Ново
Кола нулагранд од Кол Хаан, Кожа од Оксфорд

Кола нулагранд од Кол Хаан, Кожа од Оксфорд

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 3.33

100% кожа. Увезени. Гума ѓон. Вратилото мери приближно низок врв од лак. Вингтип Оксфорд во кожа или велур. Ева Мидало со гумена надворешна плоча. Пернишана со технологијата Кол Хаан Зерогранд за крајна удобност. Нултагранд крило што ја топи идната визија со занаетчиството на старите училишта. Одличен фустан/обичен чевли со удобност и флексибилност за носење со жици и тексас. Со скоро 80 ​​години во бизнисот и стотици точки на дистрибуција во САД, Кол Хаан е еден од премиерите на луксузните брендови во Америка. Основана во 1928 година како соработка помеѓу Трафтон Кол и Еди Хаан, Кол Хаан го олицетворува занаетчискиот квалитет и беспрекорно занаетчиство за време на времето кога стилот беше сè. Првично, Кол Хаан беше машка етикета за обувки што ја зафати суштината на духот од 20-тите години со убаво дизајнирани и добро изработени чевли за џентлмен. Денес, Кол Хаан го носи тоа наследство на сите свои производи, вклучително и машка и женска фустан и обични обувки, ремени, хозири, чанти, мали кожни производи, надворешна облека и очила за сонце.

За стоката

Слична стока во категоријата

Увезени Етилен винил ацетат ѓон Плочата за стабилност во облик на TPU обезбедува стабилност и флексибилн

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот 100% памук Затворање на атлетски асп

100% кожа Увезени Кожен ѓон Богата кожа горната со елегантни детали за перфорација Затворање на чипка...

Друго : Ако имате какви било прашања, не заборавајте да не контактирате (нашето време на одговор не е пов�

100% синтетички Увезени Синтетички ѓон Инженерна горната, флексибилна гумена надворешна плоча...

Направени во САД или увезени Гума ѓон Петицата мери приближно 1 сантиметри Сеопфатен плетен крилен вол..

Клинсандали за жениЧувајте ги вашите есенски ансамбли лесни од кршењето кога се лизгате на овие лесни с

100% кожа Увезени Синтетички ѓон Потпетици мери приближно 1,5 " Платформата мери приближно 1 инчи Др Мартин�

Направени во САД или увезени Гума ѓон Мешана кожа, велур или луда кожа од типот кожа горниот Дишење, влаг

90% полиестер, 10% спандекс Увезени Затворање на влечење Машинско миење Перформанси Брзо суво Еластична п�

Пу Увезени Термопластични еластомери Мека вамп : Изградена со премија синтетичка кожа горната за допир

100% кожа Направени во САД или увезени Кожен ѓон Кожни горе со удобни синтетички облоги Лесно постепена ј�

Дрво ѓон Машки чевли за фустани за дерби дизајнирани во САД Мека синтетичка кожа горната има обична пет�

Scroll