Ново
Екстракт Од слад Агарски Плочи-Науки Еввива-Одлични За Печурки, Калапи, Габи - 10 Подготвени Јадења Од Меа Петри - Исто Така Одлични За Научни Фер Проекти!

Екстракт Од слад Агарски Плочи-Науки Еввива-Одлични За Печурки, Калапи, Габи - 10 Подготвени Јадења Од Меа Петри - Исто Така

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 495.84

ПОДГОТВЕНИ ПОГОДНИ АГАРСКИ ПЛОЧИ. НЕ ГУБЕТЕ ВРЕМЕ ИСТУРАЈЌИ АГАР. Плочите се претходно истурени МЕА агар или екстракт од слад агар. Екстракт од слад агарот е медиум за одгледување квасец, мувла и други габи. Одлично за студентски научни фер проекти. ПЛОЧИТЕ ЌЕ ПРИСТИГНАТ ВО ОДЛИЧНА СОСТОЈБА ИЛИ ВАШИТЕ ПАРИ НАЗАД! Ние ќе се потрудиме да бидете сигурни дека ќе добиете 10 висококвалитетни агарски плочи со екстракт од слад. Ако има оштетени плочи, ние ќе ги замениме без прашања. ОДЛИЧЕН ИЗБОР НА АГАР ЗА НАУЧЕН САЕМ И ПРОЕКТИ ВО УЧИЛНИЦА : меа агарот може да се користи за научни саемски проекти или во класни експерименти бидејќи расте многу широк спектар на габи и е безбеден за употреба!. САМОСТОЈНО ОТКРИВАЊЕ НА МУВЛА. Ако сте загрижени за мувла во затворен простор, можете да земете примероци и да ги додадете во овие плочи за тестирање на калапи. Сепак идентификувањето на видовите на калапи што растат обично не е можно. 100% БЕЗ ПРАШАЊА ГАРАНЦИЈА ЗА ВРАЌАЊЕ НА ПАРИТЕ : Ако има какви било проблеми со вашите агарски плочи, само контактирајте не и ние ќе ви вратиме во целост (или заменете ги плочите ако сакате).

За стоката

Слична стока во категоријата

Одличен медиум за раст, печурки! Можете да ги користите PDA плочите за тестирање примероци околу вашиот д�

ПОДГОТВЕНАГАР ПЛОЧИИзработени од врвен материјал за безбедна и употреба ЛАБОРАТОРИЈА ПЕТРИ САДОВИ Н�

Висок квалитет : Изработен од висококвалитетно боросиликатно стакло, отпорност на висока температура, �

Индустриски КВАЛИТЕТ | кристализирачко јадење изработено од висококвалитетно, тешко Боросиликатно ста

Scroll