Ново
FEER MINI DIGITAL MULTIMETAR 8000 брои фреквенција на фреквенција на светлина AC/DC напон Ом

FEER MINI DIGITAL MULTIMETAR 8000 брои фреквенција на фреквенција на светлина AC/DC напон Ом

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 4449.92

Не ја надминувајте „максималната вредност“ означена во спецификацијата. Не внесувајте напон во тековниот режим, режимот на отпорност, режимот на диода, режимот на континуитет или режимот на температурата. Не користете го производот кога батериите или капакот на батеријата не се поставени правилно. Исклучете го производот и извадете ги водичите на тестот од точките за тестирање пред да ги промените батериите или осигурувачите. Не внесувајте напон надминува 36 V или 25 V AC кога сте во поставување на мерната струја. Не ја надминувајте „максималната вредност“ означена во спецификацијата. Не внесувајте напон во тековниот режим, режимот на отпорност, режимот на диода, режимот на континуитет или режимот на температурата. Не користете го производот кога батериите или капакот на батеријата не се поставени правилно. Исклучете го производот и извадете ги водичите на тестот од точките за тестирање пред да ги промените батериите или осигурувачите. Не внесувајте напон надминува 36 V или 25 V AC кога сте во поставување на мерната струја. Не ја надминувајте "максималната вредност" означена во спецификацијата. Не влегуваме напон во тековниот режим, режимот на отпорност, режимот на диода, режимот на континуитет или режимот на температурата. Не користете го производот кога батериите или батеријата Покривот не е поставен правилно. Исклучете го производот и извадете ги водичите на тестот од точките на тестот пред да ги промените батериите или осигурувачите. Не влезен напон надминува 36 V или 25 V AC кога сте во поставување на мерната струја.Richmeters RM088 Тип на картичка Дигитален мултиметар Функција на копче за копче 8000 Број на линијата Фреквенција на линија True-RMS Flash AC/DC напон OHMACV : 80 MV/800 MV/8 V/80 V/600 VDCV : 80 MV/800 MV/8 V/80 V/600 VRESISTANCE : 800/8 K/80 K/800 K/8 M/80 M OHMCAPACATANCE : 9.999nf/99.99nf/999.9nf/9.99uf/99.99uf/999.9uf/9.999mffrequence : 99.99 Hz/999.9 Hz/9.999k Hz/99.99k Hz/999.9k Hz 000 брои максимум 80м отпор што се однесува на постојан континуитет и тест за диоди.

За стоката

Слична стока во категоријата

❤❤ (1) Обичниот мерач на сјај има мал екран и прикажува збир на измерени вредности Но, мерачот на сјај им�

DC напон : 200 M2000 M20200400 V ± 0,5% Напон на наизменична струја : 200400 V ± 1,0% DC струја : 2000 U20 M200 MA ± 1,8% Отпорност : 200200020

Широки апликации : детектори за електромагнетно зрачење можат да мерат како што се, балсами, индукциски

Тест чеканот е комбиниран со делот на прикажувачот, лесен за работа и ја прави вашата работа ефикасна...

Неконтакт и пенкало во облик на дезит Операцијата е побезбедна и попогодна за носење! Надградена верзиј

Кабел за напојување Мартел за M2000 A и 3001 инструменти (продадени одделно) Приклучок во европски стил Martel Ele

✔A623 Мерач на индуктивност е сертифициран тестер за професионална индуктивност на CE Напојувајќи се со 9

Напон : 0,81000 V Напон на наизменична струја : 0,8700 V Отпорност : 0,160 MΩ Капацитет : 10nf 60mf Фреквенција : 1 Hz10 MHz...

1 Висококвалитетни материјали : Нашите мултиметри користат 4,7инчни големи екрани со висока дефиниција, �

Интелигентен дизајн, брзо мерење Автоматска калибрација Мала во големина, лесен за носење Во согласнос�

Огледална плоча за бирање на алуминиум Покрив за заштита на шок на зелена лизга Отпорност, мерења на стр

Мерач на сјај HG60 со 3,5 инчи Ултра голем екран во боја, висока резолуција (480*320), дисплеј со целосен преглед

Широка примена : Водечките тестови се користат во разни електрични проекти, тестер на напон, погоден за �

Едноставен контролер на термостат / температура со ниска цена за разни апликации Користете за заштита

Фреквенција : 50–60 Hz од производителот Тестер за напон на контакт, служи како клучна компонента во која б

ЛЦД екранот може да реализира автоматско исклучување и автоматско вклучување за да ја намали потрошува

Голем LCD дисплеј може да покаже 3 резултати од тестот на екранот, како што се напон, фреквенција и аналогн

【Премиум материјал】 Нашите фини мултиметарски сонди се изработени од високо квалитетен позлатен бака

Електрична алатка за поправка : Ова е за електричари, може да ги мери струјата, напонот, отпорот , Мерач н�

Примена : Отпорност на калем на електричен мотор; Отпорност на контакт на прекинувачот и релето; Отпор н�

Пластика Увезени Предвремени на затворање Параметар Влезен Напон : 430 V; Влезна Струја : 06, 5 А; Опсег На М

Списокот на компонентите на чеканот за дигитални повратни тестови главно вклучува 1 механички чекан за

Опис на производот; Бескрајна мека тркалезна прашка, лента за кревање, кревање прашка; Со кинески сертиф

Бројач со голема брзина, мала потрошувачка на Енергија, точен број, мала грешка во индикацијата...

Боја : Црвена и црна Материјал : ПВЦ жица Тековна : 20а Услови на ниска температура : 0 степени ~ 40degree Се кори

ПРИМЕНЛИВИ МОДЕЛИ : мултиметарско куќиште компатибилно со клајн алатки mm400 / mm300 / mm200 / ET140 / mm720 дигитален �

Вашата единица е калибрирана пред пратката со нов сертификат за калибрација што може да се проследи на N

Scroll