Ново
Стерлинг заптивка ORVT387X25 Viton Number-387 Стандарден О-прстен, флуорополимер еластомер, 70 тврдост на Дурометар, 18 ID, 18-3/8 OD

Стерлинг заптивка ORVT387X25 Viton Number-387 Стандарден О-прстен, флуорополимер еластомер, 70 тврдост на Дурометар, 18 ID,

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 3.33

Ова соединение нуди одлична хемиска, температура, стареење и отпорност на озон. Ниско оток во маслото ASTM бр.1, и IRM 902 и IRM 903. Одлична отпорност на киселини, горива, минерални и растителни масла и масла, алифатични, ароматични и хлорирани јаглеводороди, хидраулични течности што не се затегнуваат (HFD) и многу органски растворувачи и хемикалии. Опсег на температура : 2 степени до 400 степени F (-16 степени до 204 степени Ц). Ограничувањата се пареа, топла вода, амини, поларни растворувачи, органски растворувачи со мала молекуларна тежина и течности за сопирачки засновани на гликол. Амонијак гас, ниски молекуларни органски киселини (формирани и оцетни киселини). Ова соединение нуди одлична хемиска, температура, стареење и отпорност на озон. Ниско оток во маслото ASTM бр.1, и IRM 902 и IRM 903. Одлична отпорност на киселини, горива, минерални и растителни масла и масла, алифатични, ароматични и хлорирани јаглеводороди, хидраулични течности што не се затегнуваат (HFD) и многу органски растворувачи и хемикалии. Опсег на температура : 2 степени до 400 степени F (-16 степени до 204 степени Ц). Ограничувањата се пареа, топла вода, амини, поларни растворувачи, органски растворувачи со мала молекуларна тежина и течности за сопирачки засновани на гликол. Амонијак гас, ниски молекуларни органски киселини (формирани и оцетни киселини).

За стоката

Слична стока во категоријата

Материјал : БунаН; Оценка : стандард; Цврстина : Стандард (70А 80А) Облик на пресек : круг; Систем на мерење : �

Димензија на пакетот на артикалот : 8.74 L x 3.52 W x 1,94 H инчи Тежина на пакет на артикли 2,03 фунти Количина на п�

Тип на производ : Прецизно мерење Димензии на пакетот : 2.0 "L x2.0" W x1.0 "H Земја на потекло : Соединетите Држав�

Направено од црна бунанитрил (исто така наречена БунаН) за употреба со најразлични течности од нафта до

✅ прстен за запечатување, цртичка 143, buna n, 0,1 in., PK25 ✅ Материјал : БунаН ✅ Дурометар : 70 Шор А ✅ Материјал : �

Цврстина на брегот од 70А Дурометар Најдобриот на пазарот Овозможува многу силен отпор Отпорност на тем�

✅ прстен за запечатување, Buna N, 13mm OD, PK100 ✅ Материјал : БунаН ✅ Дурометар : 70 брегот А ✅ Номинален надвор о�

Материјал : силикон; Одделение : храна; Цврстина : Стандард (70А 80А) Облик на пресек : круг; Систем на мерење

Ова соединение нуди одлична хемиска, температура, стареење и отпорност на озон Ниско оток во маслото ASTM

Направено од силикон за употреба со најразлични хемикалии и течности Може да се користи во широк опсег �

Направено од црна бунанитрил (исто така наречена БунаН) за употреба со најразлични течности од нафта до

✅ прстен за запечатување, цртичка 117, EPDM, 0,1 ин., PK50 ✅ Материјал : EPDM ✅ Дурометар : 70 Шор А...

®ВоведИме : заптивка за масло;30х45х10мм / 1, 18х1, 77х0, 39инч (Внатрешна Диаксутер Диакс Жица Диа); Боја : Црна,Ма�

✅ прстен за запечатување, цртичка 015, EPDM, 0,07 in., PK100 ✅ Материјал : EPDM ✅ Дурометар : 70 Шор А Облик на облик на

Направено од црна бунанитрил (исто така наречена БунаН) за употреба со најразлични течности од нафта до

Направено од бунанитрил (исто така наречен БунаН) за употреба со најразлични течности и јаглеводороди...

Име на производи : RC Car O Ring; Fit For : 94111 RC1 / 10car Големина : 7 x 3 x 2mm / 0.28 "x 0,12" x 0.08 "(надвор од дија : 70a Температура :

Силиконски Опрстен, температурата на услугата е 90 F до 500 F (68 C до 260 C) Стерлинг заптивка и снабдување сили�

ЕПДМ гума (етилен пропилен диен мономерна гума) е еластомер кој се карактеризира со широк спектар на апл

Цена за : Секоја реална ширина : 0,139 "Систем на мерење : Инч Боја : Црн метал откриен : Без оринг материјал : �

Направено од бунанитрил (исто така наречен БунаН) за употреба со најразлични течности од нафта до алифа�

Направено од бунанитрил (исто така наречен БунаН) за употреба со најразлични течности и јаглеводороди...

Изработен Од Бунанитрил (исто така наречен БунаН) за употреба со различни течности и јаглеводороди...

Направено од црна бунанитрил (исто така наречена БунаН) за употреба со најразлични течности од нафта до

✅ прстен за запечатување, Buna N, 2.0mm W, PK10 ✅ Материјал : БунаН ✅ Дурометар : 70 брегот А ✅ Номинален во Диа...

Направено од Витон (флуорокарбон еластомер) за употреба со најразлични хемикалии и горива...

Scroll