Ново
Јаин Бифокално читање очила со сини леќи за блокирање на светлина, бифокален читател за жени и мажи, гроздобер квадратна рамка со пролетна шарка

Јаин Бифокално читање очила со сини леќи за блокирање на светлина, бифокален читател за жени и мажи, гроздобер квадратна рамка

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2.00

Бифокални / прогресивни очила за читање. Фотохромно читање очила за сонце. Очила за блокирање на сина светлина. Леќите се сместуваат и за близу и за далеку визија со додавање на уникатни пониски леќи за читање и близу визија. Бифокалните очила го подобруваат астигматизмот и презбиопискиот. Дури и ако не сте блиски или далекусежни, бифокалните леќи можат да ја намалат заматеноста како резултат на астигматизмот. Бифокални леќи : Поправете ги и долгите растојанија (до +0,00) - и близу Визија (дното +1,50) со комбинирање на две рецепти во еден леќа, ви овозможуваат удобно да се префрлате помеѓу читањето и да гледате нешто во далечина, како што е гледање телевизија . Блокирање на сина светлина : Отсечете 85% сина светлина, намалете го очите и уживајте во подобар сон. Специјалната анти-рефлексивна обвивка помага да се ограничи сјајот и дополнителните вештачки светла можат да го стават на вашиот вид. Рамка : Само 16,5 g, супер лесна, флексибилна и издржлива, без притисок врз ушите долго време носење. Гаранција : Ние придаваме големо значење на искуството на клиентите, доколку имате какво било прашање, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви обезбедиме одлична услуга. Бифокални леќи : Поправете ги и долгите растојанија (до +0,00) - и близу Визија (дното +1,50) со комбинирање на две рецепти во еден леќа, ви овозможуваат удобно да се префрлате помеѓу читањето и да гледате нешто во далечина, како што е гледање телевизија . Блокирање на сина светлина : Отсечете 85% сина светлина, намалете го очите и уживајте во подобар сон. Специјалната анти-рефлексивна обвивка помага да се ограничи сјајот и дополнителните вештачки светла можат да го стават на вашиот вид. Рамка : Само 16,5 g, супер лесна, флексибилна и издржлива, без притисок врз ушите долго време носење. Гаранција : Ние придаваме големо значење на искуството на клиентите, доколку имате какво било прашање, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви обезбедиме одлична услуга.

За стоката

Слична стока во категоријата

метал Го ублажува визуелниот замор од постојано играње компјутер, мобилен телефон и таблет Уживајте во

Висока еластична пролетна шарка Нема да ви го стисне лицето Антилизгање и удобно мала тежина само 16,6 g...

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

Асферични леќи со единечна визија Отпорен на гребење, лесен, тенок леќа Рамка за оптички квалитет со про

Нашите врвни очила за читање компјутери со Повеќе Прегледи имаат специјално дизајнирани леќи кои ви ов�

Фанки сино светло блокирање на очила за читање *1 , Шрафцигер 1 (да одржува очила еднаш на секои 1 недела) И

€КУПИ 1 ДОБИЕ 9 ПАКЕТИ : овој сет доаѓаат во 3 пакувања половина раб очила за читање со 1.00 и 6 пакети класич

Увезени Рамка TR90 Поликарбонат леќи Не поларизирани Ширина на леќи : 51 милиметри [Детали за дизајнирање] �

Спречи стареење на очите.03lb (пар), што е трајно, цврсто и погодно за долгорочно носење Исчистете ги леќит�

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

ДИМЕНЗИЈА НА ПРОИЗВОДИТЕматеријалот на Рамката Е Пластичен, ширина На Објективот околу 1 7 / 8 инчи (47мм), �

Висина на рамка очила за читање на мажи со пролетни шарки, висина на рамка околу 1,46 инчи (37мм) Ново надгр�

●КУПЕТЕ 1 ДОБИЈТЕ 7 ПАКУВАЊА : овој комплет доаѓа во 4 пакувања класични очила за читање +2.00 и 3 пакувања м�

DEN 3.00

Лесен и дискретен, лесно собрание Помал од пакет гума за џвакање Парчето за јамка ви овозможува да прика

не поларизирани ► [Попуст] Заштедете 10% ако ги купите и двата очила за читање на Eyekepper заедно преку оваа �

Ретро дизајнерски рамки младешки италијански стил што не е достапен во продавниците! Цврсти луцитни ра

Лесни и удобни : очилата се проѕирни И лесни За Чистење ,вклопувањето е толку лесно на лицето(само 10гр) ,т�

Пластична рамка Акрилни леќи Не поларизирани Подлога за обложување отпорна на гребење Ширина на леќи : 4

Увезени Пластична рамка Поликарбонатна леќа НеПоларизирани Слој Отпорен на гребење Мост : 18 милиметри..

Бифокални леќи : Поправете ги и долгите растојанија (до +0,00) и близу Визија (дното +2,00) со комбинирање на д

Scroll