Ново
Jimим Данлоп 33p.0225 Никел Сребрен прст и Тумбик, .0225 “, 5/Player's Pack

Jimим Данлоп 33p.0225 Никел Сребрен прст и Тумбик, .0225 “, 5/Player's Pack

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 356.96

Мерачи (ин.) : .013, .015, .018, .020., .0225, .025in. Доставете светла и класичен звук. Одлично за банџо, челик за педали, резонатор или акустична гитара. Земја на потекло : Соединетите држави. Никел сребрени прсти на прсти испорачуваат светла и класичен звук на бањо, челик за педали, резонатор или акустична гитара. Мерачи (ин.) : .013, .015, .018, .020., .0225, .025in.0225 - Никел сребрен прсти 5 избори по пакет на играч.

За стоката

Слична стока во категоријата

【Практичен дизајн】 Прилагодливиот избор на прсти за гитара е дизајниран да ја ублажи болката при избо�

Мерач : 1,50мм Тон и чувство на тортикс Брзина и прецизност на џезот III Достапно во стандардни мерачи на то�

Вклучена е разновидна дебелина : 0,46мм (4 парчиња) / 0.71mm (4 компјутери) / 0.96mm (4 компјутери) идна средн�

Делрин материјалот обезбедува тон на маснотии и масното ослободување Подобро ракување со зафат со низо

Избраните гатачи се направени за да се зафатат, со површина што не се лизга што е удобна и лесна за контр�

Мат бел дел од завршувањето на Делрин Остра точка за прецизна артикулација Заболен раб за брзина и конт�

Мерачи : Тенки, средни, тешки, екстра тешки Достапно со највисок квалитет на целулоид Достапно во 12 бои...

Изберете го ноктите за играње жици на инструменти Совршен избор за класична гитара, Фламенко, Бањо, Манд

Scroll