рачно обоена 18 брои Аида, 100% памук. Започнуваме со висококвалитетна крпа на DMC AIDA и боја на една од нашите прекрасни бои. Ткаенината е боја брза и отпорна на згаснување и е заситена со бојата што ја избирате! Вашиот третиот двор од 18 брои крпа на Аида ќе измери приближно 19 "x 35", вашиот половина двор ќе измери приближно 28 "x 35", а вашиот целосен двор ќе измери приближно 35 "x 56". Овие обоени ткаенини му даваат на вашиот проект за игли за прекрасна димензија и прекрасна длабочина. Мермерните обрасци на ткаенините што можат да се борат додаваат на вашиот веќе убав проект за шиење, давајќи им финиш за квалитет на наследство. Секое сечење е убаво мермер и шемата што ја гледате е блиска претстава за тоа што ќе го добиете. За уште повеќе избори во боја, видете ги нашите многу други списоци. Платното Аида е многу разноврсна и може да се користи за бројни занаети за шиење, вклучувајќи ги и најчестите од кои е вкрстено бод. Овие други занаети вклучуваат вез од лента, вез од мушка, исечоци, црна работа/бела работа, трупец, апликација и многу повеќе! Време на обработка : Секоја 18 брои крпа на Аида се прави во моментот кога ќе се постави вашата нарачка. Ве молиме, дозволете приближно 14-21 дена вашата ткаенина да помине низ нашиот уникатен процес на умирање.

За стоката

Слична стока во категоријата

Перивинкл убаво и нежно засенчување на оваа боја Рачно обоена 14 КТ Аида ~ Прекрасен дизајн со мермер во �

Класичен резервен златен етикета Аида е висококвалитетна крст бод ткаенина Аида Направено од 100 процен�

【Исечете ја по волја на големината на ткаенината AIDA е 25,6 x 39 инчи, што е доволно големо за да се намали ко�

Материјал : Направен од 13% постелнина и 36% памук и 51% полиестер Тоа е традиционален стил на ткаење за ова�

Античката боја е најблизу до DMC Color 3774, со различни нијанси Рачно обоени 11 КТ Аида ~ Прекрасен дизајн со ме

Големина : 19 ″ × 21 ″ (48 см × 53 см) погодно за какво било игли Квалитет : Највисок квалитет во светот загара

14ct Крпа на Аида (14 дупки по инч), многу лесна за броење ткаенина што се користи за проект за вез на вкрстен

Имаме предмети како : ткаенина од вкрстена бод, ткаенина на вкрстена бод Аида, крстосница за крст, крпа з�

Chamois е потемна и полесни нијанси на DMC боја 950 Рачно обоена 22 КТ Аида ~ Прекрасен дизајн со мермер во секој�

Совршено за DIY : Вез, виси вез, везови игла и машински везови, совршени за вклопување на вашиот занает за п

Две парчиња, секоја од нив е 15 "x 18", крст бод Аида крпа, ткаенина за игли Направено од 100% памук Пакет : вала�

Погодно за многу видови на сцена, можете слободно да ја намалите големината според вашата потреба...

Scroll