Ново
ЈАХ Сликарство Пенкало 35 Парчиња/Студент Цртање Скица Молив Постави Почетник Цртање Скица Сет Студент Цртање Уметност Молив Скица Материјали Во Собата

ЈАХ Сликарство Пенкало 35 Парчиња/Студент Цртање Скица Молив Постави Почетник Цртање Скица Сет Студент Цртање Уметност Молив

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.33

Карактеристики : Непречено Пишување, Лесно Чистење, Торба За Складирање, Комплет Молив За Цртање. Тип : Молив Во Собата. Материјал : Дрво. Доаѓа со торба за складирање со патент за лесно носење и чување на сите моливи и алатки во подготвена состојба и добар ред. Најдобар избор не само за почетници, туку и за професионалци за цртање, совршен за деца, возрасни, уметници, студенти. Карактеристики : Непречено Пишување, Лесно Чистење, Торба За Складирање, Комплет Молив За Цртање. Тип : Молив Во Собата. Материјал : Дрво. Доаѓа со торба за складирање со патент за лесно носење и чување на сите моливи и алатки во подготвена состојба и добар ред. Најдобар избор не само за почетници, туку и за професионалци за цртање, совршен за деца, возрасни, уметници, студенти. Карактеристики : Непречено Пишување, Лесно Чистење, Торба За Складирање, Сетип На Молив За Цртање : Материјал За Молив : Дрвото доаѓа со торба за складирање со патент за лесно носење и чување на сите моливи и алатки во подготвена состојба и добар ред.Најдобар избор не само за почетници, туку и за професионалци за цртање, совршен за деца, возрасни, уметници, студенти.Список за проверка : 1. Скица молив * 18 (HB x 1, 2 H x 2, B x 1, 2 B x 4, 3 B x 2, 4 B x 4, 5 B x 1, 6 B x 1, 7 B x 1, 8 B x 1)2. Скица јаглен молив (мека ,средна, тешко х 2) 3.Тврда гума х 14.Пластична гума х 15.Продолжувач на моливи х 16.Корисен нож х 17. Пенкало за бришење бела хартија (големо, средно, мало х 1)8.Молив Планер х 29.Клип х 210.Црна виткање пенкало завеса x 1 ве молиме дозволете мала разлика во димензиите поради различно рачно мерење.

За стоката

Слична стока во категоријата

Роденденски Подароци за Затворање На Жените девојки валентин кошула сина маичка за дуксер на екипажот �

Боите се живи и мазни, полесни за боја и мешање Се лизга без напор над хартијата и апсолутно изгледа убав

Боја : Црна Општо моливче со моливче од кедар Овој убав молив има уникатна формула Etет црни линии за скиц

ПОДГОТВЕН ДА ОДИ Именуван, нумериран и кодиран во Боја за непогрешлив избор : само превртете помеѓу слое

Уметнички квалитетни моливи во боја Одлично за уметници и нивоа на вештина од сите возрасти Лесно да се

Се шири добро, мека молив олово Одлична отпорност на светлина висококвалитетна боја...

Овие стручни моливи за боење непречено се лизгаат низ вашата хартија, убаво се мешаат и слој без напор Be�

Боите се живи и мазни, полесни за боја и мешање Се лизга без напор над хартијата и апсолутно изгледа убав

12 Различни Треперливи Метални Бои Одлично За Цртање и Илустрирање Претходно Изостри, 7 Инчни Моливи...

Премиум Уметничко СнабдувањеВклучува 24 високо пигментирани моливи во боја на вода, 2 моливи за скицирањ

Совршено за пастелно портретирање Може да се заостри до добра точка Вода што може да се меша Неапол жолт

Овие моливи за креда имаат мазна, мешавина формула за употреба во ликовни уметности, белешки или мешани

Совршено за цртање, скицирање, положување, мешање и сенка 3 молив со јаглен (мека средна тврда)...

Голем капацитет : Има 4 слоја од 116 слотови за држење (360 обоени моливи или 240 пенкала за гел, секој голем сл

Прецизност, претходно острина водство Скица, цртање, боја и мешавина Почисти линии, поостри детали...

Стилски дизајн Целосен функционален дизајн Дизајнпријателски дизајн 3 години гаранција 24 часа услуга...

Scroll