Ново
Остри Камења За Острење Камчиња За Алатки За Резба На Дрво-Два Камења Ронки 400 &засилувач; 1000 Гуж Острилка-Систем За Острење На Воден Камен за Ножеви За Резба на Дрво

Остри Камења За Острење Камчиња За Алатки За Резба На Дрво-Два Камења Ронки 400 &засилувач; 1000 Гуж Острилка-Систем За Острење

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 0.67

Иновативни Камења За Острење : Нашиот револуционерен камен за острење доаѓа со повеќе жлебови за Острење На Алатки За Струг, Алатки За Резба На Дрво, Длето Од Дрво и Гуми со различни контури. Нема повеќе болка и мака за обидот да ги изостри контурните алатки за обработка на дрво и длета на рамен камен. ● Лесен за Употреба : Нашиот комплет за острење камења од длето за резба во дрво е исклучително лесен за употреба. Овие острилки за алати за резба се водени камења и користат Вода за острење, така што нема потреба од скапи масла за острење/усовршување и тоа не создава неред додека се остри. И лесно може да се исчисти со вода. ? Два Камења Повеќе Жлебови : 400 ронки е агресивен камен за досадни и оштетени рабови. Ронката 1000 се користи за острење и полирање на рабовите за одржување. Овој острилка за алати за резба на дрво има жлебови со различни контури, па затоа е лесно да се изостри алатот за обработка на дрво со усогласување на жлебовите на длета со соодветни контури на каменот. Исто така, може да ги изостри триаголните и тркалезните длета во конвексниот дел од камењата. ? Супериорни Перформанси : овој нож за резба на дрво и острилка за длето се направени од висококвалитетно соединение од алуминиум оксид со Јапонска прецизност На ронки, што помага да се обезбедат одлични перформанси на острење, цврстина и квалитет на полирање за неколку минути. ? 100% Задоволство : не сите Острилки За Резбар На Дрво се создадени еднакви. Ние извориме само материјал со врвен квалитет за производство на нашиот Камен Кој обезбедува супериорни перформанси на острење. Ако не сте задоволни со кој било аспект на Овој Остар Острилка за Остри Камчиња, само кажете ни и со задоволство ќе го замениме вашиот острилка за алати. Овој комплетен комплет алатки за резба на дрво/комплет за острење длето/нож е дизајниран да работи заедно. Вклучува два остри водени камења, 400 и 1000 гритстоун. Водните камења беа избрани затоа што обезбедуваат оптимална прогресија на гризот за да се постигне многу остар раб на издлабениот камен е од суштинско значење за одржување на вашите водени камења. Овој комплет за камен има жлебови со различни големини, па затоа е лесно да се изостри алатот/длето. Црвениот камен од 400 Ронки е агресивен камен за досадни рабови. Синиот камен од 1000 Ронки се користи за полирање на рабовите. Чувајте ги во вода 5-10 минути, а потоа држете го правилниот агол и нежно лизгајте ги напред-назад во жлебот со соодветна големина. Исто така, можно е да се изостри триаголни и тркалезни длета во конвексните делови на каменот. Покрај тоа, обратното лице може да се користи како стандарден камен за острење.

За стоката

Слична стока во категоријата

Оваа жига со нож ќе ви заштеди време и многу е лесно да ве изостри ножот со овој производ За подобра упот�

За продажба е случај само, уред и додатоци не се вклучени Карактеристики : Куќиштето е изработено од врв�

Нов дизајн : овој водич за брусење има двојни бронзени ролки наместо еден обичен челичен валјак...

Керамички Мелење Камен Може да се користи со или без вода Груба страна (180 ронки) и фина страна (600 ронки) Д

● ДВОСТРАНА ЛОПАТКА ЗА ЛОПАТКА : оваа лопатка има една велур и една мазна страна Страната на велур е рас�

Може да се користи како заменете камен За ФиксАгол нож острење Системи Сите камења со база, ако не сакат�

Мал Цилиндар Брус Камењата се долги 31 / 2", обезбедувајќи невообичаена точност Камењата покриваат целосе

Спорт и Корисен Прибор за Јадење : назабени џебни ножеви, обични џебни ножеви, назабени спортски ножеви,

На жига, исто така, располага со двојна вилици кои можат да се сместат длета или планер ножеви Со оваа ал�

Кралот 01096 1000 / 6000 Ронки Делукс Комбинација Камен Кралот бренд познат по квалитет и достапност Вклучува �

Двојната мелница за дискови ги изострува рамните, закривени, брановидни сечила за косилка, сечилата за �

8" х 3 " Дијамант Комбинација Острење Камен 300 и 1200 Ронки Најдобрата Вредност Што Сме Ја Виделе во камен за

● ПРАКТИЧНО и БРЗО ОСТРЕЊЕ : новиот острилка за заби со моторна пила обезбедува едноставен и брз начин з

Ротационен механизам без проблеми Непречено прилагодување на аголот на острење Телото к03 е изработено

Суперзавршувањето whetstone #8000 Материјали : алумина композитен алумина со висока чистота #8000 суперзавршен �

Тркалата со размавта се користат за отстранување на големи количини материјал и за обликување или изма�

#1000 Ронки Острење / #6000 Ронки Завршувањето Комбо Камен Рачно изработена Кутија За Складирање Дабово Дрво

Грубото мелење може да се користи за поправка на сериозно пасивирано сечило или други алатки Финото мел

Модел : ОЦАГГ934 Материјал : Алуминиумска Легура, Нерѓосувачки Челик, СТОМАЧНИ МУСКУЛИ Големина на предме

2 парчиња Соединенија За Полирање : на нашите клиенти им обезбедуваме соединение за полирање со врвен кв

Scroll