Ново
Јаин Бифокално читање очила со сини леќи за блокирање на светлина, бифокален читател за жени и мажи, гроздобер квадратна рамка со пролетна шарка

Јаин Бифокално читање очила со сини леќи за блокирање на светлина, бифокален читател за жени и мажи, гроздобер квадратна рамка

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2.00

Бифокални / прогресивни очила за читање. Фотохромно читање очила за сонце. Очила за блокирање на сина светлина. Леќите се сместуваат и за близу и за далеку визија со додавање на уникатни пониски леќи за читање и близу визија. Бифокалните очила го подобруваат астигматизмот и презбиопискиот. Дури и ако не сте блиски или далекусежни, бифокалните леќи можат да ја намалат заматеноста како резултат на астигматизмот. Бифокални леќи : Поправете ги и долгите растојанија (до +0,00) - и близу Визија (дното +1,50) со комбинирање на две рецепти во еден леќа, ви овозможуваат удобно да се префрлате помеѓу читањето и да гледате нешто во далечина, како што е гледање телевизија . Блокирање на сина светлина : Отсечете 85% сина светлина, намалете го очите и уживајте во подобар сон. Специјалната анти-рефлексивна обвивка помага да се ограничи сјајот и дополнителните вештачки светла можат да го стават на вашиот вид. Рамка : Само 16,5 g, супер лесна, флексибилна и издржлива, без притисок врз ушите долго време носење. Гаранција : Ние придаваме големо значење на искуството на клиентите, доколку имате какво било прашање, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви обезбедиме одлична услуга. Бифокални леќи : Поправете ги и долгите растојанија (до +0,00) - и близу Визија (дното +1,50) со комбинирање на две рецепти во еден леќа, ви овозможуваат удобно да се префрлате помеѓу читањето и да гледате нешто во далечина, како што е гледање телевизија . Блокирање на сина светлина : Отсечете 85% сина светлина, намалете го очите и уживајте во подобар сон. Специјалната анти-рефлексивна обвивка помага да се ограничи сјајот и дополнителните вештачки светла можат да го стават на вашиот вид. Рамка : Само 16,5 g, супер лесна, флексибилна и издржлива, без притисок врз ушите долго време носење. Гаранција : Ние придаваме големо значење на искуството на клиентите, доколку имате какво било прашање, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви обезбедиме одлична услуга.

За стоката

Слична стока во категоријата

Увезени Метална рамка Поликарбонат леќи Не поларизирани Обвивка за обложување на леќи за блокирање на �

Дајте им на читателите јасен фокус на видот и намалете го напрегањето на очите кога користите дигитални

Увезени Пластична рамка Поликарбонатна леќа НеПоларизирани Слој Отпорен на гребење Мост : 18 милиметри..

ДИМЕНЗИЈА НА ПРОИЗВОДИТЕматеријалот на Рамката Е Пластичен, ширина На Објективот околу 1 7 / 8 инчи (47мм), �

Висина на рамка очила за читање на мажи со пролетни шарки, висина на рамка околу 1,46 инчи (37мм) Ново надгр�

Пластична рамка Композитни леќи Не поларизирани Ширина на леќи : 52 милиметри Мост : 20 милиметри Феседи к�

1 Елаборирани, едноставни и стилски очила за читање ве прават помлади, очила за читање на пари со 4 пакува

Интимна нега : дизајн Со Целосна рамка, погоден и за блиску и за далеку, го ублажува заморот на очите и се

Увезени Пластична рамка Пластична леќа НеПоларизирани Висока Енергија Видливи слој слој...

Увезени Поликарбонат рамка Поликарбонатна леќа Неполаризирано Ширина на објективот : 28 милиметри...

●КУПЕТЕ 1 НАБАВЕТЕ 10 ПАКУВАЊА● : овој комплет доаѓа во 7 пакувања очила за читање без рамки +1,75 и 3 пакува�

На овој начин, ако некој од нив е оштетен или изгубен, ќе имате уште еден да го користите Не поларизирани.

DEN 3.00

Лесен и дискретен, лесно собрание Помал од пакет гума за џвакање Парчето за јамка ви овозможува да прика

Увезени Пластична рамка Пластични леќи Неполаризирана УВ облога за облога за заштита Ширина на леќи : 68

●КУПЕТЕ 1 ДОБИЈТЕ 7 ПАКУВАЊА : овој комплет доаѓа во 4 пакувања класични очила за читање +2.00 и 3 пакувања м�

Придржувајќи се кон авангардниот моден и удобен дизајн концепт € HD антиСИНИ СВЕТЛОСНИ ЛЕЌИ меки силико

ОКУЛАРОТ обезбедува удобни и фантастични очила за читање вредност за мажи и жени Одлични читатели и нај

Фанки сино светло блокирање на очила за читање *1 , Шрафцигер 1 (да одржува очила еднаш на секои 1 недела) ...

не поларизирани ► [Попуст] Заштедете 10% ако ги купите и двата очила за читање на Eyekepper заедно преку оваа �

Композитна рамка фотохроматска леќа неполаризирани Висока Енергија Видливи слој слој...

Спречи стареење на очите.03lb (пар), што е трајно, цврсто и погодно за долгорочно носење Исчистете ги леќит�

Според Управата За Безбедност И Здравје При Работа : претпочитаното растојание за гледање На VDTs се движ�

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

Увезени Метална рамка Поликарбонатна леќа Неполаризирано сина светлина блокирање објектив _ обложува�

Должината на обележувачот е 3,3 инчи / 8,5 см Ознаките направени од не'рѓосувачки челик, издржливи, отпорни

Композитна рамка Pacakge вклучува : 1 пар храмови со оружје со иконски прстен, без рамки Големина на рака : 135

●КУПЕТЕ 1 НАБАВЕТЕ 10 ПАКУВАЊА q : овој комплет доаѓа во 3 пакувања очила за читање со половина раб со 1,75 и 7

Ретро дизајнерски рамки младешки италијански стил што не е достапен во продавниците! Цврсти луцитни ра

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

Scroll