Ново
ЈАХ Сликарство Пенкало 35 Парчиња/Студент Цртање Скица Молив Постави Почетник Цртање Скица Сет Студент Цртање Уметност Молив Скица Материјали Во Собата

ЈАХ Сликарство Пенкало 35 Парчиња/Студент Цртање Скица Молив Постави Почетник Цртање Скица Сет Студент Цртање Уметност Молив

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.33

Карактеристики : Непречено Пишување, Лесно Чистење, Торба За Складирање, Комплет Молив За Цртање. Тип : Молив Во Собата. Материјал : Дрво. Доаѓа со торба за складирање со патент за лесно носење и чување на сите моливи и алатки во подготвена состојба и добар ред. Најдобар избор не само за почетници, туку и за професионалци за цртање, совршен за деца, возрасни, уметници, студенти. Карактеристики : Непречено Пишување, Лесно Чистење, Торба За Складирање, Комплет Молив За Цртање. Тип : Молив Во Собата. Материјал : Дрво. Доаѓа со торба за складирање со патент за лесно носење и чување на сите моливи и алатки во подготвена состојба и добар ред. Најдобар избор не само за почетници, туку и за професионалци за цртање, совршен за деца, возрасни, уметници, студенти. Карактеристики : Непречено Пишување, Лесно Чистење, Торба За Складирање, Сетип На Молив За Цртање : Материјал За Молив : Дрвото доаѓа со торба за складирање со патент за лесно носење и чување на сите моливи и алатки во подготвена состојба и добар ред.Најдобар избор не само за почетници, туку и за професионалци за цртање, совршен за деца, возрасни, уметници, студенти.Список за проверка : 1. Скица молив * 18 (HB x 1, 2 H x 2, B x 1, 2 B x 4, 3 B x 2, 4 B x 4, 5 B x 1, 6 B x 1, 7 B x 1, 8 B x 1)2. Скица јаглен молив (мека ,средна, тешко х 2) 3.Тврда гума х 14.Пластична гума х 15.Продолжувач на моливи х 16.Корисен нож х 17. Пенкало за бришење бела хартија (големо, средно, мало х 1)8.Молив Планер х 29.Клип х 210.Црна виткање пенкало завеса x 1 ве молиме дозволете мала разлика во димензиите поради различно рачно мерење.

За стоката

Слична стока во категоријата

Број на модел : 4974Б Точка Должина На Пакетот : 7.199999992656" Точка Пакет Ширина : 1.9999999796" Точка Пакет Висина : 0.59

Се шири добро, мека молив олово Одлична отпорност на светлина висококвалитетна боја Лесно за цртање за �

Мазна, па дури и покриеност : Овие моливи во боја на уметници се лизгаат без напор низ хартијата Тие се со

Совршено за пастелно портретирање Може да се заостри до добра точка Вода што може да се меша Неапол жолт

Ergosoft UltraSoft NonSlip Grip сет од 24 брилијантни бои Триплус Триаголен барел Олово од 0,3 мм отпорна на мека пауза...

ПОДГОТВЕН ДА ОДИ Именуван, нумериран и кодиран во Боја за непогрешлив избор : само превртете помеѓу слое

Голем капацитет : Има 4 слоја од 116 слотови за држење (360 обоени моливи или 240 пенкала за гел, секој голем сл

Овие моливи за креда имаат мазна, мешавина формула за употреба во ликовни уметности, белешки или мешани

Шарени плажа торта Издржлив и отпорен на временски услови материјал Одлична алтернатива на традициона�

Боите се живи и мазни, полесни за боја и мешање Се лизга без напор над хартијата и апсолутно изгледа убав

Стилски дизајн Целосен функционален дизајн Дизајнпријателски дизајн 3 години гаранција 24 часа услуга...

Овие стручни моливи за боење непречено се лизгаат низ вашата хартија, убаво се мешаат и слој без напор...

12 бумбари пчела тематските #2 моливи 12 бумбари пчела молив врвот гуми за бришење Моливите се долги 7,5 инч�

Боја : Црна Општо моливче со моливче од кедар Овој убав молив има уникатна формула Etет црни линии за скиц

Ограничена креативност : Овие моливи за скици се една од најразновидните алатки што можете да ги најдет�

Молив со ликвидација во боја за обоени моливи! Тие ќе дадат какво било уметничко димензија и длабочина...

Совршено за цртање, скицирање, положување, мешање и сенка 3 молив со јаглен (мека средна тврда) Се надева

12 Различни Треперливи Метални Бои Одлично За Цртање и Илустрирање Претходно Изостри, 7 Инчни Моливи...

УМЕТНИК ЗЕМЈАТА ТОН сетВклучува 6 секој растворлив во вода кројачи креда Во Јаглерод Црна, Сангвистична

Scroll