Ново
Мерење Чамци Од Глобус Научни, Лесен Алуминиум Мерење Сад, Стегнати Ѕидови, за Мерење На Издавање &засилувач; Складирање, Масло Остатоци Слободен &засилувач; Не-Обло

Мерење Чамци Од Глобус Научни, Лесен Алуминиум Мерење Сад, Стегнати Ѕидови, за Мерење На Издавање &засилувач; Складирање, Масло

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 288.00

Глобус Научни Алуминиумски Садови За Мерење Се нудат во различни стилови кои можат да се користат за апликации, вклучувајќи мерење, издавање, складирање, балансирање на тави, преработка на храна, тестирање на влага, вградување мувла, испарување, капаци за прашина и многу повеќе. Садовите за мерење се направени од цврст, но лесен алуминиум без масло без винил слој за да создадат проблеми со контаминација. Направено од лесен цврст алуминиум кој е без остатоци од масло и не е обложен. Димензии : 20мл, 51мм ОД. Мазните рамни дна обезбедуваат стабилност и спречуваат превртување. Наредени за лесно складирање и аголни страни овозможуваат лесно раздвојување кога се подготвени за употреба. Стегнати ѕидови за ригидност и функција завиткана усна. Не. Глобус Научни Алуминиумски Садови За Мерење Се нудат во различни стилови кои можат да се користат за апликации, вклучувајќи мерење, издавање, складирање, балансирање на тави, преработка на храна, тестирање на влага, вградување мувла, испарување, капаци за прашина и многу повеќе. Садовите за мерење се направени од цврст, но лесен алуминиум без масло без винил слој за да создадат проблеми со контаминација. * Направено од лесен цврст алуминиум · за Еднократна Употреба · остатоци Од Масло без И не-обложени · Мазните рамни дно обезбедуваат стабилност и спречуваат превртување · Редење за лесно складирање И аголни страни овозможуваат лесно раздвојување кога се подготвени за употреба · Стегнати ѕидови за цврстина · остатоци Од Масло без И не-обложени * Имаат завиткана усна.

За стоката

Слична стока во категоријата

Тип на производ : јадење за мерење Капацитет (мл) : 70 Материјал : алуминиум Димензии : 63 мм И д., 71 мм О Д Х 11 /

За еднократна употреба Тип на производ : Садови За Мерење Општа Намена Број на единици : 1000.0 Број на пред�

Садови За мерење : Мазната и антистатичка површина го прави отстранувањето на примерокот од садот лесно

Широко рамно дно за да се спротивстави на превртување Заоблени агли ги поедноставуваат трансферите...

Scroll